medicine.lv skaitļos

Lietotāji online317
Aktīvie uzņēmumi12818
Nozares raksti1621
Ekspertu atbildes21477
Kāpēc bērns bieži slimo? Skaidro eksperti : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Kāpēc bērns bieži slimo? Skaidro eksperti

Bērnudārza gaitu laiks daudziem vecākiem var būt liels pārbaudījums. Šajā laikā parādās jauni satraukumi, un bērns mēdz bieži slimot. Tas rada jautājumus – cik bieža slimošana šajā periodā tiek uzskatīta par normu un ko darīt vai nedarīt vecākiem, ja bērns bieži slimo? Konsultē BENU Aptiekas piesaistītā eksperte ģimenes ārste Zane Zitmane un BENU Aptiekas farmaceite Sintija Jureviča.

Kādēļ bērns bieži slimo?

Bērnudārza vecuma bērni gada laikā var slimot no 6 līdz pat 8 reizēm, dažādos gadījumos arī slimošana 12 reizes gadā var būt norma, skaidro ģimenes ārste Z. Zitmane. Šādas saslimšanas var ilgt līdz pat 14 dienām. 

Jāņem vērā, ka bērna imunitāte nav nobriedusi, tādēļ, saskaroties ar tik daudziem apkārt esošiem slimību izraisītājiem, bērns var saslimt. Jāpiemin arī tas, ka bērni bieži liek mutē rokas, arī rotaļlietas, pieskaras sejai, līdz ar to ir svarīgi agrīni bērnam mācīt rūpes par personīgo higiēnu, uzsver ģimenes ārste.

Bērnudārzā bērns saskaras ar vīrusiem un baktērijām jaunā vidē. Turklāt, kad bērns uzsāk bērnudārza gaitas, arī stress ir būtisks faktors, kas pazemina bērna imunitāti. Tādēļ, sākot apmeklēt bērnudārzu, ir vēlama pakāpeniska adaptācija, lai bērnam mazinātu stresu. 

Banner 280x280

BENU Aptiekas farmaceite S. Jureviča iesaka – ja bērnam bērnudārza gaitas rada stresu, talkā var nākt magnija preparāti. To izvēlē konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu, lai izvēlētos atbilstošāko.

Ko iesākt saslimšanas gadījumā?

Saslimšanas gadījumā ir jāļauj bērnam atpūsties, uzsver Z. Zitmane. Pietiekošā daudzumā jālieto šķidrums, savukārt medikamenti ir jālieto tikai pēc ārsta norādījuma vai nepieciešamības. Ievērojiet profilaksi – regulāri vēdiniet telpas, ikdienā nodrošiniet sabalansētu uzturu, dodieties āra pastaigās, sekojiet, lai bērns ievēro režīmu, neaizmirstiet par D vitamīna un personīgās higiēnas nozīmi.

Ja bērna ģimenes ārstam radīsies aizdomas par imūndeficītu, tad bērns tiks nosūtīts pie speciālista, skaidro ģimenes ārste. Tas var būt gadījumos, ja ir biežas bakteriālas infekcijas, ieilgušas saslimšanas, infekciju perēkļi lokalizējas netipiskās vietās, biežas ārstēšanās stacionārā un intravenozo antibakteriālo līdzekļu pielietošana. 

Bērni pirmsskolas vecumā visbiežāk slimo ar augšējo elpceļu vīrusiem, piemēram, rinovīrusiem, adenovīrusu, respiratori sincitiālo vīrusu, gripu. Kā arī bieži slimo ar parvovīrusu B19, rozeolu, Koksaki vīrusu, gastroenterītu. No bakteriālām infekcijām jāpiemin A grupas streptokoks, kas var izraisīt impetigo, tonsilītu un skarlatīnu. 

Vispārējā imunitātes stiprināšana

Lai izvairītos no biežām saslimšanām, vajadzētu ievērot profilaksi, uzsver ģimenes ārste Z. Zitmane. Tas nozīmē:

agrīni mācīt bērnam mazgāt rokas un rūpēties par personīgo higiēnu;

ikdienā lietot sabalansētu uzturu;

ikdienā veikt pastaigas ārā;

veidot bērnam režīmu;

regulāri vēdināt iekštelpas;

lietot D vitamīnu.

Arī farmaceite S. Jureviča uzsver D vitamīna lielo nozīmi imunitātes stiprināšanā – ja bērnam tiek nodrošināts pilnvērtīgs un vecumam atbilstošs uzturs, D vitamīns ir vienīgais vitamīns, kas jāuzņem papildus. Taču vīrusu sezonā papildu aizsardzību var sniegt arī C vitamīna uzņemšana.

