Kuldīgas slimnīca: valsts finansējuma sadalē jau trešo gadu ignorē faktiski apkalpoto akūto pacientu skaitu
Lai gan Kuldīgas slimnīca pērn apkalpoja 5400 akūtos pacientus, saskaņā ar Veselības norēķinu centra sagatavotajiem līgumiem šogad naudas pietiks tikai 3826 akūto pacientu apkalpošanai, atzīmēja Eglītis. "Valsts būtībā pasaka, ka vairāk kā 1500 pacientu ārstēšanu Kuldīgas slimnīcā tā neapmaksās, jo neesot naudas," norādīja slimnīcas vadītājs.
Eglītis akcentēja, ka slimnīcai pašai nav nekādu iespēju regulēt apkalpojamo akūto pacientu skaitu - ir jāapkalpo visi pacienti, kurus slimnīcā nogādā Neatliekamas medicīniskās palīdzības dienests. Kuldīgas slimnīca, tāpat kā daudzas citas slimnīcas, atsakās slēgt jaunos līgumus ar valsti par pacientu apkalpošanu. "Mēs gatavosim argumentētu vēstuli Veselības norēķinu centram. Vēstulē būs ne vien medicīniski, bet arī juridiski argumenti - valstij nav tiesību uzspiest mums līgumus, kas dzen slimnīcu bankrotā," norādīja Eglītis.
"Lai apmaksātu akūto pacientu ārstēšanu, mēs pēdējo divu gadu laikā valstij faktiski esam uzdāvinājuši 400 000 latu - tas viss ir uz algu un slimnīcas nolietojuma rēķina. Šajā laikā neko neesam atjaunojuši vai salabojuši," norādīja Eglītis. Šogad pirmo reizi slimnīca ir spiesta kavēt maksājumus.
Kuldīgas slimnīcai šogad par 59 000 latu plānots samazināt valsts finansējumu ambulatoro pacientu ārstēšanai. Arī citām slimnīcām šis finansējums ir samazināts. "Tas nozīmē, ka rindas uz izmeklējumiem paliks garākas, un, laikus nesaņemot plānveida palīdzību, gala rezultātā vēl vairāk cilvēku nonāks slimnīcā jau kā akūtie pacienti," norādīja Eglītis.
Ventspils, 2.febr., LETA.
Foto: Pilseta24.lv