medicine.lv skaitļos

Lietotāji online271
Aktīvie uzņēmumi12678
Nozares raksti1657
Ekspertu atbildes21477
Vai tiešām sapnis var pāriet tik šausminošā histērijā, kas ilgst 10 minūtes un pēc stundas atkārtoties ar tādu pašu spēku?

Vai tiešām sapnis var pāriet tik šausminošā histērijā, kas ilgst 10 minūtes un pēc stundas atkārtoties ar tādu pašu spēku?

ivo 2008. gada 5. augustā

Labdien!
Mūsu meitiņai ir 1,5gadiņš, kādu rītu uztrūkāmies no histēriskas bļaušanas nevis no raudāšanas, bet bļaušanas likās ka varētu būt slikts sapnītis, bet actiņas bija vaļā it kā uz kaut ko skatītos un to visu pavadīja tādi kā krampji, tas viss ilga kādas 10 minūtes, neko tik šausmīgu savā dzīvē nebiju redzējis izsaucām ātros, tie atbrauca pēc kādām 20 min, bērniņš jau bija attapies, ārsti konstatēja, ka sākusies angīna arī temperatūra bija 37.8 par cik mums zāļu nebija iedeva šprici pret temperatūru un pateica, ka tas esot normāli, ka bērns raud, esot arī gadījumi, ka bērni raudot pat pusotru stundu, ieteica vērsties pie ģimenes ārsta un aizbrauca, bērniņš aizmiga pie mums gultā, likās, ka tiešām būs bijis kāds slikts sapnis, bet pēc 1 stundas atkal tā drausmīgā histērija it kā juktu prātā, tikai tagad tā ilga kādas 3 līdz 4 min, pamanīju tādu sakritību, ka tieši uz sieviešu balsi tā kā nobīstas, jo mierināja gan vecmamma, gan mamma, tad es viņu paņēmu un izgāju no istabas, jo likās, ka vajag viņai parādīt kaķīti un patiešām izdevās palika mierīgāka un histērija pārgāja vieglā raudāšanā, vai tiešām sapnis var pāriet tik šausminošā histērijā, kas ilgst 10 minūtes un pēc stundas atkārtoties ar tādu pašu spēku? Vai tā notiek arī citiem bērniem un ko darīt, ja kas tāds atkārtojas?

Atbildes:

  • 2012. gada 12. jūnijā
    Labdien,
    es varu saprast Jūsu satraukumu, tomēr izdarīt kaut kādus secinājumus par to, kas meitiņai tajā brīdī bija noticis, ir grūti. Ļoti iespējams, ka tā bija emocionāla reakcija uz kaut kādu kairinājumu viņas iekšējā pasaulē vai apkārtnē. Ir svarīgi, ka Jūs tam pievērsiet uzmanību un mēģiniet saprast, kas notiek. Vienlaikus pieaugušajiem nevajadzētu sakoncentrēties uz notikušo, mēģināt nomierināties un padomāt, ko varētu darīt. Es ieteiktu vienkārši pavērot, kā meitiņai iet, kāda ir viņas pašsajūta, noskaņojums, ikdienas aktivitātes. Ja notiek kaut kādas pārmaiņas, kas Jūsos rada bažas, vai līdzīga histērija atkārtojas, tad būtu ieteicams griezties pie speciālista. Bērna fizisko veselību palīdzēs izvērtēt ģimenes ārsts, nosūtot pie vajadzīgajiem speciālistiem, psiholoģisko pašsajūtu palīdzēs nodiagnosticēt bērnu psihologs.

    Inga Lubāne, "Krīžu un psihoterapijas centrs Taka", SIA

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.