medicine.lv skaitļos

Lietotāji online247
Aktīvie uzņēmumi12667
Nozares raksti11845
Ekspertu atbildes21477
Kādas sekas iestājas pēc regulāras marihuāna pīpēšanas?

Kādas sekas iestājas pēc regulāras marihuāna pīpēšanas?

Rita 2007. gada 1. novembrī

Labdien,
gribēju zināt, kādas sekas iestājas pēc regulāras marihuānas pīpēšanas, ja to pieaudzis vīrietis dara katru otro dienu jau apmēram 3 gadus? Sācis pīpēt pēc 30 gadu vecuma, un pašu procesu veic ļoti "sirsnīgi" (velk cik spēka). Novērota izteikta neiecietība un ļoti nervozs psihiskais stāvoklis, kas ar laiku paliek jo neciešamāks, pats atrunājas ar relaksāciju. Kādas ir atkarības pazīmes? Cik ārstējamas ir izmaiņas smadzenēs (ja tās ir, tad kādas?). Kā tas parasti vēl izpaužas? Lūdzu atbildiet !

Atbildes:

  • 2012. gada 27. martā
    Labdien!
    Pamatojoties uz Rīgas atkarības profilakses centra informāciju var atzīmēt, ka atkarība no kaņepju preparātiem veidojas lēnāk nekā, piemēram, no heroīna, bet daudz ātrāk kā no alkohola. Marihuāna/hašišs rada kā psihisku, tā fizisku atkarību. Zūd prāta kontrole pār lietošanu. Ilglaicīgas lietošanas *sekas veselībai:* * dūmi satur vēzi izraisošas vielas, kas bojā plaušas un var radīt hronisku klepu un plaušu infekciju. Attīstās kakla, plaušu vai smadzeņu audzējs jaunākos gados, pie kam biežāk nekā nelietotājiem; * hronisks bronhīts, astma, bieži sāpošs kakls, pavājināta aizsardzība pret plaušu slimībām, trahejas un bronhu gļotādas iekaisums; * kaņepju produktu izraisītas psihozes: akūts uzbudinājums un panika, halucinācijas; * pavājinās imunitāte, tiek bojāta hormonus regulējošā sistēma; * smadzeņu bojājumu dēļ rodas ilglaicīgas problēmas ar atmiņu un domāšanu, izmainīta loģiskā domāšana; * grūtības uztvert sarežģītu informāciju, samazinās uzmanības kvalitāte, uztveres dziļums, zūd atšķirība starp būtisko un nebūtisko; * ierosina psihisko slimību attīstību: bipolāras psihozes, epilepsija, šozofrēnija; * daudz ātrāk kā citiem lietotājiem pavājinās seksuālās spējas, ierobežota spermas izdalīšanās un zemāka tās kvalitāte; * pieaug saslimstības risks ar infekcijas slimībām (HIV/AIDS un citām), jo reibumā var notikt nekontrolētas seksuālas attiecības ar inficētu partneri. *Sociālās sekas:* * smēķētāji kļūst pasīvi un samazinās interese un motivācija kaut ko darīt - izveidojas amotivācijas sindroms: enerģijas samazināšanās, vēlmju zudums, nespēja ilgstoši koncentrēties, apātija, vājas spriešanas spējas, saskarsmes prasmju pavājināšanās, pasliktinās atmiņa, samazinās spēja realizēt nodomātos plānus vai aktivitātes, zema stresa izturība, cilvēks jūtas tukšs, bez mērķa, kas traucē veidot attiecības ar citiem, rodas konflikti; * zūd interese par sevi, citiem un aktīvo atpūtu, draugu loks sašaurinās, parādās jauni draugi, pārsvarā lietotāji. * grūtības veikt ikdienas darbības - piecelties, iet uz skolu, mācīties; * lietotājs apstājas personības attīstībā, vērojama vispārēja sociālā stagnācija. Cilvēka rīcība kopumā var tikt traucēta pat 24 stundas pēc smēķēšanas. Bojā smadzeņu šūnas, kas neatjaunojas, tādēļ paātrinās novecošanās. Sīkāku informāciju par atkarības pazīmēm un ārstēšanas iespējām meklējiet www.narcomania.lv vai pa tālr. 7037333 - Rīgas atkarības profilakses centra uzticības tālrunis. Neirožu klīnika" (Jūrmalā) psiholoģe Jekaterina Šalajeva, tālr. 7755140 www.dzintari.lv

    Psiholoģe, Jekaterina Šalajeva

Komentāri

4 + 5 =

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.