Vai ir vērts psihisko saslimšanu ārstēt ārzemēs?
Ilze 2010. gada 2. novembrī
Labdien,
vai ir vērts apsvērt psihisko saslimšanu ārstēšanu ārzemēs (F20, F34)?
Vai ir jārēķinās ar ļoti augstām izmaksām?
Esam domājuši gan par Eiropu, gan Ziemeļameriku.
Paldies.
Atbildes:
-
2012. gada 2. martā
Labdien,
ir atļauts viss, kas nav aizliegts. Ja dg F20, tad jārēķinās ar ilgstošu ārstēšanu. Svarīga vide, kādā cilvēks dzīvo, sabiedrība, ar ko kontaktē.
Saslimšanas saasinājumu gadījumos, protams, nepieciešama mediķu palīdzība, bet visumā vairāk runa par ikdienas atbalstu, adaptāciju sabiedrībā. Tas ir ļoti komplicēts process, kur nevar atraut ārstēšanos no cilvēka dzīves.
Ja viņam pēc ārstēšanas procesa jāatgriežas ierastajā dzīves vietā, dažkārt ārstēšanās procesu rezultāti ļoti koriģējas. Spēja dzīvot normālā vidē nevis slimnīcās vai rehabilitācijas iestādēs, ir šādu pacientu ārstēšanas viens no pamatstūrakmeņiem.
Katrs gadījums, protams, ir individuāls, tāpēc nav kopīgas receptes. Tomēr psihisko saslimšanu ārstniecību nevar salīdzināt ar vienreizēju operāciju, kuras rezultatā kaut kas tiek izgriezts vai salabots un cilvēks dzīvo tālāk, aizmirsdams par savu problēmu, ja tā ir atrisināta.
Psihiskās saslimšanas ārstēšana, rehabilitācija ir ilglaicīgs, darbietilpīgs process un rezultāts ne vienmēr ir pozitīvs. Katrā valstī psihiskā aprūpe atšķiras, tāpēc arī grūti pateikt, kur ir labāk, kur Latvijas pilsonim var palīdzēt labāk. Medikamentu pieejamība mūsu valstī šo slimību ārstēšanai praktiski neatšķiras, ieskaitot visjaunākos medikamentus,
Bet konkrēti, ko darīt, kā labāk, tomēr ieteiktu apspriest ar ārstējošo ārstu, kas zina pacienta individuālās īpatnības, vajadzības, slimības šī brīža gaitu un prognozējamo perspektīvu.Dace Simsone, "Klīnika Dzintari", SIA