medicine.lv skaitļos

Lietotāji online361
Aktīvie uzņēmumi12805
Nozares raksti1636
Ekspertu atbildes21477
Varbūt jūs varat palīdzēt ar padomu, ko es varētu ieminēties savai zobārstei?

Varbūt jūs varat palīdzēt ar padomu, ko es varētu ieminēties savai zobārstei?

Pucha 2008. gada 3. aprīlī

Labdien!
Problēma ar vienu un to pašu zobu! Kādu laiciņu sāka palikt jūtīgs (taisot sakodienu, bet citādi pats par sevi nesāpēja) pirms vairākiem gadiem plombēts zobs. Zobārste izņēma nervu, nedēļu pastaigāju ar zālēm zobā un tad aizplombēja. Bet jau pēc pāris dienām tas atkal palika tikpat jūtīgs kā pirms tam un tā jau apmēram 2 mēnešus. Katru reizi, kad gāju labot citus zobus, ieminējos arī par šo - jautāju, kāpēc tas tā. Bet zobārste rausta plecus un saka, ka nezinot, kas varētu būt par vainu. Pašā sākumā teica, kas tas pāriešot, jo zobs ir pildīts ar plombu un ir mazliet piepacelts - ar laiku tas pieplaks. Nākošajā vizītē atkal sūdzējos. Tad zobārste domāja, ka varbūt sakodienam traucē uzliktā plomba (varbūt ir pa augstu, tādējādi ēdot samoku zobu un tas sāk palikt jūtīgs), tāpēc mazliet pielaboja plombas formu. Bet bez rezultātiem! Bez tam, zobs paliek jūtīgs tikai uz vakarpusi un pa nakti, bet no rīta atkal viss kārtībā! Varbūt jūs varat palīdzēt ar padomu, ko es varētu ieminēties savai zobārstei?! Starpcitu, pirms sāka labot šo zobu, kad aizbraucu uz poliklīniku ar sūdzību, ka zobs ir jūtīgs uz sakodiena, cits zobārsts nosūtīja uz rentgenu. Rentgens uzrādīja, ka zoba kanālā ir iekaisums/strutas (arī pats zobs mazliet kustas tā kā mīksts spilvens - uz augšu un leju, bet pati es to nejutu un tagad arī nekā tamlīdzīga) un ieteica raut ārā zobu. Es atteicos, bet vienalga aizgāju pie "zobu rāvēja" un jautāju, ko viņš par to saka. Sapratu, ka neviens negrib pacensties kaut ko labot - ka tik ātrāk izraut zobu un miers. Tagad domāju, varbūt vēlreiz uztaisīt rentgenu zobam?!

Atbildes:

  • 2012. gada 2. maijā
    Labdien!
    Izraut zobu ir pēdējā iespēja. Būtu tomēr jāmēģina zobu saglabāt, jo pretējā gadījumā rodas virkne problēmu - tādas kā: sakodiena izmaiņas, slodze pārējiem zobiem,gremošanas traucējumi u.c.. Atkārtots RTG ir nepieciešams, jo tajā ārsts varēs redzēt iespējamos iekaisumus utt.

    Medicine.lv , "www.medicine.lv"

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.