Kā pašas spēkiem atgūt mieru un miegu?
Sintija 2010. gada 22. novembrī
Labdien,
vēršos pie jums pēc palīdzības. Biju 3 gadus kopā ar vīreti, bija ļoti smagas attiecības.
Pus gadu centos ar šo cilvēku izšķirties,jo viņš mani nelaida vaļā - draudi, šantāža, regulāra braukšana uz manām mājām un cenšanās mani nomelnot visos iespējamajos veidos. Laiks gāja, bet draudi turpinājās.
Dažas reizes tikāmies, pēc kurām mani mocīja pilnīgs bezmiegs. Kad izlēmu pielikt visam pilnībā punktu sevis un savas veselības dēļ,tad atkal sākās draudi. Pēdējo reizi draudu īsziņu saņēmu naktī. Tas bija naktī uz pirmdienu (8.11.2010).
Pēc draudiem tik ļoti satraucos, ka radās bezmiegs, kas ilgst jau vairākas dienas. Bez miega jūtos drausmīgi, kļūstu nervoza, neko nevaru izdarīt. Šī nav pirmā reize, kad mocos ar bezmiegu šī vīrieša dēļ, bet parasti šis bezmiegs pats no sevis ir pazudis, taču šoreiz tā nenotiek.
Dzeru miega zāles, jo saviem spēkiem iemigt nevaru. Kā nāk vakars, tā parādās enerģija, jūtu, ka ķermenis ir noguris, bet prāts neatslēdzas un tādēļ nevaru aizmigt. Esmu mēģinājusi elpošanas vingrinājumus, pavingrot, bet nelīdz. Nevarēju saprast, kāds ir iemesls bezmiegam, bet pagājušajā naktī iemiegot ar zāļu palīdzību sapņoju, ka bijušais draugs man uzbrūk un sadur ar nazi.
Laikam problēmu atslēga ir tā, ka es iekšēji no viņa ļoti baidos. Jautājums ir tāds - kā atgūt pašas spēkiem mieru un miegu?
Paldies.
Atbildes:
-
2012. gada 28. februāri
Labdien,
Lielu darbu, lai sev palīdzētu, Jūs jau esat izdarījusi. Jūs apzināties cēloni savām problēmam un "katalizatoru", kas problēmas turpina uzturēt. Miega zāles un elpošanas vingrinājumi var mazināt simptomus, taču nevar tos novērst pavisam, kamēr ir neatrisināta pati situācija.
Viennozīmīgi, Jums ir jāpabeidz šīs attiecības. Priekš Jums tas nozīmē pārstāt baidīties. Ir jāpanāk, lai Jūs, pirmkārt, justos droši fiziski, t.i. novērst iespēju, ka viņš var Jums uzbrukt. Tas, ka esat bijuši pāris trīs gadus, nedod viņam nekādas automātiskas tiesības. Padomājiet, kā Jūs rīkotos, ja šie draudi nāktu no Jums pilnīgi sveša cilvēka?
Tad tā arī rīkojieties. Ziņojiet policijai, nomainiet telefona numuru, nelaidiet viņu savā dzīvoklī un ja viņš mēģina ielauzties, nekavējoties zvaniet policijai, jo tiek apdraudēta Jūsu dzīvība.
Droši vien ir vēl drošības pasākumi, ko Jūs variet veikt. Tas arī būs priekš viņa galvenais signāls, ka Jūs attiecības esat beigusi. Kamēr Jūs atverat durvis, ceļat telefonu, klausāties draudos, attiecības joprojām turpinās.
Otrkārt, ir jāatrisina Jūsu psiholoģisko baiļu problēma, arī šantāzas jautājums, iespējams kaut kāda Jūsu vainas apziņa. Te ņemiet palīgā psihologu.
Treškārt, ir Jūsu rehabilitācija, jeb atgūšanās. Un te jau ietilpst elpošanas vingrinājumi u.c. vērtīgas pašpalīdzības metodes. Jūs varat pieteikties uz konsultāciju arī pie mūsu klīnikas speciālistiem.Elīna Zariņa, "Klīnika Dzintari", SIA