medicine.lv skaitļos

Lietotāji online467
Aktīvie uzņēmumi12815
Nozares raksti1619
Ekspertu atbildes21477
Kā zināt to, vai psihologs ievēro konfidencialitāti?

Kā zināt to, vai psihologs ievēro konfidencialitāti?

Aleksandra 2006. gada 28. decembrī

Labdien,

Kā var zināt, ka tas psihologs pie kura es eju, nestāstīs nevienam to, ko mēs runājam?

Atbildes:

  • 2012. gada 28. februāri
    Labdien,

    Konfidencialitātes jautājums ir viens no pamatjautājumiem, ko psihologs un klients pārrunā pirmajā tikšanas reizē, jo viens no veiksmīgas sadarbības elementiem ir klienta pārliecība, ka viss, kas tiek stāstīts konsultācijā paliek starp psihologu un klientu, un jebkurš profesionāls psihologs to saprot.

    Tāpēc konfidencialitātes ievērošana ir viens no galvenajiem psihologa uzdevumiem, kas tiek noteikts un nodrošināts ar Psihologa ētikas kodeksa (20004/03) 3.pantu: 3.Konfidencialitāte
    3.1.Psihologam obligāti jānodrošina visu iegūto datu (tai skaitā video, audio ieraksti) un izpētes rezultātu konfidencialitāti. Iegūtie materiāli jāglabā drošā, citiem nepieejamā vietā. Visa informācija, ko psihologs ieguvis no klienta, ir viņa profesionāls noslēpums. Šīs informācijas sniegšana atklātībai var notikt tikai ar klienta speciālu atļauju.
    3.2.Citiem psihologiem, kā arī citu specialitāšu pārstāvjiem vajadzīgo informāciju psihologs nodod tikai ar klienta, vecāku vai aizbildņu atļauju, izņemot gadījumus, kad klients var kļūst bīstams sev vai citiem.
    3.3.Konfidenciālā informācija par klientu (tai skaitā bērnu, pusaudzi) var tikt apspriesta tikai profesionālos nolūkos un tikai ar tām personām, kas tieši piedalās šīs problēmas risināšanā.
    3.4.Ja kāds prakses gadījums tiek izmantots lekcijās vai publikācijās, psihologam jāpārliecinās, ka tiek garantēta personas anonimitāte.
    3.5.Konsultējoties ar citiem psihologiem vai citiem speciālistiem, kas iesaistīti problēmas risināšanā, konfidencialitāte tiek panākta tādā veidā, ka ir ievērota personas anonimitāte, ja vien tas nav absolūti nepieciešams problēmas risināšanā.
    3.6.Psihologs informē darba devēju un klientu par prasībām, kādas psihologam jāievēro attiecībā uz noslēpumu glabāšanu un neizpaušanu.
    3.7.Ja psihologam, pildot savus tiešos pienākumus, klāt atrodas kāda cita persona (studenti, praktikanti), tad vajadzīga klienta iepriekšēja piekrišana.

    Psihologs var veikt konsultācijas vai terapijas video, vai skaņu ierakstu tikai ar klienta atļauju. Ja šis jautājums jūs tik ļoti uztrauc, tad mans ieteikums būtu nekavējoties pārrunāt to ar jūsu psihologu, lai jūs varētu atbrīvoties no sava uztraukuma un veiksmīgi turpināt sadarbību.

    Nav

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.