Epidemiologi aicina pasargāt sevi arī no dzīvnieku pārnēsātām infekcijas slimībām
Tularēmijas perēkļa meklēšana Salaspils novadā šobrīd ir pārtraukta un jaunu vides paraugu ņemšana varētu notikt tikai gadījumā, ja tiktu konstatēti vēl citi saslimšanas gadījumi, pastāstīja Ševčenko. "Ir skaidrs, ka infekcija konkrētajā vietā dabā pastāv, tomēr jāsaprot, ka visu pārbaudīt nav iespējams un arī nav nepieciešams, jo ne visi pārnēsātāji ir inficēti," piebilda Sevčenko.
Epidemiologi aicina neaizmirst sniegtās rekomendācijas, kas var pasargāt arī no citām dzīvnieku pārnestām infekcijas slimībām, piemēram, leptospirozes.
Leptospiroze ir smaga infekcijas slimība, kura izpaužas ar drudzi sāpēm muskuļos, aknu un nieru smagu bojājumu simptomiem. 10% līdz 20% saslimšana ar šo infekciju beidzas letāli, liecina Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcas (RAKUS) stacionāra "Latvijas Infektoloģijas centrs" (LIC) laboratorijas dati.
Infekciju ierosina ārējā vidē noturīgs mikroorganisms, kuru galvenokārt izplata grauzēji, bet noteikta loma ir arī citiem dzīvniekiem, piemēram, suņiem, kaķiem un lauksaimniecības dzīvniekiem. Dzīvnieki izdala slimības ierosinātāju ar urīnu, tādā veidā piesārņojot apkārtējo vidi.
Ar leptospirozi var inficēties, lietojot uzturā ar leptospirām piesārņotus pārtikas produktus, dzerot ūdeni, kā arī peldoties tajā. Tāpat inficēties var tiešā kontaktā ar dzīvniekiem - leptospiru nēsātājiem, īpaši, ja uz roku ādas ir traumas vai mikrotraumas.
Galvenais leptospirozes profilakses pasākums ir izvairīšanās no kontakta ar iespējami inficētiem ārējās vides objektiem, priekšmetiem un vielām.
Rīga, 24.sept., LETA.
Foto: Stock.XCHNG