medicine.lv skaitļos

Lietotāji online397
Aktīvie uzņēmumi12814
Nozares raksti1619
Ekspertu atbildes21477
Vai tā var gadīties terapijā vai tā ir klaja nolaidība?

Vai tā var gadīties terapijā vai tā ir klaja nolaidība?

Jana 2009. gada 20. februāri

Labdien!
Tā kā man ļoti sāp sirsniņa, ceru uz jūsu palīdzību padoma sniegšanā. Mans stāsts - sekojošs - pēc ilgstošas slimošanas ar nierēm un sirsniņu sajutos stipri emocionāli iztukšota un lai uzlabotu dzīves kvalitāti, vērsos pie privāti praktizējoša psihoterapeita Liepājā. Viņš man solīja, ka ar terapiju savedīs mani kārtībā, jo runa ir par VD.
Pēc 2 mēnešiem man kļuva stipri sliktāk - tika diagnosticēta depresija, kura nu jau būtu jāārstē ar zālēm, tika izmēģināti 5 antidepresanti, tomēr ārsts konstatēja, ka neviens no tiem neder, pa vidu vēl pielietota psihoterapija divreiz nedēļā. Rezultātā biju nonākusi tādā strupceļā, ka biju uz pašnāvības robežas - dakteris jau ar vārdiem, ka "psihoterapijai" nav jēgas, mani vienkārši nepieņēma un lika dzert zāles mājās, no kurām kļuva vēl sliktāk. Rezultātā pēc 7 mēnešu "ārstēšanas", kad biju bīstami tuvu robežai, ar svaru 44kg vērsos slimnīcā - diagnoze ieilgusi depresija! Tur man nozīmēja zāļu terapiju ambulatori (vienu no tiem pašiem medikamentiem, ko dakteris pats bija atcēlis) un citu psihoterapeitu. Jau pēc 2 nedēļām jutos labi.
Sakiet lūdzu, kur man vērsties sakarā ar šo daktera nolaidību - tā kā čekus viņš man neizsniedza, nemaz nevaru pierādīt ka esmu bijusi pie viņa. Lūdzu kāda speciālista komentāru, vai tā var gadīties terapijā vai tā ir klaja nolaidība.
Paldies jau iepriekš!

Atbildes:

  • 2012. gada 2. aprīlī
    Labdien! Ar tādiem jautājumiem nodarbojas Veselības Inspekcija, kur varat vērsties pēc padoma.

    Dace Simsone, "Klīnika Dzintari", SIA

  • 2012. gada 2. aprīlī
    Labdien, Jana! Labi, ka Jūs jūtaties labāk un noteikti Jūsu pašsajūta vēl uzlabosies. Ar depresijas ārstēšanu var būt tādas lietas, ka kādu laiku zāles strādā ne tā, kā rakstīts instrukcijā, arī var būt tā, ka depresijas fāze beidzas pati no sevis un tas sakrīt ar ārsta maiņu vai citu preparātu nozīmēšanu. Tad ir tāds iespaids, ka iepriekšējā terapija vai iepriekšējais ārsts bija nepareizs. Var būt Jums neizveidojās labs kontakts ar iepriekšējo ārstu, tam arī ir liela nozīme. Sūdzēties par ārstu kļūdām var Veselības valsts inspekcijā, izklāstot problēmu. Diemžēl efekta trūkums ārstēšanas dēļ ne vienmēr saistīts ar ārsta nekompetenci, tas varētu būt saistīts ar slimības gaitas īpašībām.

    Ingrīda Cera, Ceras I. prakse psihiatrijā, Ceras I. prakse psihiatrijā

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.