medicine.lv skaitļos

Lietotāji online294
Aktīvie uzņēmumi12661
Nozares raksti11800
Ekspertu atbildes21477
Vai paroxetīns palīdzēs ārstēt depresiju un panikas lēkmes?

Vai paroxetīns palīdzēs ārstēt depresiju un panikas lēkmes?

Mārtiņš 2010. gada 14. septembrī

Labdien,

Sākšu ar to, ka kaislīgi vēlos zināt tiešu un atklātu psihiatra/psihoterapeita viedokli. Ceru, ka sagaidīšu.

Lieta tāda, ka pirms četrām nedēļām pārtraucu lietot izrakstītu, divus gadus lietotu 20 mg paroksetīnu.

Vispirms divas nedēļas samazinot devu uz 10 mg un pēc tam pavisam.

Izmaiņas ir tādas, ka guļot visas 11-12 stundas (mazāk vienkārši nav iespējams) mentālā enerģija ir uz nulli, vingroju, eju saulē - nekā.

Tad sāk mākties virsū depresija, kontrole pār prātu ievērojami samazinās un tad sākas panikas lēkme. Tikai šodien, četras nedēļas pēc zāļu lietošanas pārtraukšanas, man parādījās pirmā trauksmes lēkme, pirms tam tā nebija.

Esmu pārliecināts, ka iemesls ir fizionomisks, nevis psiholoģisks, tāpat esmu pārliecināts, ka paroksetīns neko neatrisina.

Es gribu zināt, cik ilgs vidēji ir atlabšanas periods, ko es daru nepareizi un kas man būtu jādara, lai šo procesu mīkstinātu un izbeigtu pavisam, jo es tiešām gribu dzīvot kā normāls cilvēks, nevis zombijs.

Es zinu, ka tas ir manos spēkos.

Atbildes:

  • 2012. gada 27. martā
    Labdien,

    Pirmkārt, būtu ideāli, ja ar šiem pašiem jautājumiem un pārliecību par saviem spēkiem Jūs dotos pie ārsta, kas Jums šos divus gadus bija nozīmējis lietot paroxetīnu.

    Otra būtiskā lieta - medikaments vidēji jāatceļ mēneša, nevis divu nedēļu laikā, pamazām devu samazinot.

    Trešais - paroxetīns nekādā veidā Jūs "nepataisa par zombiju", bet drīzāk saglabā Jūsu dzīves kvalitāti atbolstošā līmenī. Arī lietojot paroxetīnu vai citus līdzīgus antidepresantus, Jūs turpināt būt "normāls cilvēks".

    Ceturtais - neapšaubāmi simptomi pie panikas lēkmēm vairāk jūtami fiziskās izpausmēs, tāpēc rodas sajūta, ka vaina nevar būt psihiski iemesli. Tomēr jāsaka atklāti, ka mūsu ķermenis ir vienots vesels, tāpēc nav tikai fiziska vai tikai psihiska iemesla, tie abi strādā vienlaicīgi.

    Piektais - paroxetīns un citi šīs grupas (SSRI) antidepresanti uztur serotanīna līmeni vajadzīgajā koncentrācijā, lai visas iekšējo orgānu, tai skaitā smadzeņu, sistēmas strādātu normālā ritmā.

    Iespējams, Jūsu gadījumā pat pēc ilgstošas antidepresanta lietošanas serotanīna, kas tiek ražots Jūsu organismā, līmenis bez medikamenta nokrītas straujāk nekā būtu vēlams, kā rezultātā depresija, panika u.c. simptomātika atkal saasinās.

    Dace Simsone, "Klīnika Dzintari", SIA

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.