Atklās izstādi "Trakokrekla stāsts. Psihiatrija līdz psihofarmakoloģijai"
Izstādē apskatāmas metodes un ierīces garīgi slimo cilvēku ārstēšanā līdz 20.gs. 50 gadiem - mehāniskas fiksācijas metodes (trakokrekls, ķēdes un siksnas), darba terapija, fizioprocedūras (elektro- un hidroterapija), medikamentozā ārstēšana un vēlākās metodes - drudža terapija, insulīna un elektriskā šoka pielietošana. Apmeklētāji izstādē var apskatīt slimnīcas "Ģintermuiža" un Strenču psihoneiroloģiskās slimnīcas pacientu darbus, kas tapuši darba terapijās, dažādus priekšmetus, kurus gatavojuši pacienti, lai izbēgtu no ārstniecības iestādēm, tāpat plašais foto materiāls sniedz ieskatu pacientu sadzīves apstākļos un ikdienas gaitās.
Izstādes tapšanā izmantoti Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja krājuma materiāli, slimnīcas "Ģintermuiža" un Strenču psihoneiroloģiskās slimnīcas muzeju materiāli. Izstādi finansiāli atbalsta farmācijas kompānijas Janssen- Cilag pārstāvniecība Latvijā.
Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs ir viens no trim lielākajiem medicīnas vēstures muzejiem pasaulē, kuru apmeklējuši vairāk nekā 4 miljoni apmeklētāju. Tā krājumā glabājas ap 230 000 vienību.
Informāciju sagatavoja Liene Šarkūna, Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja Komunikāciju nodaļas speciāliste
Foto: AFP/ Scanpix
Komentāri
-
Varētu būt makten laba izstāde - tāda, kas visies interesētu!
-
Varētu būt makten laba izstāde - tāda, kas visies interesētu!