medicine.lv skaitļos

Lietotāji online161
Aktīvie uzņēmumi12195
Nozares raksti1447
Ekspertu atbildes21477
Noderīgi padomi pacientiem ar elaineriem : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Noderīgi padomi pacientiem ar elaineriem

Elaineri (kapes) ir ierīces, kas palīdz novērst zobu nepilnības un koriģēt zobu un žokļu anomālijas. Kapes var uzlikt gandrīz jebkurā vecumā, bet pareizai ārstēšanai ir jāievēro lietošanas un tīrīšanas ieteikumi.

Elainerus ir daudz vieglāk kopt nekā breketes, un kopumā tie ir mazāk apgrūtinoši. Tomēr no pacienta ir nepieciešama lielāka disciplīna, jo elaineri ir noņemama sistēma, kuru pacients var noņemt pats un par kuru diemžēl var viegli aizmirst. 

Kā pierast pie elaineriem

Pēc uzlikšanas ir svarīgi pierast pie elaineriem – pirmās pāris dienas tie var izraisīt nelielu diskomfortu, spiedienu, radīt nepatīkamas sajūtas, traucēt dikciju, bet jūs pieradīsiet pie tām pietiekami ātri.

Lai samazinātu neērtības, mēs iesakām pirms gulētiešanas valkāt katru jaunu kapi. Ir svarīgi atcerēties, ka ik pēc divām nedēļām jāvalkā jauns elaineru pāris. Mēs arī vēršam jūsu uzmanību – ja, valkājot elainerus, rodas diskomforts, nekavējoties sazinieties ar ortodontu. Ārstam ir jāapstiprina, ka šīs nepatīkamās sajūtas ir normas robežās un ir saistītas ar elaineru dabisko spiedienu uz zobiem, nevis ar patoloģijām – varbūt jums ir jāmaina ārstēšana, jāpielāgo slodze uz kapes malām vai jāizveido jauns zobu nospiedums, lai izgatavotu elaineru komplektu.

Sākumā, kamēr cilvēks nav pieradis pie elaineriem, viņš var tos aizmirst, piemēram, kafejnīcā, vai pazaudēt. Ja tas notiek, nekavējoties informējiet par to savu ortodontu, un viņš jums ieteiks, kuru kapi valkāt – nākamo vai iepriekšējo, atkarībā no tā, cik ilgi jūs valkājāt pazaudēto.

Lai samazinātu kapes pazaudēšanas iespējamību, to glabāšanai izmantojiet īpašu kasti – ražotāji piedāvā šādas kastes.

Noteikumi, valkājot elainerus

Ja pirms ēšanas esat aizmirsuši noņemt kapes, tad pēc tam notīriet kapes ar mīkstu suku. Nelietojiet zobu pastu vai zobu pulverus – tas var saskrāpēt kapes virsmu. Izmantojiet speciālus šķidrumus elaineru tīrīšanai!

Atcerieties par to, ka pārtikas pigmenti atstāj pēdas uz kapēm, piemēram, sarkanvīns, melnā tēja un kafija var nokrāsot kapes, un tās, visticamāk, vairs nevarēs notīrīt. Tāpēc mēs iesakām noņemt kapes pirms krāsojošu dzērienu dzeršanas. Sākumā to būs grūti atcerēties, bet vēlāk tas kļūs par ieradumu.

Lai neaizmirstu uzlikt kapes pirms došanās uz darbu, ja brokastis ir mājās, ielieciet atgādinājumu tālrunī. Tas pats attiecas uz pusdienām darbā vai kafejnīcā.

Tas attiecas arī uz tabaku: katru reizi pirms smēķēšanas kapes ir jānoņem, pretējā gadījumā uz tām paliks dzeltens pārklājums.

