medicine.lv skaitļos

Lietotāji online340
Aktīvie uzņēmumi12807
Nozares raksti1615
Ekspertu atbildes21477
Kādēļ neizdodas izveidot emocionālu tuvību ar pretējo dzimumu?

Kādēļ neizdodas izveidot emocionālu tuvību ar pretējo dzimumu?

Kate 2007. gada 6. jūnijā

Labdien,

Man ir 28 gadi, bet līdz šim man nav izveidojušās nopietnas attiecības ar pretējo dzimumu. Man ir bijuši draugi, taču, tiklīdz attiecības aiziet līdz intīmai tuvībai, nākošajā dienā es jūtos drausmīgi skumji, negribas neko ne redzēt, ne dzirdēt. Esmu sākusi pat šaubīties, vai esmu spējīga izjust mīlestību. Sāku domāt par to, ka man ir kādi psihiski defekti, jo es lietas uztveru briesmīgi sarežģīti.

No šāda viedokļa droši vien arī ir labi, ka man nav pēcnācēju un es nevaru savus briesmīgos gēnus un nepareizo attieksmi pret dzīvi nodot viņiem. Es esmu bijusi pie vairākiem psihoterapeitiem, pašreiz jau mēnesi lietoju antidepresantus, taču aizvien vairāk mani nomoka murgi un domas par nāvi. Gribu pateikt, ka antidepresantus kādreiz lietoja arī mana vecākā māsa un pašreiz arī brālis- tas jau droši vien nozīmē, ka šāda veida problēmas iedzimst, vai ne?

Sakiet, lūdzu, ja jau pat antidepresanti nelīdz, vai tad man vispār kaut kas var palīdzēt? Man jau šķiet, ka ne. Man ir sarežģījušās attiecības ar ģimeni, jo viņiem nepatīk mans pašreizējais draugs, jo viņš ir par mani 14 gadus vecāks. Un tik vientuļa es neesmu jutusies nekad mūžā. Neredzu savai dzīvei vispār nekādu jēgu. Ko man darīt, ja man nepalīdz ne psihoterapija, ne antidepresanti?

Paldies.

Atbildes:

  • 2012. gada 4. aprīlī
    Labdien,

    Šajā gadījumā varu ieteikt noteikti meklēt palīdzību pie psihiatra. Var tā būt, ka antidepresanti nelīdz, īpaši, ja tos lieto neilgu laiku nelielās devās. Jūsu gadījumā vēlams būtu klātienē pārrunāt ar psihiatru, kādas zāles lietotas, cik ilgi. Ir iespējams lietot arī citas zāles, ne tikai antidepresantus, kas arī var dot līdzīgu efektu pozitīvā nozīmē, bet tā ir cita medikamentu grupa.

    Arī psihoterapiju šajā gadījumā jāizvēlas ar piesardzību, jo ir dažādi psihoterapiju veidi un daudzi no tiem prasa ļoti stabilu, veselu domāšanu. Jūs aprakstāt, ka ir šaubas, murgi, domas par nāvi. Vispirms būtu vēlams tikt galā ar šīm domām nevis psihoaterapeitiski, bet stabilizējot domāšanu medikamentozi, jo arī domāšana ir ķīmisks process, ko attiecīgi pareizi izvēlēti medikamenti var stabilizēt.

    Neirožu klīnika (Jūrmalā) psihiatre Dace Simsone, tālr. 7754811

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.