medicine.lv skaitļos

Lietotāji online54
Aktīvie uzņēmumi12656
Nozares raksti11789
Ekspertu atbildes21477
Kāda procedūra iedarbojas labāk uz ļoti paplašinātām porām; augļskābju pīlings vai mokrodemabrāzija?

Kāda procedūra iedarbojas labāk uz ļoti paplašinātām porām; augļskābju pīlings vai mokrodemabrāzija?

Inuta 2008. gada 9. martā

Labdien!
Gribu uzzināt, kāda procedūra iedarbojas labāk uz ļoti paplašinātām porām; augļskābju pīlings vai mokrodemabrāzija? Jo viens kosmetologs iesaka man vienu, bet cits - otru!
Paldies.

Atbildes:

  • 2012. gada 8. maijā
    Labdien!
    Pīlings (ar skurbi un citi) uzlabo tikai epidermas stāvokli. Augļskābēm piemīt augsta iekļūšanas spēja, tās viegli tiek cauri ragvielas slānim, nokļūstot līdz epidermas apakšējam slānim un pat iziet caur bazālo membrānu līdz dermai (tas īpaši raksturīgs glikolskābei, jo no visām augļskābēm tai ir viszemākā molekulārā masa), kas papildus stimulē fibroblastus. Pīlingam ar augļskābēm ir savas pozitīvās īpašības. Šīm pīlingam ir ne tikai brīnišķīgs mitrinošs un lobīšanās efekts, bet arī stimulējoša iedarbība. Veicot paviršo pīlingu ar augļskābēm, notiek netieša, bet pietiekami efektīva iedarbība uz dermu. Augļskābes veicina epidermā lielu daudzumu bioķīmisko reakciju ar signālmolekulu izdalīšanos. Šīs molekulas iekļūst tālāk dermā un izraisa fibroblastu atbildes reakciju. Tāpēc, izmantojot augļskābes, āda uz paviršo pīlingu reaģē tāpat, kā uz vidējo vai dziļo pīlingu. Notiek grumbu izlīdzināšanās uz dermas atjaunošanās rēķina. Mehāniskais pīlings jeb dermabrāzija. Pēc aizmirstības nākusi atkal modē sakarā ar augstas rotācijas pakāpes slīpmašīnu ieviešanu. To iesaka lietot pie acne izraisītām komplikācijām uz sejas vai krunciņām ap muti. Dermabrāziju var izpildīt tikai pieredzējis kosmetologs, jo pastāv risks ievainot ādu, kā rezultātā paliktu rētas. Dermabrāzija nozīmē ādas augšējo slāņu - epidermas - noņemšanu, lai provocētu kolagēna veidošanos. Āda sarēto savelkoties, veidojot liftingam līdzīgu efektu. Dermabrāzija ar lāzeru, iespējams, galīgi aizstās mehānisko dermabrāziju. Ar lāzeru var panākt daudz labāku rezultātu, taču pastāv arī risks caururbt dermas virsējo slāni un atstāt rētu. Salīdzinot ar pirmajiem 90. gadu aparātiem, mūsdienu lāzeri ļauj ierobežot staru iespiešanos. Tie ir daudz drošāki. Lāzers Co2. 1997. gadā šie lāzeri sasniedza nepārspētus panākumus. Tā parādīšanās ir saistīta ar terminu resurfacing . Rezultāti, kas iegūti, apstrādājot ar to rētas un krunciņas, kļūst arvien ievērojamāki.

    Largija Eriņa,, "Ārstnieciskās kosmētikas kabinets Derma", SIA

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.