Pateicības ārstiem šobrīd vairs nav tik plaši izplatītas
"Es uzskatu, ka tas tomēr ir mīts. Patlaban likums ir tik stingrs, ka es brīnos par tiem, kuri riskē un šīs pateicības pieņem. Ja cilvēki vēlas sēdēt cietumā..., " sacīja Gardovskis.
Jau kopš 2009.gada beigām var sodīt ārstus, kas pieņem aploksnes – naudu un dāvanas, iepriekš viņus varēja sodīt tikai tajos gadījumos, kad labums tiek pieprasīts. Šobrīd arī tiek apspriesta iecere noteikt kriminālatbildību par pateicībām ārstiem
Gardovskis aģentūrai BNS atzina, ka agrāk pateicības bija izplatītas, bet šobrīd, ja tie ir maksas pakalpojumi, tad samaksa ārstam jau tajos ir ierēķināta. Līdz ar to ārsts var arī sniegt šādus maksas pakalpojumus oficiāli, nomaksāt nodokļus un gulēt mierīgi. Arī pacients šādā situācijā var justies daudz labāk – samaksāt oficiāli par pakalpojumu, nevis mēģināt ārstam dot aploksni, piebilda Gardovskis.
Viņš gan atzina, ka ne visās jomās iespējams ieviest maksas pakalpojumus. RSU rektors norādīja, ka stomatoloģijā ir tikai un vienīgi makas pakalpojumi, taču, piemēram, ķirurģijā tas nav iespējams. "Turklāt, ir nozares, kur cilvēks var arī samaksāt šos desmit divdesmit latus par konsultāciju, taču vai Latvijā mums ir daudz cilvēku, kas var pa vienu operāciju samaksāt divus vai vairāk tūkstošus latu?" retoriski vaicāja Gardovskis.
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs secinājis - veselības aprūpes nozare citu nozaru vidū izceļas ar iekšējās kontroles un sistēmiskas uzraudzības trūkumu, norāda aģentūra BNS.
Foto: LETA