Sadarbības partneri

02.06.2011
Sadarbības partneri
Latvijas Republikas Veselības ministrija

Veselības ministrija ir vadošā valsts pārvaldes iestāde veselības nozarē. Ministrijas atbildībā ir sabiedrības veselība, veselības aprūpe un farmācija. Galvenais ministrijas uzdevums ir izstrādāt un īstenot valsts politiku sabiedrības veselības nodrošināšanai veselā vidē, veicinot profilaksi, popularizējot veselīgu dzīves veidu, kā arī radot nosacījumus, lai iedzīvotāji saņemtu izmaksu efektīvus, pieejamus un kvalitatīvus veselības aprūpes pakalpojumus.

Slimību profilakses un kontroles centrs

Slimību profilakses un kontroles centrs ir veselības ministra pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde. Centra darbības mērķis ir īstenot valstī sabiedrības veselības politiku epidemioloģiskās drošības un slimību profilakses apakšjomās, kā arī nodrošināt veselības veicināšanas politikas īstenošanu un koordināciju.

Nacionālais veselības dienests

Nacionālais veselības dienests (NVD) ir Veselības ministrijas padotības iestāde, kas savu darbību sāka 2011.gadā. NVD ir izveidots, apvienojot Veselības ekonomikas centru un Veselības norēķinu centru. Dienesta mērķis ir īstenot valsts politiku veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības nodrošināšanā un administrēt veselības aprūpei paredzētos valsts budžeta līdzekļus, nodrošinot racionālu un maksimāli efektīvu valsts budžeta līdzekļu izmantošanu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanā, kā arī īstenot valsts politiku e-veselības ieviešanā.

Veselības inspekcija

Veselības inspekcija ir Veselības ministrijas pakļautībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas izveidota 2007.gadā. Inspekcija īsteno valsts uzraudzību veselības nozarē, mazinot riskus sabiedrības un personu veselībai, īpašu uzmanību pievēršot sadarbībai ar klientiem.

Latvijas Farmaceitu biedrība

Biedrības darbības mērķis ir Latvijas farmaceitu un farmaceita asistentu profesionālo, saimniecisko un tiesisko interešu aizstāvība, Latvijas sabiedrības veselības veicināšana, farmaceitu un farmaceita asistentu kvalifikācijas pilnviedošana.

Zāļu valsts aģentūra

Zāļu valsts aģentūra (turpmāk tekstā ZVA) ir Latvijas Republikas Veselības ministrijas pārraudzībā esoša valsts iestāde, kuras mērķis ir īstenot kvalitatīvus un pamatotus pakalpojumus veselības aprūpē izmantojamo ārstniecības līdzekļu, cilvēka asiņu, audu, šūnu un orgānu ieguves un izmantošanas vietu, kā arī farmaceitiskās darbības uzņēmumu novērtēšanā atbilstoši valsts un sabiedrības interesēm veselības aprūpes nozarē.

Gastroenteroloģijas Atbalsta biedrība

Sabiedriskā organizācija "Gastroenteroloģijas atbalsta fonds" ir dibināta 1998.gadā ar mērķi atbalstīt specialitātes attīstību. GEAF dibinātājus, galvenokārt ārstus gastroenterologus, vienoja ideja celt gastroenteroloģijas prestižu, parādīt tās nozīmi mūsdienu sabiedrībā, rast šī procesa atbalstītājus.

Latvijas Zobu Higiēnistu asociācija

Latvijas Zobu Higiēnistu asociācija apvieno profesionāļus, kuru darba mērķis ir uzlabot sabiedrības mutes veselības stāvokli, veicot gan ārstēšanas, gan izglītojošo darbu.

SOS 03

SOS03 ir veselības aprūpes speciālistu grupa, kas ir pieejama 24 stundas diennaktī. Skaidrojumu veselības jautājumos sniedz speciālisti, kas ir sertificēti mediķi un ikdienā praktiski strādā attiecīgajās nozarēs. Mūsu galvenais mērķis ir paaugstināt sabiedrības izpratni un informētību jautājumos, kas saistīti ar veselīgu dzīvesveidu, veselības saglabāšanu un veselības aprūpi, nodrošināt informācijas pieejamību visā Latvijas teritorijā.

Žurnāls "Aptiekāra Žurnāls"

Žurnālu "Aptiekārs" farmaceiti saņems tieši savās darba vietās - aptiekās. Biezais un saturiski bagātais žurnāls "Aptiekārs" farmaceitam noderēs gan darbā, gan atpūtas brīžos. Nozares aktualitātes, informācija par dažādām slimībām un to ārstēšanai nepieciešamo līdzekļu pareizu izvēli, intervijas ar Latvijas farmācijas nozares vadošajiem pārstāvjiem un citi materiāli veido daļu no izdevuma satura.

Vācijas veselības speciālistu datubāze

Vācijas datubāzē TB GUIDE atrodama plaša informācija par Jūsu atrašanās vietai tuvākajām ārstniecības un veselības aprūpes iestādēm, aptiekām un skaistumkopšanas saloniem Vācijā. Datubāze regulāri tiek papildināta un atjaunota, nodrošinot lietotājus ar aktuālu informāciju.

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.