Ja jūs bieži braucat komandējumos vai ceļojat, palūdziet savam ārstam-ortodontam dot jums vairākus elaineru pārus, lai jūs varētu tos mainīt.Kā rūpēties par elaineriem

Elainerus nedrīkst mērkt mutes skalošanas līdzeklī, elaineru attīrīšanai nedrīkst izmantot protezēšanai domātus līdzekļus, karstu ūdeni (virs 40 grādiem), stingrus līdzekļus – tas sabojās polimēru materiālus, no kuriem tiek izgatavotas kapes.

Pēc tam, kad esat noņēmis kapes, noteikti ievietojiet tās īpašā vēdināmā futrālī. Tā jūs varat pasargāt tās no piesārņojuma, baktērijām un bojājumiem. Kapes saglabās savu caurspīdīgumu un formu uz visu sakodiena korekcijas periodu.

Lai labāk piemērotu kapes, jautājiet savam ārstam par čuvisiem – tie ir īpaši silikona "kodumi", ar kuriem jūs varat nodrošināt pareizu elaineru pielāgošanu visiem zobiem.

Higiēniskai un ērtai kapes noņemšanai iesakām izmantot īpašus āķus. Tāpat kā ar kapes uzglabāšanas kasti, ražotāja sniegtajā komplektā ir iekļauti čuvisi un āķi. Mēs iesakām pievērst uzmanību papildu materiāliem, kurus jūs saņemsiet kopā ar kapēm.

Ārstēšanas laikā ar kapes palīdzību ārsti iesaka atteikties no košļājamās gumijas. Tā var pielīmēties pie kapes, un to nebūs viegli noņemt, turklāt košļājamā gumija sabojās konstrukcijas ārējo izskatu.

 Daudzi pacienti dod priekšroku elaineriem tieši caurspīdīguma dēļ, kas nebojā smaidu, tāpēc ir svarīgi rūpēties par to izskatu pareizi un savlaicīgi.

Dr. Jekaterina Klevere

Tālrunis 26444567

Instagram.com/kate.klever

Apolonija.lv

Abdental.lv

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Jebkuram veselības aprūpes uzņēmumam vai ārstu praksei vieglāk komunicēt ar saviem pacientiem, izveidojot tīmekļa vietni. Pastāstīsim, kādai tai jābūt, lai pēc iespējas ātrāk jūs atrastu ne vien klienti, kuri jau zina par jums, bet arī tie, kuri meklētājprogrammās ieraksta noteiktus atslēgvārdus.

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Slikts miegs un neizgulēšanās rada nogurumu, pazemina produktivitāti un paaugstina slimību risku, kā arī paātrina ādas novecošanās procesus. Noskaidrosim, kas ir melatonīns un kā tas var palīdzēt atrisināt miega problēmas! 

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Baltic Beauty Prof" piedāvā testēt ādu atjaunojošu izsmidzināmo līdzekli CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST.

"BestBerry Skincare" ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar "BestBerry" piedāvā testēt "BestBerry Skincare" kosmētiku ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai.

Testa rezultāti: "Vegan Fox" kafijas skrubis ķermenim

Testa rezultāti:

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Amber Cosmetics" piedāvāja testēt "Vegan Fox" kafijas skrubi ķermenim.

"Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksi gremošanas sistēmai

Novembrī, decembrī un janvārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Dabas tēja" piedāvā izmēģināt "Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksu gremošanas sistēmai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Unifarma Herbals": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

UNIFARMA HERBALS – tradicionāli un dabiski produkti jūsu veselībai! Mūsdienu pasaulē skaistums un labsajūta ir būtiskas sastāvdaļas. Skaistums, tā ir iekšēja sajūta, kas ir jūsu labākais pārliecības avots. Jūs esat savas iekšējās pasaules veidotājs un, ietekmējot savu iekšējo pasauli, jūs ietekmēsiet arī apkārtējo.

 

AS "Sirowa Rīga": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

AS

AS "Sirowa Rīga", kas ir lielākais profesionālās matu kosmētikas vairumtirgotājs, pārstāv tādus pasaulē zināmus zīmolus kā "Wella Professionals", "Kadus Professional", "Nioxin", "Sebastian Professional" un "System Professional".