Bērnu slimnīcā šī gada 9 mēnešos anoreksijas dēļ pirmo reizi vērsušies jau 182 pusaudži
30. novembris visā pasaulē ir diena, kuras aicinājums sabiedrībai ir: “Anoreksijai – nē!”. Pēdējos gados vairākas reizes palielinājies bērnu un jauniešu skaits, kuri vērsušies pēc palīdzības Bērnu slimnīcā ēšanas traucējumu dēļ. Īpaši satraucoši dati ir par smagas psihiskas slimības – anoreksijas – gadījumu skaita ...
Pasaules AIDS dienā Austrumu slimnīcas infektologi aicina rīkoties proaktīvi un reizi gadā veikt HIV testu
Katru gadu 1. decembrī visā pasaulē tiek atzīmēta HIV/AIDS diena. Šajā dienā Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) infektologi aicina ikvienu veikt vienkāršu asins analīzi, lai būtu iespēja pārliecināties, ka neesat inficēts ar imūndeficīta vīrusu.
Labam miegam – individuālām vajadzībām pielāgots matracis un virsmatracis Reklāmraksts
Ikdienā ir daudz faktoru, kas pasliktina dzīves kvalitāti un ietekmē arī to, cik labi jūs guļat. Noderīgi padomi, kā uzlabot savu miega režīmu un parūpēties par sevi un savu ģimeni, lai saglabātu kvalitatīvu miegu!
Trauksmes dažādās sejas: Kas par tām jāzina? Skaidro speciālists
Pēdējos četrus gadus mēs dzīvojam pasaulē, kad apkārt ir daudz stresa, baiļu un dusmu, kas var kalpot kā katalizators trauksmēm mūsos pašos. Citiem cilvēkiem tās var būt īslaicīgas, bet kādai daļai – var prasīt ilgāku laiku. Kā atpazīt trauksmi, un saprast, kuros brīž...
Pieaug saslimstība ar akūtām elpceļu infekcijas slimībām: Covid-19 un RSV
Pagājušās nedēļas gripas un citu akūtu augšējo elpceļu infekciju (AAEI) monitoringa rezultāti aizvien uzrāda stacionēto Covid-19 pacientu skaita pieaugumu un novērota arī respiratori sincitiālā vīrusa (RSV) izplatība. Saslimstība ar gripu aizvien saglabājās zemā līmenī, tāpēc vakcinācijai ir īpaši labvē...
Kad tualetes apmeklējums sagādā mokas: Kā cīnīties pret aizcietējumu?
Apgrūtināta vēdera izeja jeb aizcietējums – delikāta problēma, par ko ierasts skaļi nerunāt, par spīti tam, ka dzīves laikā tas skāris teju katru no mums. Kāda ir aizcietējumu profilakse un kā iespējams mazināt to simptomus, stāsta Apotheka sertificētā farmaceite Alīna Fleišmane.
Kā pārziemot bez traumām? Stāsta speciāliste
Sniega kupenas, slidenas ietves, aktivitātes dabā – ziemā ir tik daudz riska momentu, kad pavisam viegli iespējams iegūt traumu. Sasitums, ja vien nav cietusi galva, protams, ir salīdzinoši maza problēma, taču ziema var sagādāt arī krietni nepatīkamākus pārsteigumus. Kā izvairīties no traumas un ko darīt, ja tomē...
Veselības veicināšanas pasākumiem būs pieejams Eiropas Savienības fondu finansējums
Šodien, 28. novembrī, valdība apstiprināja Ministru kabineta noteikumus*, paredzot nacionāla mēroga veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu turpināšanu jaunajā ES fondu plānošanas periodā.
Efektīvāk un operatīvāk varēs atklāt saslimšanas gadījumus ar infekcijas slimībām
No nākamā gada janvāra darbību sāks Vienotā digitālā epidemioloģiskā sistēma (EPID sistēma), lai efektīvāk un ātrāk varētu atklāt saslimšanas gadījumus ar infekcijas slimībām, piemēram, Covid-19.
VM: Jaunākie pētījumi ir nepārprotami – nav drošas alkohola devas!
Reaģējot uz pēdējā laikā medijos paustiem atsevišķu ekspertu un alkoholisko dzērienu industriju pārstāvošo organizāciju vēstījumiem par alkohola lietošanas nekaitīgumu, ja alkohols tiek lietots limitētās devās, Veselības ministrija brīdina, ka nav tāda alkohola daudzuma, kurš būtu uzskatāms par nekaitīgu, ...
Kāpēc ziemā ir noderīgi lietot zivju eļļu? Skaidro farmaceits
Zivju eļļa var būt ļoti noderīgs palīgs organisma atbalstam, jo tās sastāvā ir gan D, gan A vitamīns, gan Omega-3 nepiesātinātā taukskābe, kas būtiski palīdz veselības uzturēšanā. Kāda ir zivju eļļas nozīme un labvēlīgā ietekme uz cilvēka organismu un kā...
