medicine.lv skaitļos

Lietotāji online136
Aktīvie uzņēmumi12742
Nozares raksti1341
Ekspertu atbildes20871
Kā notiek nesāpīga hemoroīdu ārstēšana ar lāzertehnoloģijām : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Kā notiek nesāpīga hemoroīdu ārstēšana ar lāzertehnoloģijām

Saruna ar vienu no labākajiem proktologiem Dr. Med. Intu Bruņenieku.


Ints_Brunnenieks

Kāpēc cilvēki nenāk pie proktologa? Vai baidās!
Proktologs ir speciālists, ārsts, ķirurgs, kurš nodarbojas ar taisnās zarnas saslimšanu diagnostiku un ārstēšanu. Dažkārt cilvēki pat uzreiz nezina, kas ir proktologs, bet gandrīz visi zina, kas ir hemoroīds un kur tas ir!

Pirmkārt, cilvēki kautrējas nākt pie proktologa un runāt par neērtām un intīmām lietām, tāda ir tā mūsu, latviešu, mentalitāte – pašiem tikt galā ar problēmām. Otrkārt, cilvēki baidās no nezināmā, ir dzirdētas dažādas leģendas par proktologiem, par vizītēm pie proktologa, tas tiek apspēlēts dažādos jokos un filmās. Taču patiesībā vizīte pie proktologa būtiski neatšķiras no vizītes pie cita speciālista. 

Sākumā proktologs iztaujā pacientu par viņa sūdzībām, par simptomiem, kas traucē ikdienas aktivitātēm. Dažkārt pacients sūdzības izklāsta kā no grāmatas, dažkārt ārsts pacientam uzdos mērķtiecīgus, uzvedinošus jautājumus. Patiesībā vizītes lielāko daļu veido saruna. Pēc sūdzību uzklausīšanas seko taisnās zarnas izmeklēšana, kas nav sāpīga un aizņem nelielu vizītes sadaļu. Pēc tam jau ārsts izstāsta par konstatēto problēmu un iespējamiem tās risinājumiem. Bet diezgan bieži pacientam pilnīgi pietiek ar to, ka ārsts pasaka: "Vēzis jums nav." Pārējais jau ir ne tik svarīgs un būtisks. Pārējais ir salīdzinoši vienkārši ārstējams.

Kā izmeklē un ārstē hemoroīdus ar lāzeru vai uzzināt šeit: https://lazermedicinasklinika.lv/lv/hemoroidu-lazeroperacija 

Kāpēc nāk tieši pie jums?
Jo es esmu viens no labākajiem! 

Ja tā var teikt, katram ārstam ir savs komunikācijas stils, un katram pacientam ir savs ārsts. Citam pacientam labāk patiks stingrais ārsts, kurš strikti pateiks, kas jādara, citam labāk patiks ārsts, kurš būs draudzīgāks. Dažam pacientam vajag runīgāku ārstu, citam tieši mazāk runīgu, tādu, kurš īsi pasaka, kas un kad jādara. 

Man patīk sarunas ar pacientiem, patīk viņus uzklausīt, iztaujāt un beigās, apkopojot visu informāciju, nonākt pie pareizās diagnozes. Parasti pacienti vizītes sākumā ir uztraukti, bet sarunas gaitā viņi pamazām atveras, un mēs jau varam brīvi diskutēt par taisnās zarnas problēmām, kakāšanu utt. Ikdienas sadzīvē nav daudz cilvēku, ar kuriem varētu par šādām lietām nopietni, bez ironijas un sarkasma parunāt. Proktologs šajā ziņā ir tāda kā uzticības persona, kam jāuztic sava veselība, dzīvība, personīgās dzīves slēptākas lietas. Veiksmīgs ārstniecības process balstās uz ārsta un pacienta savstarpēju uzticēšanos – cik daudz pacients uzticēs savas problēmas ārstam un cik godīgi ārsts izstāstīs pacientam par viņa saslimšanu un hemoroīdu ārstēšanas iespējām un gaitu. Ja viena no pusēm "halturēs", tad veiksmīgs ārstniecības process nesanāks. 

