medicine.lv skaitļos

Lietotāji online224
Aktīvie uzņēmumi12678
Nozares raksti1657
Ekspertu atbildes21477
Ko jūs ieteiktu šādā situācija - ja esmu izlutinājusi bērnu?

Ko jūs ieteiktu šādā situācija - ja esmu izlutinājusi bērnu?

eliina 2008. gada 24. novembrī

Labdien!
Manam bērniņam drīz būs 10 mēneši. Atzīstu, ka esmu viņu nedaudz izlutinājusi un, ka viņš audzina mani, nevis es viņu. Naktis ir gandrīz vispār negulētas, jo mazais naktī ir augšā un prasās lielajā gultā, tad jau nevar izgulēties, jo bail, ka nenospiežu mazo. Ar audzināšanu nenodarbojos, jo esmu agri augšā un eju uz darbu, kad pienāk vīram brīvdiena, tad atkal žēl vīru spīdzināt, jāļauj viņam izgulēties. Es esmu vainīga, ka ļauju viņam darīt blēņas, ir pieradināts arī uz rokām dzīvot, bet kādas trīs dienas atpakaļ mani pārsteidza vēl nekad nenovērota situācija. Viņš kādreiz mācēja pats ar sevi spēlēties, vismaz kādu laiciņu, viņš varēja no manis atpūsties un es no viņa. tagad viņš mani nelaiž prom no istabas, ne soli, kad izeju, tad sākas uzreiz bļaušana, es taču aizskrienu tikai pakaļ ātri sosītei vai tējiņai. man jābūt visu laiku viņa redzes lokā. Varbūt šķiļas zobiņi? Ko jūs ieteiktu šādā situācija - ja esmu izlutinājusi bērnu?


Atbildes:

  • 2012. gada 5. jūnijā
    Sveiki, Elīna, sākumā vēlos atsaukties uz Jūsu stāstu par audzināšanu. Tas, ka saikne starp mammu un bērniņu ir cieša, kamēr bērns vēl ir mazs - ir dabiski un vajadzīgi. Jūs daudz runājiet par vainas sajūtu. Gribu Jums ieteikt padomāt, kā Jūs varētu atrast balansu starp bērna vajadzībām un Jūsu vajadzībām (pēc izgulēšanās, pēc brīva brīža priekš sevis). Lai varētu teikt - gan bērns mani audzina, gan es viņu. Šeit sava vieta ir tēvam, jo viņš var palīdzēt ieviest līdzsvaru, dot savu skatu nedaudz no malas, novērst Jūsu uzmanību no bērna uz Jūsu pāra attiecībām. Cik sapratu, pašlaik Jūs jūtaties noraizējusies par bērna pastiprināto vajadzību pēc uzmanības pēdējās dienās. Pavērojiet, kas notiek ar bērnu - kāda ir viņa pašsajūta, vai nav kāda veselības problēma. Otra lieta - var padomāt, vai Jūsu ģimenē nav notikušas pārmaiņas, jo nereti vecāku pašsajūta iespaido bērna garastāvokli. Ja nav nekādu cēloņu, kas rada bērnam nemieru, tad visdrīzāk tas pāries pats no sevis. Ja Jūsu raizes nemazinās vai Jums ir vēlēšanās pārrunāt jautājumus saistībās ar bērnu ar speciālistu, variet atnākt uz konsultāciju pie bērnu psiholoģes, psihoterapeites (pieteikšanās pa t. 26555581).

    Inga Lubāne, "Krīžu un psihoterapijas centrs Taka", SIA

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.