SPKC nosaka pagaidu aizliegumu vielai BOH-2C-B un to saturošiem izstrādājumiem
No 2023.gada 29. novembra, stājas spēkā Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) noteiktais pagaidu aizliegums vielai: 2-amino-1-(4-bromo-2,5-dimetoksi-fenil-etanolu), jeb BOH-2C-B (turpmāk – viela BOH-2C-B) un to saturošiem izstrādājumiem.
Zobu jutīgums – problēma, kas var skart ikvienu
Ar zobu jutīgumu ir saskāries ikviens no mums, bet – kā lai saprot, vai jutīgums ir īslaicīga parādība vai arī nopietna problēma, par ko vajadzētu satraukties?
Aptauja: Mazāk nekā pusei Latvijas iedzīvotāju pietiek laika aktivitātēm ārpus darba
Tikai 10% Latvijas iedzīvotāju apstiprina, ka piekrīt apgalvojumam: “Man pietiek laika aktivitātēm ārpus darba”, vēl 31% norādījis, ka drīzāk piekrīt, noskaidrots “Mēness aptiekas” un pētījumu aģentūras “Norstat” veiktajā aptaujā.
Atšifrē un izārstē atviļņa slimību! Reklāmraksts
Kņudināšana kaklā, kakla sāpes, ilgstošs krekšķis… Tās ir pazīmes, kas var liecināt par ekstraezofagālā refluksa slimību jeb laringofaringeālā atviļņa slimību. Tā pēdējos gados skar arvien vairāk cilvēku un rada neērtības ikdienā. Par slimības pazīmēm un ārstēšanu stā...
Jaunās māmiņas ādas skaistums Reklāmraksts
Grūtniecības laikā vai arī pēc bērniņa piedzimšanas māmiņas āda var izmainīties. Un tas ir pavisam dabisks un normāls process. Dr. Mauriņa klīnikas dermatoloģe Dr. Juta Maskalāne stāsta, kā rīkoties, ja tiek pamanītas pārmaiņas, kas būtu jādara un ar ko ...
“Centrālā laboratorija” nedēļu veiks bezmaksas HIV un C hepatīta testus
Turpinot Eiropas HIV un hepatītu testēšanas nedēļu un 1. decembrī sagaidot Starptautisko AIDS dienu, SIA “Centrālā laboratorija” (CL) visās filiālēs aicina iedzīvotājus no 2023. gada 27. novembra līdz 1. decembrim veikt HIV un C hepatīta bezmaksas testus.
Testa rezultāti: "Griffonia" nervu sistēmas atbalstam Reklāmraksts
Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar starptautisko zīmolu "Coral Club" piedāvāja izmēģināt produktu “Griffonia”.
SILMACHY x THATDAY saudzīgas intīmās higiēnas ziepes Reklāmraksts
Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “Silmachy remedies” piedāvā testēt dabīgas un saudzīgas ziepes intīmajai higiēnai.
“Onkoalianse” aicina nezaudēt laiku vēža pacientu ārstēšanā
Latvijas Onkoloģijas pacientu organizāciju apvienība Onkoalianse nosūtījusi Saeimas Budžeta komisijai priekšlikumus un prasības iekļaušanai 2024. gada valsts budžetā, lai jau nākamgad tiktu nodrošināti solītie uzlabojumi vēža pacientu aprūpē un ārstēšanā.
Veselības nozares profesionāļiem pasniedz Ministru kabineta Atzinības rakstus
Piektdien, 23. novembrī, veselības nozares profesionāļiem tika pasniegti Ministru kabineta Atzinības raksti.
Diabēta mēneša ietvaros Rīgas tirdzniecības centros veiks profilaktiskus mērījumus
26. novembrī vairākos tirdzniecības centros Rīgā un apkaimē notiks Latvijas Medicīnas studentu asociācijas (LaMSA) organizēti veselībpratību veicinoši un izglītojoši pasākumi Diabēta mēneša ietvaros.
NVD izsludina atlases procedūru “Paliatīvās aprūpes mobilās komandas pakalpojumi pacienta dzīvesvietā”
Ar mērķi veicināt efektīvāku un uz rezultātu orientētu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu Nacionālais veselības dienests (NVD) izsludina atlases procedūru “Paliatīvās aprūpes mobilās komandas pakalpojumi pacienta dzīvesvietā”...
Kā izvēlēties piemērotāko klepus sīrupu bērniem un pieaugušajiem? Stāsta farmaceite
Šobrīd, iestājoties aukstākam laikam, klepus ir viens no biežākajiem iemesliem aptiekas apmeklējumam, lai iegādātos līdzekli klepus mazināšanai un atvieglošanai. Taču jāņem vērā, ka gan klepus veidi var būt atšķirīgi, gan sīrupu un citu pretklepus līdzekļu klāsts ir ļoti plašs.
Ādas jaunība – vai sasniedzams mērķis? Stāsta farmaceite
Ko zinātnē balstīts skatījums vēsta par populārākajiem pretnovecošanās kosmētikas līdzekļiem, kādu efektu varam no tiem sagaidīt, un, visbeidzot – cik ļoti varam paļauties uz iesaiņojuma rakstītajiem solījumiem?