Kāpēc runājot, cilvēks pastiprināti žestikulē ar rokām?
Dita 2010. gada 21. jūlijā
Labdien,
Par ko varētu liecināt tas, ka cilvēks brīdī, kad pats runā, ļoti aktīvi žestikulē ar rokām?
Šī žestikulēšana ir vairāk tāda kā "izlocīšanās", matu pārkārtošana, pakauša aiztikšana. Tāda kā izstaipīšanās runāšanas laikā. Tas notiek diezgan regulāri.
Vai tas varētu norādīt, ka cilvēkam runājot, ir iekšēja trauksme?
Paldies.
Atbildes:
-
2012. gada 3. aprīlī
Labdien,
Jūsu apraksts patiešām liecina, ka cilvēks izjūt trauksmi, iekšēju nemieru, sasprindzinājumu, kuru visticamāk pats neapzinās, un žestikulēšana ir veids kā trauksme tiek pausta darbībā.
Tātad, it kā cenšoties runāt mierīgi vārdos, darbība norāda, ka patiesībā miera nav - vai nu par to, ko saka, vai par pašu saskarsme prcesu kā tādu, vai arī esot saskarsmē ar konkrēto cilvēku.
Ja šī žestikulācija parādās tieši saskarsmē ar Jums, varētu domāt, ka šī cilvēka attieksme pret Jums ir kaut kādā veidā sarežģīta vai pretrunīga.
Piemēram, viņš izliekās, ka ir tikai labs darba kolēģis, bet patiesībā ir citās daudz spēcīgākās jūtās pret Jums (tām var būt gan plus, gan mīnus zīme). Ja šim cilvēkam vispārīgi ir raksturīgi saskarsmē sevi tādā veidā paust - tas varētu liecināt par iekšēju nepārliecību, kompleksiem.
Parasti tas ir veids, kas dzīves laikā var nostiprināties un ir grūti maināms, kā rituāls. Tomēr patāv arī iespēja, ka runa ir par uzmācīgām darbībām, kad runa jau ir par psihisku saslimšanu, tādā gadījumā cilvēks jūt uzmācīgu vajadzību izdarīt noteiktus žestus, darbības un parasti arī pats no tā cieš.Dace Simsone, "Klīnika Dzintari", SIA