medicine.lv skaitļos

Lietotāji online295
Aktīvie uzņēmumi12657
Nozares raksti11789
Ekspertu atbildes21477
Vai ir kādas citas metodes bez psihiatrijas un psihoterapijas?

Vai ir kādas citas metodes bez psihiatrijas un psihoterapijas?

andris 2008. gada 21. novembrī

Labdien!
Nezinu vairs pie kā vērsties, tāpēc gribētu uzzināt citu ar šo slimību saistītu cilvēku viedokļus. Jau kādus 7 gadus mokos ar tādām kā panikas un baiļu lēkmēm. Psihiatrs uzstādīja veģetatīvo distoniju. Un trauksmaino depresiju. Dzēru antidepresantu, miegazāles, pretrauksmes zāles un trankvilizatorus. Tomēr, kad ārsts teica, ka taga jātiek pašam galā, bez zālēm, visi simptomi parādījās ar jaunu sparu. Par cik esmu students un labu psihoterapeitu nevarēju atļauties, vēršos pie psihoterapeita - studenta, kas par katru reizi ņēma 2 reiz mazāku samaksu. Apmeklēju 2 gadus un rezultāta nebija. Tagad nezinu ko darīt. . Vai ir kādas citas metodes bez psihiatrijas un psihoterapijas?

Atbildes:

  • 2012. gada 5. jūnijā
    Labdien, Andri.
    No Jūsu apraksta var spriest, ka Jūs esiet saņēmis gan psihiatrisku, gan psihoterapeitisku palīdzību, paliek jautājums - kāpēc tas nepalīdzēja. Es varu ieteikt dažas lietas, kuras var palīdzēt. Pirmā - palīdzība sev lēkmes laikā. Pārdomāt rīcības plānu - kā Jūs variet sev palīdzēt, kad notiek panikas lēkme. Dažiem cilvēkiem palīdz relaksācijas tehnikas, elpošanas vingrinājumi, atslābināšanās. Citiem - uzmanības novēršana, domas par citām lietām. Vēl citiem palīdz darbošanās - pastaiga, rakstīšana. Otra lieta, pie kā var strādāt - kā stiprināt sevi. Mazināt stresu ikdienā, darīt lietas, ka ļauj justies labi, mierīgi, brīvi. Nodarboties ar sportu (laba ir peldēšana, joga), radošo darbu. Rūpēties par atpūtu. Kontaktēties ar cilvēkiem. Iemīlēties. Trešā lieta - iepazīt sevi. Savas jūtas, vēlmes, raizes, vērtības dzīvē. Vai dzīvojiet tā, kā vēlaties, vai esiet apmierināts ar to, ko dariet, ar ko esiet kopā, vai spējiet realizēt savas ieceres, gūt gandarījumu. Jūsu grūtības ir saistītas ar Jums un Jūsu dzīvi. Jo labāk jutīsieties un labāk dzīvosiet, jo mazāk traucēs bailes, panika un nepatīkamās ķermeniskās izjūtas. Šajā lietā psihoterapeits var būt palīdzošs. Nezinu, kā un kāpēc beidzās sadarbības ar Jūsu psihoterapeitu, varbūt variet pamēģināt vērsties pie cita speciālista. Domāju, ka Jūsu spēkos ir palīdzēt sev un dzīvot pilnvērtīgi.

    Inga Lubāne, "Krīžu un psihoterapijas centrs Taka", SIA

  • 2012. gada 5. jūnijā
    Labdien, Andri. Citu variantu kā ārstēšana pie psihiatra un psihoterapeita piedāvāt nevaru. Hipnoze ir viena no psihoterapijas metodēm arī. Panikas lēkmēm un sociofobijām, kuras Jūs aprakstījāt, ir bioķīmisks pamats un psiholoģiskas sekas. Var būt ir vērts pamēģināt griezties pie psihiatriem valsts iestādē. Pieņemšanas par brīvu, zāles ar atlaidēm. Būs plašāka preparātu izvēle un atliks līdzekļi psihoterapeita konsultācijām.

    Ingrīda Cera, Ceras I. prakse psihiatrijā, Ceras I. prakse psihiatrijā

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.