Kāpēc "krakšķ" kauli?

01.02.2014, Zita

Labdien!
Man ir 26 gadi. Problēma ir saistīta ar kaulu "krakšķēšanu", t.i., tie "krakšķ" pietupjoties, ceļoties vai kāpjot ārā no gultas. Kāds tam ir iemesls? Kad mazos piedzemdēju, nelietoju vitamīnus. Vai varētu ieteikt, kādus vitamīnus lietot?

Atbildes


01.02.2014, Iveta Līce, Līces I. ģimenes ārsta prakse

Labdien!
"Krakšķ" tāpēc, ka locītavās ir par maz sinoviālā šķidruma. To var atjaunot, lietojot Glukozamīna tabletes. Vislabāk izvēlēties tās zāles, kas satur hondroitīnu. Parasti lieto divas tabletes dienā (trīs mēnešus).


03.02.2014, ģimenes ārste Baiba Mitule, "Ārstu prakse Saulespuķe", SIA

Labdien!
Jūsu gadījumā var runāt par tā saucamajām sausajām locītavām, kad dabīgā smērviela ir tik maz, ka kauls sāk rīvēties gar kaulu. Precīzāk, skrimslis gar skrimsli. Kā arī grūtniecības laikā bijusi lielāka slodze uz locītavām - mazais "paņēmis" no Jums sev vajadzīgās minerālvielas. Pirmkārt, vairāk lietojiet šķidrumu, otrkārt, dažas reizes nedēļā var uzvārīt auksto gaļu, jo tā satur dabīgos glikozamīnus, kas palīdz skrimslim atjaunot šo starpskriemeļu smērvielu. No uztura bagātinātājiem ieteiktu tos glikozamīna preparātus, kuriem ir pēc iespējas vairāk šīs aktīvās vielas. Glikozamīnus satur arī dažādu vitamīnu kompleksi, kā Arthro plus utt.


03.02.2014, Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse

Labdien!
Kaulu krakšķēšana vien par saslimšanu vai vitamīnu trūkumu neliecina. Baidos, ka radikāli novērst nepatīkamo krakšķēsanu neizdosies. Tomēr mūsu platumu grādos ļoti bieži izplatīts ir D vitamīna trūkums. D vitamīns ir zivju eļļā, kur ir arī A un E vitamīns. Var lietot arī D3 vitamīna pilienus. D3 vitamīns ir arī kaļķa tablešu sastāvā.
Ar gadiem mūsu locītavas kļūst mazāk elastīgas. Fizisko aktivitāšu trūkums, mazkustīga,saudzējoša locītavu nodarbinātība,piemēram, grūtniecības laikā, iespējams, var veicināt locītavu stīvumu, kaulu krakšķēšanu vēlāk. Lai novērstu šo problēmu, vislabākais palīgs ir vingrošana, peldēšana, joga vai komplicētākos gadījumos - fizioterapija. Var izmēģināt arī glukozamīna kursu. Par laimi jāsaka, ka "kaulu krakšķēšana", lai arī nepatīkama, pati par sevi nav bīstama.


04.02.2014, "Veselības salons 888"

Labdien!
Locītavas krakšķ tāpēc, ka ir samazināts locītavu šķidruma daudzums. Varat lietot glukozamīna saturošus preparātus.


07.07.2014, Lidija Vīgrieze, Vīgriezes L. ģimenes ārsta prakse

Labdien!
Ieteiktu pastiprināti uzņemt šķidrumu un locītavu skrimšļa atjaunotājus, lietot vitamīnus, ieskaitot A, D, E, K (eļļā škīstošie).

Komentāri


zita 

Labdien! esu uk un man jau 3 menesi turas tem.37.5 un mazak.pasai nekas nesap bet noveroju kad daudz lietoju skidrumu un svistu..no ka tas varetu but.

07.02.2014 | 12:36

Estere 

Labdien! Mani sauc Estere, man ir 11 gadi. Man ir diezgan liela problēma- mani kauli "krakšķ". Bet ne jau mazliet- tie krakšķ gandrīz katru brīdi, kad es kustos, turklāt man gandrīz vienmēr ir stīvs kakls un rokas, tā kā es visu laiku staipos, kauli tiešām skaļi krakšķ! Tas jau izskatās dīvaini- skolā es gandrīz visu laiku staipos. ): Varbūt ir kāds pretlīdzeklis? Vatbūt manam ķermenim trūkst kāda viela?

24.12.2014 | 16:27

biruta 

MAMMAI JAU 90 GADU KRAKSK CELU LOCITAVAS PIE KUSTIBAM UN ARI SAP ,ILGU LAIKU LIETOJA GLUKOZAMINA TABLETES ,BET BEZ IZMAINAM VAR BUT IR KADAS ZALES KAS VARETU PALIDZET ,VINA BEZ PALIDZIBAS NEVAR PIECELTIES UN PASEDET UZ GULTAS PAIET NEVAR JAU KADUS 3 GADUS .BUTU LOTI PATEICIGA PAR KADU PADOMU,

17.03.2015 | 22:50

simona 

Labdien man ir 10 gadi bet jau vairākus gadus krakšķ kauli. ES nezinu ko iesākt. Vai tas ir kaitīgi veselībai? Kā to ārstēt? Es baidos izaugt nepavisam labā stāvoklī? Kā to labot pasakat lūdzu. Es būtu priecīga

30.05.2016 | 14:57

baiba 

Nesaprotu,kapec komentaros jauta atkal un atkal par krakskesanu,ja augstak jau jautajums ir par to un pat daudzas izglitojosas atbildes! Komentaros nav neviena viedoklja par arstu atbildem.Man nepamatota liekas Andas Karinas atbilde,jo piemin un nepaskaidro,kapec par vitaminu trukumu neliecina.Domaju-atb.ir aplama,jo,ja vit.un mineralvielas trukums to izraisijis-tad skaidrs,ka trukst ari sobrid so vielu,ja jau nepariet...

23.08.2016 | 07:15

Pievienot komentāru

Vārds:
* Obligāti aizpilddāmie lauki