Vai mēnešiem ilga temperetūra 37,1 vai 37,2 var būt saistīta ar psihiskām problēmām?
Marta 2010. gada 16. augustā
Labdien,
Vēlētos uzdot sekojošu jautājumu - vai mēnešiem ilga temperetūra 37,1 vai 37,2 varētu būt saistīta ar psihiskām problēmām?
Veicot parastos izmeklējumus, esmu pilnīgi vesela. Vai šādu temperatūru vispār būtu vērts ņemt vērā?
Vēl sūdzos par izteiktu vājumu, nespēku. Laiku pa laikam mani apciemo uzmācību neirozes - kādu darbību lieku sev atkārtot vairākas reizes, pārbaudīt, kaut zinu, ka tas nav loģiski.
Piemēram, zinu, ka izslēdzu gaismu, taču lieku sev to pārbaudīt vēl un vēl.
Izjūtu izteiktu vainas izjūtu par pilnīgiem niekiem. Kautrējos par gandrīz visu iespējamo, par sevi. Pat sīkākais ikdienas uzdevums var šķist kā milzīga problēma. Ikdienā neesmu apmierināta, kā daru savu darbu. Sevi regulāri noliedzu iedomājoties, ka esmu sliktākā darbiniece.
Pati sevi izjūtu kā trauslu cilvēku. Tā it kā manī nebūtu iekšēja spēka, aizsardzības.
Paldies par atbildi jau iepriekš.
Atbildes:
-
2012. gada 2. aprīlī
Labdien,
Temperatūra, kas ir regulāri paaugstināta, var būt saistīta ar augstu iekšējās spriedzes līmeni, jo tas liek organismam pastāvīgi būt paaugstinātā tonusā, tāpēc kā ārēji jūtamā reakcija uz to var būt paaugstināta temperatūra, pat ja visi somatiskie izmeklējumi nekādu pataloģiju neuzrāda.
Tomēr, ņemot vērā, arī visu pārējo, ko atklājat par sevi kā personību, es iesaku kā obligātu palīdzības veidu - vizīti pie psihoterapeita un psihiatra. Šāda iekšēja spriedze un neapmierinātība ar sevi var novest arī pie organisma saslimšanas nopietnākā formā, tāpēc vēlams palīdzēt savam ķermenim gan fiziski, gan psihiski tikt ar to galā laicīgi.
Iespējams, ka sākotnēji būs nepieciešami kaut kāda veida medikamenti nelielās devās, bet tad, kad pašsajūta normalizēsies, tos var samazināt un atcelt.Dace Simsone, "Klīnika Dzintari", SIA