Iespējams, ka es kā ārsts un cilvēks esmu tāds, kurš vieš uzticību. Pacients pēc vizītes jūt no manas attieksmes, ka man rūp viņa veselība, ka centīšos pēc tīrākās sirdsapziņas viņam palīdzēt, ka viņš jebkurā brīdī var man piezvanīt un izsūdzēt savu bēdu. Es vienmēr centīšos pacientam piedāvāt tieši viņam labāko hemoroīdu ārstēšanas variantu vai metodi. Un mana gandrīz 20 gadu praktiskā pieredze proktoloģijā garantē objektīvu pieejamo metožu izvērtējumu. Vai izmeklējums ir sāpīgs?
Izmeklējums pie proktologa sāpīgs ir tad, ja taisnajā zarnā ir izteiktas problēmas: iekaisums, gļotādas plīsums, fistulas, traumas. Parasti izmeklēšana pie proktologa nav sāpīga, varbūt tikai mazliet nepatīkama. Izmeklēšanas laikā tiek izmantots pretsāpju gēls, līdz ar to maksimāli tiek samazinātas nepatīkamās sajūtas izmeklējuma laikā. Turklāt, ja pacients izmeklējuma laikā jūt izteiktu diskomfortu, tad izmeklējumu var pārtraukt. Katrā gadījumā izmeklējums pie proktologa nav tik nepatīkams kā Covid-19 testa analīzes iztriepes paņemšana no aizdegunes. Bieži pacienti pēc vizītes, ejot ārā no kabineta, atzīmē, ka patiesībā nemaz nebija tik nepatīkami. 

Ar ko hemoroīdu lāzerārstēšana atšķiras no parastajām metodēm?
Lāzerterapijas būtība ir lielas enerģijas lietošana mazā punktā vai vietā. Proktoloģijā lāzerterapijas ērtums ir tieši tāds, ka ar nelieliem, jaudīgiem instrumentiem mēs varam paveikt daudz un dažādas procedūras. Vislielākās priekšrocības tam ir ambulatorajā medicīnā, kad pacientiem mēs ambulatori lokālā anestēzijā varam ar lāzertehnoloģiju palīdzību veikt dažādas nelielas operācijas. Tādā veidā ar 10–15 minūšu operācijas palīdzību mēs varam likvidēt nelielus hemoroidālos mezglus, nelielas fisūras, polipus, dažādus perianālus ādas veidojumus. Lāzertehnoloģijas operācijas laikā darbojas gan kā griezējinstruments, gan hemnostāzes nodrošinātājs, tas ir, asiņošanas novēršanai, tas nerada nekādu kaitējumu un bojājumus apkārtējiem audiem, jo darbojas kā ļoti koncentrēts enerģijas stars. Ārstam lāzertehnoloģijas nodrošina precīzu instrumentu, pacientam tas dod mazāku apkārtējo audu traumu, ātrāku rehabilitāciju un atgriešanos ikdienas dzīvē. Ko vajadzētu vai nevajadzētu darīt, lai nebūtu jānāk pie jums?
Man viennozīmīgi nebūs absolūtās receptes, ko darīt vai nedarīt, lai nekad nenonāktu līdz proktologam. Ar proktologu laikam ir kā ar lietussargu. Ir labi, ja viņu nevajag, bet vislabāk, ja tev vienmēr ir līdzi proktologa telefona numurs, tu zini, kur ārkārtas situācijā vērsties, kur tevi uzklausīs un operatīvi un efektīvi palīdzēs. Visbiežāk sastopamā proktoloģiskā saslimšana hemoroīdi ir maksa, ko mēs maksājam par civilizēto dzīvesveidu. Mūsdienās mēs esam pārāk tālu no dabas noliktā dzīves ritma. Mūsu uztura kvalitāte, ēšanas režīms, aktivitātes, sēdēšanas ieradumi, arī kakāšanas ieradumi un tualetes kultūra ir tas, kas provocē hemoroidālās slimības attīstību. Mana misija laikam tomēr ir nevis aizliegt visus kaitnieciskos faktorus, kas līdzinātos dona Kihota cīņai ar vējdzirnavām, bet gan sakārtot pacienta veselību, lai viņš atkal var atgriezties pie ierastā režīma bez kaut kādiem aizliegumiem un tabu. Un te kā būtisks pamats ir šī pirmreizējā saruna, visu iespējamo faktoru izzināšana, pacienta iepazīšana. 

