Kāpēc depresijai nelīdz nevienas zāles?
Ilze 2010. gada 29. oktobrī
Labdien,
jau 8 mēnešus mokos ar pastāvīgu nogurumu, nespēju, koncentrēsanās grutībām, nepārejošu miegainību, atmiņas traucējumiem.
Esmu bijusi pie vairākiem psihiatriem, konstatēja depresiju. Sakarā ar to, esmu izmēģinājusi dažādus antidepresantus, bet efekts nav nekāds. Pēdēja laikā pa naktīm ļoti daudz sapņoju, ka arī atceros dažādus sapņus, ko esmu redzējusi arī senāk.
Tā kā arī pa dienu esmu miegaina, brīžiem liekas, ka vispār nesaprotu, kas ir realitāte, kas sapnis. Daudz lasot par miegainību, uzgāju rakstam, ka ir arī dažas miega slimības, piemēram, mēdz būt tā, ka izrtūkst kāda miega fāze un līdz ar to, cilvēks jūtas neizgulējies.
Šīs miega fāzes var noteikt, veicot polisomnogrāfiju. Lieta tāda, ka tagad īsti nesaprotu, vai lietderīgi tādu veikt, jo tas maksā diezgan daudz, līdzekļi arī nav tik lieli. Vai reāli, ja tiek konstatēts, ka kāda fāze trūkst, vai ir nepilnīga, ir iespējams kaut ko mainīt?
Varbūt variet man kaut ko ieteikt, jo šādi dzīvot ir ļoti mokoši, ir lielas grūtības but nomodā un kaut ko darīt. Bet, ja tā tiesām ir depresija, tad kadēļ nevienas zāles nelīdz?
Vispārējais veselības stāvoklis un analizes ir parbaudītas vairākkārt, viss normas robežās.
Paldies.
Atbildes:
-
2012. gada 1. martā
Labdien,
miega izmeklējums parasti tiek veikts lai noteiktu kādus miega traucējumu iemeslus. Biežākie no tiem ir elpošanas traucējumi miegā, nemierīgo kāju sindroms.
Parasti šajos gadījumos ir arī citas sūdzības un pazīmes, kas liecina par šīm slimībām un ārsts iesaka veikt miega izmeklējumu lai to apstiprinātu, vai noliegtu.
Tādā veidā tas dod iespēju ārstam piemērot pareizo ārstēšanu. Bezmiega gadījumā miega izmeklējums nepalīdzēs ārstēšanā.
Iesakam apmeklēt mājas lapu www.miegacentrs.lv un aizpildīt bezmaksas anketu."Miega slimību centrs" , "Miega slimību centrs", SIA