Ko nedarīt?

Ko nevajadzētu darīt vecākiem, kad bērns slimo? Ģimenes ārste Z. Zitmane uzsver: nekrītiet panikā! Ja bērns ir saslimis, viņu nevajadzētu vest uz bērnudārzu, publiskām vietām, kur ir daudz cilvēku. Ļaujiet bērnam atpūsties un izgulēties, kā arī lieki nepārslogojiet. Tāpat nelietojiet medikamentus bez nepieciešamības vai bez ārsta norādījuma! 

 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Nutrikosmētika: uz pierādījumiem balstīta pieeja

Nutrikosmētika: uz pierādījumiem balstīta pieeja

Nutrikosmētika pēdējos gados ir kļuvusi populāra, un veiktie pētījumi un testi nepārtraukti pēta to efektivitāti un drošību. Tāpat arī tiek vērtēta kolagēna produktu ietekme uz ādas elastību, mitrināšanu un grumbu samazināšanos.

Jo-hai-dī, kāpēc es nerūpējos par sevi ātrāk?

Jo-hai-dī, kāpēc es nerūpējos par sevi ātrāk?

Pēc smagas operācijas un ilgstošas rehabilitācijas Roberto Meloni ir atkal vesels, bet atzīst, ka daudzus mēnešus esot bijis ļoti norūpējies, vai spēs atkal normāli staigāt. Roberto stāsta par savu pieredzi, lietojot Latvijā ražotu produktu – Epsorīnu.

Ergonomisks krēsls – kādu izvēlēties, lai nesāpētu mugura?

Ergonomisks krēsls – kādu izvēlēties, lai nesāpētu mugura?

Ja, ilgstoši sēžot, jums nogurst un sāp mugura, pievērsiet uzmanību, kādu krēslu ikdienā izmantojat. Situāciju var uzlabot, parasta krēsla vietā izvēloties ergonomisku krēslu. Uzzināsim vairāk par Bambach ® Saddle Seat ergonomiskajiem krēsliem! 

Video

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Atzīmējot Pasaules ergoterapijas dienu 27. oktobrī, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) Rehabilitācijas klīnikas ergoterapeiti ir sagatavojuši padomus un vienkāršus  ieteikumus, kurus būtu ieteicams ņemt vērā ikvienam, kurš, sēžot pie datora, veic darba pienākumus vai arī ikdienā pie datora ekrāna pavada ilgas stundas. 

Produktu testi

Testa rezultāti: “FlexiCor” locītavu un saišu veselībai

Testa rezultāti: “FlexiCor” locītavu un saišu veselībai

Martā Medicine.lv sadarbībā ar starptautisko zīmolu “Coral Club” piedāvāja testēt “FlexiCor” locītavu un saišu veselībai.

Aknu sargs

Aknu sargs

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “Fito preparāti” piedāvā izmēģināt dabīgu produktu aknu darbības veicināšanai.

Līga Nature SPA Hialuronskābes serums intensīvai ādas mitrināšanai

Līga Nature SPA Hialuronskābes serums intensīvai ādas mitrināšanai

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Salons Līga" piedāvā izmēģināt Hialuronskābes serumu ar dabīgu aktīvo vielu komponenti Pentavitin® intensīvai ādas mitrināšanai.

Testa rezultāti: "Kaleja Silks" zīda matu ruļļi veselīgām salona kvalitātes lokām

Testa rezultāti:

Martā Medicine.lv sadarbībā ar "Kaleja Silks" piedāvāja testēt zīda matu rulli veselīgai matu ieveidošanai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Dinsbergas klīnika, Dr. Santa Viltere: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dinsbergas klīnika, Dr. Santa Viltere: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Vismaz reizi dzīvē ir jāpārbauda sava sirds! No aprīļa šo izmeklējumu veic arī Dinsbergas klīnikā ar jaunāko un modernāko aparatūru Latvijā. Izstāsti Latvijai dodas vizītē pie kardioloģes ar 20 gadu pieredzi - dr. Santas Vilteres.

VC4 Baltijas vēnu klīnika, Dr. Patrīcija Ivanova: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

VC4 Baltijas vēnu klīnika, Dr. Patrīcija Ivanova:  Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Patrīcija Ivanova ir asinsvadu ķirurgs, flebologs, Dr.med., docente LU Ķirurģijas katedrā, Latvijas Asinsvadu ķirurģijas biedrības biedre, Latvijas Invazīvās radioloģijas asociācijas biedre, Eiropas Asinsvadu ķirurģijas biedrības biedre, Eiropas Kardiovaskulārās un invazīvās radioloģijas biedrības biedre, nokārtojusi eksāmenu asinsvadu ķirurģijā...