medicine.lv skaitļos

Lietotāji online173
Aktīvie uzņēmumi12552
Nozares raksti1406
Ekspertu atbildes21477
Elaineri: cienījama alternatīva breketēm? : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Elaineri: cienījama alternatīva breketēm?

Elaineri ir samērā jauna ārstēšanas metode ortodontijā. Daži pacienti šaubās par to efektivitāti – ne visi saprot, kā elaineri darbojas. Citi gluži pretēji domā, ka elaineri ir panaceja visos gadījumos un ar tiem sakodienu var uzlabot pāris mēnešos. Tagad centīsimies nedaudz to izprast!

Kas ir elaineri, un vai tos var izmantot brekešu vietā?

Elaineri ir caurspīdīgas ortodontiskas kapes sakodiena labošanai, neredzama alternatīva pierastajām breketēm. Elaineri darbojas pēc tā paša principa kā breketes. Tās tikpat veiksmīgi kā breketes labo nepareizu sakodienu. Gan vienkārši, gan sarežģīti gadījumi padodas ārstēšanai ar elaineriem. Tomēr ir novērojamas patoloģijas, ar ko dažkārt netiek galā arī breketes.Kādas ir elaineru svarīgākās priekšrocības un trūkumi?

  • Visredzamākais pluss ir estētika. Elaineri ir praktiski neredzami.
  • Nav jūtami mutē un nebojā gļotādu.
  • Ir vēl kāds neviennozīmīgs moments. Es to sauktu gan par plusu, gan par mīnusu. Elainerus var noņemt un labi iztīrīt - gan pašu kapi, gan zobus. Šķiet, higiēnai vajadzētu būt labākai, tomēr parasti pacientiem ātri vien apnīk nepārtrauktais noņemšanas un uzlikšanas process.
  • Ārstēšanai ar elaineriem nepieciešama augsta motivācija. Ir vienkārši noņemt kapi un aizmirst par to. Elaineri = pašdisciplīna! Tos nedrīkst noņemt ilgāk kā 60 minūtes visas dienas laikā!
  • Elainerus var nejauši aizmirst kafejnīcā uz salvetes, var aizmirst uzlikt elainerus uz nakti, ar elaineriem nav ērti dzert kafiju.

Kas notiks, ja elainerus noņem uz vairākām stundām? Zobi vienkārši vairs nekustēsies, un viss ortodonta un jūsu veiktais darbs būs veltīgs. Lai tā nenotiktu, jums ir skaidri jāsaprot, ka elaineru superefekts ir jūsu un ortodonta kopīgā darba rezultāts!Kā notiek sagatavošanās ārstēšanai ar elaineriem?

Tāpat kā ar breketēm – tie paši attēli/rentgeni, nospiedumi vai skenēšana, aprēķini, fotoprotokols. Ir svarīgi izveidot precīzu atveidojumu – jūsu zobu negatīvu nospiedumu silikonā. Nospiedums tiek nosūtīts uz laboratoriju, kur zobu tehniķis to piepilda ar ģipsi un liek skenerī. Modelis tiek pilnībā skenēts un attēlots īpašā programmā. Šobrīd šo posmu pilnībā aizstāj ar zobu rindas skenēšanu, tas uzreiz tiek lejupielādēts ārstēšanas plānošanas programmā. Precīzākai plānošanai programmā tiek arī lejupielādēta pacienta datortomogramma (rentgena attēls), kurā ir redzams precīzs zoba novietojums žoklī. Tiek ievadīti zobu pārvietošanās soļi, mainot elainerus – tā mēs saprotam, cik kapju būs vajadzīgas pacientam. Parasti tiek piedāvāti vairāki ārstēšanas plāni. Kopā ar pacientu tiek apstiprināts tas vai cits variants.

Kādā veidā labot sakodienu, par 90% ir jāizlemj jums. Un vissvarīgākais, ko vēlos atgādināt, – ārstēšanas termiņš nekādā veidā nav atkarīgs no izvēlētās aparatūras! Ceļu pretī veselam smaidam var sākt jebkurā brīdī. Atcerieties to!

Dr. Jekaterina Klevere
Tālrunis 26444567

Instagram.com/kate.klever

 

Apolonija.lv

Abdental.lv

 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Pēkšņas izmaiņas svarā? Jānodod analīzes!

Pēkšņas izmaiņas svarā? Jānodod analīzes!

Svara palielināšanās vai samazināšanās bez redzama iemesla, drēbju izmēra maiņa ir signāls, ka jāpievērš uzmanība savam ķermenim un ir laiks nopietni parūpēties par sevi, nododot analīzes, kuras parādīs, kas pašlaik notiek ar organismu un vai ir kādas izmaiņas. 

Aktuālie piedāvājumi

Tavs uzņēmums – 6 dažādās platformās JEB kā nokļūt tur, kur ir tavi klienti?

Tavs uzņēmums – 6 dažādās platformās JEB kā nokļūt tur, kur ir tavi klienti?

Vai tavs uzņēmums nesen sācis darboties, un tu prāto, kā ātri un efektīvi par to informēt savus potenciālos klientus? Varbūt tavam uzņēmumam jau kādu laiku ir sava mājaslapa vai profils sociālajos tīklos, taču tu meklē veidu, kā padarīt uzņēmumu vēl atrodamāku?

Pret spastiskām sāpēm vēderā

Pret spastiskām sāpēm vēderā

Kādēļ drotaverīns jau daudzus gadus ir iedarbīga alternatīva līdzekļiem pret spastiskām sāpēm vēderā? 

Video

Veselības ministrija skolām piedāvā mācību filmu par pusaudžu ņirgāšanos (VIDEO)

Veselības ministrija skolām piedāvā mācību filmu par pusaudžu ņirgāšanos (VIDEO)

Veselības ministrija (VM) kopā ar ekspertiem izstrādājusi mācību filmu pusaudžiem, kas skolotājiem palīdzēs darbā ar ņirgāšanās problemātikas risināšanu. Filmā ar praktiskām situāciju izspēlēm un eksperta komentāriem ir skaidrota ņirgāšanās būtība, pazīmes, sekas, kā arī piedāvāti rīcības principi gadījumos, kad pusaudži saskaras ar ņirgāšanās situācijām. 

Produktu testi

Testa rezultāti: APIMI Pēdu krēms ar medu un ceļmallapas ekstraktu

Testa rezultāti: APIMI Pēdu krēms ar medu un ceļmallapas ekstraktu

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ApiMI" piedāvāja izmēģināt Pēdu krēmu ar medu un ceļmallapas ekstraktu.

Testa rezultāti: MARUSHA Skūšanās ziepes sausai ādai

Testa rezultāti: MARUSHA Skūšanās ziepes sausai ādai

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvāja testēt skūšanās ziepes ar pantenolu, kakao sviestu un E vitamīnu sausai ādai.

Testa rezultāti: MARUSHA cietais šampūns un kondicionieris matu veselības stiprināšanai

Testa rezultāti: MARUSHA cietais šampūns un kondicionieris matu veselības stiprināšanai

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvāja testēt matus spēcinošo cieto šampūnu tumšiem vai gaišiem matiem un kondicionieri.

Testa rezultāti: HealthAid® Aloe Vera gel – nomierinoša un atjaunojoša alvejas želeja

Testa rezultāti: HealthAid® Aloe Vera gel – nomierinoša un atjaunojoša alvejas želeja

Maijā un jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvāja testēt alvejas želeju "HealthAid® Aloe Vera gel" (250 ml).

Izstāsti Latvijai veselības receptes