medicine.lv skaitļos

Lietotāji online369
Aktīvie uzņēmumi12807
Nozares raksti1614
Ekspertu atbildes21477
Ko lai es daru, lai kļūtu masieri ?

Ko lai es daru, lai kļūtu masieri ?

Raivis 2009. gada 13. februāri

Labdien!
Man ir baiga problēma. Jau no bērnības man medicīna ir pievilkusi, kaut tagad neesmu bijis saistīts ar mediķu skolām esmu izbraukājis operācijas, pats priekš sevis mācījies cilvēka uzbūvi utt. Ļoti vēlos kļūt par masieri, profesionāli.
Tikai kā humanitārās klases audzēknis neesmu nolicis fiziku un to vispār nesaprotu. Ko lai es daru? Jo pēc manām domām, par ideālu masieri var kļūt tieši caur Stradiņu universitātes fizioterapeitu studijām, kur tieši ir vajadzīgs labs vērtējums tajā fizikā kuru nejēdzu un neesmu nolicis.

Atbildes:

  • 2012. gada 3. aprīlī
    Labdien, Raivi! Ir patiess prieks dzirdēt, ka Jūs jau kopš bērnu dienām ir saistījusi tik atbildīga profesionālās darbības sfēra, kā medicīna. Priecē tas, ka šī vēlme izvēlēties ar medicīnu saistītu profesiju nav zudusi vēl šodien. Jūs rakstāt, ka esat patstāvīgi studējis medicīnas grāmatas, kas liecina, ka Jūsu intereses saistībā ar medicīnas sfēru ir noturīgas. Taču kā Jūs pats noprotat, lai realizētu savu vēlmi, un kļūtu par profesionālu masieri, tātad ārstniecības personu, ar patstāvīgu cilvēka uzbūves studēšanu nepietiks. Ja Jūs patiešām esat izlēmis kļūt par profesionālu masieri, Jums ir nepieciešama pabeigta augstākā izglītība medicīnā. Tikai iegūstot augstāko izglītību medicīnā, Jums ir tiesības uzsākt apmācības Latvijas Fizikālās medicīnas asociācijas organizētajos masieru kursos, kurus beidzot ir iespējams kārtot sertifikācijas eksāmenu un saņemt masiera - ārstniecības personas sertifikātu. Tikai pabeidzot studijas un iegūstot Latvijas Fizikālās medicīnas asociācijas apstiprinātu sertifikātu, Jums ir tiesības uzsākt darbu kā masierim. Masiera specialitāti augstākās profesionālās medicīniskās izglītības līmenī var apgūt Latvijas Universitātē, Rīgas Stradiņa Universitātē vai Latvijas Fizikālās medicīnas asociācijas organizētajos kursos, kurus beidzot var kārtot sertifikācijas eksāmenu un saņemt masiera (ārstniecības personas) sertifikātu. Neatkarīgi no tā, kuru universitāti Jūs izvēlēsieties, iestājpārbaudījumi ir līdzīgi, proti, Jums ir jābūt vidējās izglītības atestātam, pozitīvam vērtējumam CE bioloģijā, latviešu valodā, pirmajā svešvalodā, ķīmijā un fizikā. Svarīgi, lai Jūs visus šos priekšmetus būtu mācījies un ieguvis sekmīgu vērtējumu. Stājoties universitātē, Jums būs jākārto objektīvi strukturētais profesionālās piemērotības tests. Masiera darba iespējas ir samērā plašas, proti, masieri var strādāt poliklīnikās, slimnīcās, veselības, sporta un fitnesa centros, pirtīs un kosmētiskajos kabinetos, kā arī būt par pašnodarbināto. Masieris savā darbā var izmantot tikai tos masāžas paņēmienus, par kuru apgūšanu ir saņēmis sertifikātu kādā no oficiāli atzītām medicīniskajām asociācijām. Vēlot veiksmi, Inese Beleviča Karjeras pakalpojumu departamenta Karjeras pakalpojumu metodikas nodaļas psiholoģe-metodiķe

    Inese Beleviča Karjeras pakalpojumu departamenta Karjeras pakalpojumu metodikas nodaļas psiholoģe-metodiķe

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.