Kur to var iegūt un vai ir iespējams ārstu-kosmetologa profesiju iegūt studējot nepilna laika klātienē, jo pašlaik ir stabils darbs?
Aneta 2008. gada 17. septembrī
Sveiki.
Esmu ieguvusi augstāko izglītību filoloģijā, taču saprotu, kas patiesībā tas mani nesaista. Esmu cieši nolēmusi mācīties par ārstu-kosmetologu. Cik zinu, lai to darītu, ir vajadzīga augstākā medicīniskā izglītība, mans jautājums - kur to var iegūt un vai ir iespējams to iegūt studējot nepilna laika klātienē, jo pašlaik ir stabils darbs un PLK nav iespējams studēt?
Atbildes:
-
2012. gada 10. aprīlī
Labdien, Aneta! Ir ļoti patīkami, ka jau esat absolvējusi augstskolu un ieguvusi vienu augstāko izglītību. Taču no Jūsu vēstules var noprast, ka esat nedaudz vīlusies savā izvēlē, jo beidzot studijas sapratāt, ka filoloģija Jūs nesaista. Tāpēc vēlaties uzsākt studijas citā nozarē. Jūsu apņemšanās un motivācija turpināt izglītošanās procesu un iegūt otru augstāko izglītību ir cienījama, taču gribētos teikt, ka izglītība pati par sevi, neatkarīgi no tās satura ir vērtība. Atceraties, ka Jūsu zināšanas ir Jūsu bagātība! Jāteic, ka Jūs neko neesat zaudējusi, tieši pretēji, ieguvusi unikālu pieredzi, kas ļāva izdarīt secinājumus un pieņemt lēmumu, ko darīt tālāk. Proti, turpināt izglītoties un strādāt iegūtajā specialitātē, vai doties citā virzienā, kas saistīts ar medicīnu. Kā jau Jūs pati esat nopratusi, tad, lai kļūtu par ārstu-kosmetologu ir nepieciešama augstākā medicīniskā izglītība ar specializāciju dermatoloģijā. Ārsts-kosmetologs pamatā ir ārsts-dermatologs, kurš augstāko izglītību iegūst 6 gadu laikā un pēc tam vēl specializējas kosmetoloģijā, kārto eksāmenu Latvijas Kosmetologu asociācijā un iegūst sertifikātu ar tiesībām veikt privātpraksi visā Latvijā 5 gadu laikā, pēc tam seko resertifikācija. Pirmais solis ceļā uz ārsta-kosmetologa specializācijas iegūšanu ir studiju uzsākšana medicīnas fakultātē ārstniecības studiju programmā. Medicīnu ir iespēja studēt: Latvijas Universitātē (LU). Sīkāka informācija par studiju programmām ir pieejama mājas lapā - www.lu.lv Rīgas Stradiņa universitātē (RSU). Informāciju par studiju programmām var atrast mājas lapā - www.rsu.lv Jāteic gan, ka topošajai ārstniecības personai ir jāstudē pilna laika klātienes studiju programmā, ko piedāvā kā LU, tā RSU. Papildus informāciju par augstāko izglītības iestāžu piedāvātajām studiju programmām var atrast mājas lapās - www.izm.gov.lv - par profesionālās un augstākas izglītības iespējām, kā arī www.izaugsme.lv - par profesionālās un augstākās izglītības iestādēm, mācību kursiem Latvijā, par mācību iespējām ārzemēs, kā arī - apraksti par profesijām. Atceraties, ka jebkuru neskaidrību vai šaubu gadījumā par savu tālāko profesionālo izvēli, Jums ir iespēja konsultēties pie NVA karjeras konsultantiem, kas sniedz konsultācijas ar karjeras izvēli saistītos jautājumos. NVA filiāles atrodas visos Latvijas reģionos un konsultācijas ir pieejamas bez maksas. Lai izdodas īstenot iecerēto, NVA Karjeras pakalpojumu departamenta Karjeras pakalpojumu metodikas nodaļas psiholoģe-metodiķe Inese Beleviča Nav