Vai nākt savlaicīgi ir veselīgāk un prātīgāk?
Protams. Ir pacienti, kuri ļoti rūpējas par veselību un periodiski atnāk arī pie proktologa uz regulāro veselības pārbaudi. Ja mēs saslimšanu vai saslimšanas pazīmes konstatējam sākotnējās stadijās, tad terapija var būt tikai medikamentoza vai varbūt tikai neliela ēšanas ieradumu maiņa. Ja saslimšana ir ielaista, tad var gadīties, ka jau sākotnēji jāplāno atkārtotas operācijas ar ilgstošu rehabilitācijas periodu. Pacienti ļoti labi zina, ka pēc hemoroīdu operācijām rehabilitācijas process ir sāpīgs un nepatīkams. Tieši tāpēc laikus ir jāvēršas pie speciālista, lai sākušos problēmu profesionāli un ātri varētu atrisināt ar nelielu procedūru palīdzību, bez ilgstošas slimošanas un darbnespējas. 

https://lazermedicinasklinika.lv/lv/proktologija 

feb_IB

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Deguna starpsienas operācija

Deguna starpsienas operācija

Plastiskās ķirurģijas klīnika Aesthetica piedāvā veikt gan deguna starpsienas korekcijas operācijas, gan estētisko rinoplastiku. Klīnikas Aesthetica otorinolaringologi un ķirurgi ir gatavi palīdzēt ikvienam pacientam. Pieraksties konsultācijai pie Aesthetica jau šodien!

Izskatīties labāk – tā nav veiksme, tas ir lēmums! Patiesība par plastisko ķirurģiju

Izskatīties labāk – tā nav veiksme, tas ir lēmums! Patiesība par plastisko ķirurģiju

Klīnikas "Aesthetica" pamatvērtības ir harmonija, samērīgums un dabiskums. Klientiem, kuri dažādu iemeslu dēļ vēlas veikt uzlabojumus savā izskatā, atgūt pašpārliecību un uzlabot savas dzīves kvalitāti, tas ir iespējams, nezaudējot savu "es". Komfortablā atmosfērā pieprasīti speciālisti, apvienojot augstu profesionālismu, precizitāti un gaumes izjūtu, palīdzēs jums uzlabot jūsu dzīves kvalitāti un piepildīt sapņus. 

Video

Produktu testi

Dr. Pakalns VIVASOLS – imunitātei, pret oksidatīvo stresu un elpceļu veselībai

Dr. Pakalns VIVASOLS – imunitātei, pret oksidatīvo stresu un elpceļu veselībai

Oktobrī medicine.lv sadarbībā ar Dr. Pakalns select zīmolu piedāvā testēt "Dr. Pakalns select VIVASOLS" imunitātei, pret oksidatīvo stresu un elpceļu veselībai.

Testa rezultāti: LIVEO pienskābo un bifidobaktēriju komplekss satrauktam vēderam

Testa rezultāti: LIVEO pienskābo un bifidobaktēriju komplekss satrauktam vēderam

Septembrī Medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA "Sagitus" piedāvāja testēt "LIVEO Kids" pienskābo un bifidobaktēriju kompleksu ērti lietojamos pulverīšos, kas īpaši paredzēti bērniem.

Testa rezultāti: Dr. Pakalns Select Relaxols – spriedzes mazināšanai, sirdsdarbības uzlabošanai un relaksācijai

Testa rezultāti: Dr. Pakalns Select Relaxols – spriedzes mazināšanai, sirdsdarbības uzlabošanai un relaksācijai

Septembrī Medicine.lv sadarbībā ar "Dr. Pakalns Select" zīmolu piedāvāja testēt "Dr. Pakalns Select RELAXOLS Stress support" spriedzes mazināšanai, sirdsdarbības uzlabošanai un relaksācijas veicināšanai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Apimi" dabiskie kosmētikas produkti ķermeņa un sejas kopšanai: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Zīmols "Apimi" ir vēl viens piemērs izdomai, kas rezultējas lieliskos dabiskās kosmētikas produktos ķermeņa un sejas kopšanai. "Apimi" ražojumi ļauj sajust bišu radīto produktu labvēlīgo ietekmi uz skaistumu un labsajūtu ikdienā. Bišu iedvesmoti – Apimi radīti!"

Jaunums Latvijā – ZOE fermentētais probiotiskais dzēriens: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Jaunums Latvijā – ZOE fermentētais probiotiskais dzēriens: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Terapeitiskos nolūkos pārtikas un uztura bagātinātāju veidā tiek izmantoti laktobacilli, bifidobaktērijas un pat streptokoki. Šos dzīvos mikroorganismus sauc par probiotikām, un pārtikas produktus, kas tos satur, sauc par probiotikām. Parasti tie ir piena produkti. Lietuvietis Ramunas Račkausks radīja augu izcelsmes probiotikas produktu, raudzējot auzas, griķus un rīsus – ZOE. 

Uzņēmējs runā