"Philips" kopā ar "Accenture" izdomājis, kā medicīnā izmantot "GoogleGlass" brilles
Nīderlandes elektronikas koncerns "Philips" sadarbībā ar programmatūras izstrādes kompāniju "Accenture" radījis pirmo konceptu operatīvai pacientu datu apmaiņai ar "GoogleGlass" tehnoloģijas palīdzību, teikts uzņēmuma "Philips" ziņojumā presei.
Starptautiskā moderno tehnoloģiju kompānija "Philips" un tehnoloģiju vadības konsultāciju uzņēmums "Accenture" vienojušies par operatīvas pacientu datu apraides koncepta "GoogleGlass IntelliVue Solutions" izstrādi. Koncepts balstās uz "GoogleGlass" briļļu tipa displejiem, apvienojot ar "Philips IntelliVue Solutions" tehnoloģiju. Tas ļauj uzlabot ķirurģisko operāciju efektivitāti un lietderību. Izmantojot "GoogleGlass" "IntelliVue Solutions", ārstam ir iespēja piekļūt pacientu datiem un svarīgai medicīniskai informācijai, nenovēršot uzmanību no pacienta.
Kā ziņots, tehnoloģiju koncerna "Google" izveidotā ierīce "GoogleGlass" ir brillēm līdzīgs, valkājams dators, kas valkātājam caur prizmas tipa displeju piegādā dažādu informāciju. Tā kā informācija tiek apskatīta līdztekus ar to, ko cilvēks redz caur brillēm, tad šī tehnoloģija tiek saukta par "izmainīto realitāti". Pašlaik "GoogleGlass" ir pieejams testētājiem, un daži eksemplāri par aptuveni 5000 līdz 7000 ASV dolāriem (aptuveni 3640 latiem) ir nopērkami izsoļu vietnē "eBay". Gaidāmā ierīču cena mazumtirdzniecībā pēc "Google" sniegtajām ziņām būšot līdzīga vidusmēra viedtālruņa cenai - ap 300 ASV dolāriem (156 latiem). Pašlaik viens no briļļu trūkumiem, pēc izmēģinātāju atsauksmēm, esot nelielā baterija, ar ko pietiek, lai ierīci ne īpaši aktīvi lietotu vienu dienu. Filmējot video un lietojot citas funkcijas, baterijas reālais darbības laiks krietni sarūk.
Ārsts, lietojot "GoogleGlass" displejus un izmantojot "Philips IntelliVue Solutions", var vienlaicīgi novērot pacienta dzīvības procesu rādītājus un reaģēt uz ķirurģiskās procedūras norisi, nenovēršoties no pacienta procedūras laikā. Pacienta stāvokli vajadzības gadījumā būs iespējams novērot arī attālināti un, ja nepieciešams, iesaistīt arī citus speciālistus.
"Mēs dzīvojam pasaulē, kurā galvenais ir būt izveicīgam - idejas, kas varētu izmainīt industriju, nepieciešams konvertēt praktiskos risinājumos, kurus cilvēki var izmantot," skaidro Maikls Mankuso, Pacientu aprūpes un klīniskās informācijas daļas vadītājs "Philips" veselības aprūpes nodaļā.
Neskaitot iespēju operēt brīvroku režīmā, "GoogleGlass IntelliVue Solutions" zinātnieku centieni tika veltīti arī tam, lai izpētītu, kā veicināt ārsta mobilitāti, ļaujot pārsūtīt vai saņemt pacienta informāciju jebkurā vietā un laikā. Turpmākie pētījumi varētu atklāt, kā palīdzēt ārstiem saglabāt koncentrēšanos uz pacientu, reizē uzraugot viņu dzīvības pazīmes un citus kritiskos datus.
"Philips" ir viens no pasaulē lielākajiem uzņēmumiem veselības aprūpes, apgaismojuma ierīču un patēriņa preču ražošanas jomā. Ar 22,6 miljardu eiro (15,82 miljardu latu) apgrozījumu 2011.gadā uzņēmums ir tirgus līderis medicīniskās diagnostikas un pacientu uzraudzības sistēmu, energoefektīvu apgaismojuma risinājumu, ķermeņa kopšanas ierīču, kā arī mājsaimniecības un elektronisko ierīču pārdošanā.
"Philips" galvenā mītne atrodas Nīderlandē, un kompānija nodarbina aptuveni 122 000 darbinieku vairāk nekā 100 pasaules valstīs.
"Accenture" ir starptautisks vadības konsultāciju, tehnoloģisko pakalpojumu un ārpakalpojumu uzņēmums, kas apkalpo savus klientus 120 pasaules valstīs. Uzņēmumā strādā 200 000 cilvēku 52 pasaules valstīs. "Accenture Latvijas filiāle" dibināta 2002.gadā. Patlaban "Accenture Latvijas filiāle" ir lielākais IT uzņēmums Latvijā pēc darbinieku skaita, nodrošinot darbavietas vairāk nekā 500 IT speciālistiem.
Foto: rakstā izmantots pēc Creative Commons licencēts attēls no vietnes www.flickr.com; autors Ivan McClellan