medicine.lv skaitļos

Lietotāji online370
Aktīvie uzņēmumi12814
Nozares raksti1619
Ekspertu atbildes21477
Vai iespējamas konsultācijas pa e-pastu?

Vai iespējamas konsultācijas pa e-pastu?

Anna 2007. gada 10. novembrī

Labdien.

Ir pagājis gads kopš zaudēju savu vienīgo meitiņu, pirmo, ļoti gaidīto. Esmu daudz domājusi, atgriezusies dzīvē, atradusi darbu, bet jūtos nelaimīga. Man ir dusmas uz Dievu, ka viņš ļauj maziem bērniņiem ciest. Un joprojām baisa ir apziņa, ka pēkšņi visa dzīve, visi sapņi tā var sagrūt, bezsaplīdzības sajūta, ka neviens ne ārsti, ne dziednieki, ne pati, ne lūgšanas nevar aizstāties nāvei priekšā. Sāp, ka bija lemts uz tik īsu laiku. Divi prieka, un laimes, viens ciešanu pilns mēnesis reanimācijā, kur jutos visdrausmīgāk - bezpalīdzīga, nelaimīga. Biju savam bērniņam klāt veselu mēnesi dienu no dienas, jo apkārt mira arī citi bērniņi, tādā ellē biju pirmo reiz mūžā.
Samierinos citas dienas labāk, citas ne tik labi. Bet man joprojām tik grūti aptvert, ka priekš kam cilvēkam iedod laimi mazliet, ļauj to baudīt un tad atņem. Kāpēc vispār bērniņam jāpiesakās, ja nav lemts dzīvot? Kāda jēga iznīcināt mani kā cilvēku, un skatīties kā es mokos. Nespēju savas attiecības ar Dievu sakārtot.
Domas par bērniņu nākotnē biedē, jo bail, ka varu viņu zaudēt tikpat pēkšņi, kā meitiņu. Meitiņai diagnozi neustādija līdz galam, un ir aizdomas arī par ārstu vainu, bet nekādas lietas neierosinājām, neko neuzsākām, jo sāpes bija tik milzīgas un šoks, ka dzīvoju kā stikla kupolā un balansēju pa asmeņa robežu no sajūtas sajukt vai izturēt no sāpēm. Tagad nožēloju, ka toreiz neierosināju pārbaudes.
Manā pilsētā speciālistu labu nav, un uz Rīgu par tālu braukt, vai ir arī e-konultācijas pieejamas, piemēram, par e pastu? Man pietiktu ar kaut vai garu vēstules izklāstu par savu dzīvi, un ievirze par sajūtām kā jūtos, cik tas ir normāli šajā situācijā. Paldies!

Atbildes:

  • 2012. gada 25. martā
    Labdien!

    Elektroniskās konsultācijas tiešām pastāv, tās piedāvā paši ģimenes centri vai speciālisti privātpraksē. Taču elektronisku konsultāciju kvalitāte būtiski atšķiras no konsultācijām klātienē, it īpaši tādos jautājumos, kur otra cilvēka klātbūtne šķiet īpaši nepieciešama. Pastāv vairāki uzticības telefoni, kas var būt kā "ātrā palīdzība" grūtajos brīžos, taču arī tā nav terapija. Vienmēr pastāv iespēja arī klātienes konsultācijās izvēlēties sev piemērotu regularitāti, piemēram reizi nedēļā. Zaudējumu ir svarīgi izsērot, lai tas netraucētu veidot prieka pilnas un pilnvērtīgas attiecības nākotnē.

    Natālija Ugrimova, psiholoģe, "Klīnika Dzintari", SIA

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.