medicine.lv skaitļos

Lietotāji online455
Aktīvie uzņēmumi12814
Nozares raksti1619
Ekspertu atbildes21477
Vai tuva cilvēka nievājoši komentāri var būt par iemeslu nomāktībai un neapmierinātībai ar sevi?

Vai tuva cilvēka nievājoši komentāri var būt par iemeslu nomāktībai un neapmierinātībai ar sevi?

Skaistā sieviete 2005. gada 5. decembrī

Labdien,

Sevi uzskatu par ļoti izskatīgu sievieti. Nu vismaz 28 gadu vecumā komplimentus vēl dzirdu. Man liekas, ka man arī ir ēšanas traucējumi, jo patstāvīgi domāju, ko ēdu un cik kalorijas ir ēdienā. Ir periodi, kad tam nepievēršu uzmanību un ēdu visu, kas garšo normālās devās sabalansēti, bet uzkāpjot uz svariem redzu, ka atkal esmu pieņēmusies svarā par 5kg. Un tad mēģinu tikt no liekajiem kg vaļā ēdot veselīgāku un kalorijām mazāku uzturu.

Man nav ne bulīmija ne anoreksija, bet vai tā var attīstīties? Ejot pa ielu resnas sievietes mani kaitina, jo liekas , ka varu palikt ar laiku tāda pati, ko man regulāri atgādina arī māte, kura pati ir nedaudz korpulenta un bieži izsakās nievājoši pat citu cilvēku klātbūtnē.

Bet pati es uzskatu, ka sveru normāli 68 kg, garums 170. Vai tuvs cilvēks izsakoties it kā nevainīgi aizskaroši var būt par iemeslu nomaktībai un neapmierinātībai ar sevi? Vai visu mūžu būtu jādomā par to kā uzturēt savu svaru normas robežās un nepārvērsties vienā jaukā dienā par Rembranta modeli?

Paldies.

Atbildes:

  • 2012. gada 28. martā
    Labdien,

    Pats svarīgākais ir Jūsu pašvērtējums. Ja spējat sevi novērtēt- sevi un savu ķermenei, tad gluži dabiskas ir rūpes par to. Taču šīs rūpes tādā gadījumā ir saprātīgas, gudras, mīlošas, ar cieņu un vērtības apziņu. Jūs gribat ļaut savam ķermenim būt skaistākam un veselīgākam, Jums ir svarīgi, ko tas uzņem, taču Jūs spējat to arī palutināt un tad atkal ievērot balansu. Gluži dabiski, tāpat kā mēs izturamies pret mīlamu cilvēku.

    Pavisam citādi tas ir, ja mums nav savas pašapziņas, vērtējuma vai tas ir tik trausls, ka jebkura fāze to spēj sasprindzināt un iznīcināt. Tad mēs mākslīgi cenšamies būvēt ķermeņa "pili", lai aizsargātu un pierādītu, ejot pārmērībās- anoreksija, bulīmija, saslimstot un tā kā tā negūstot ganadarījumu, paliekot vāji un no tā atkarīgi

    Pajautājiet, kādēļ Jūs rūpējaties par savu ķermeni? Vai tā ir mīlestība pret sevi, vai atkarība no citu vērtējuma. Un ja ir pirmais ļoti labi un kārtībā, otrais - var palīdzēt psihologa konsultācijas.

    SIA Neirožu klīnikas psiholoģe Elīna Zariņa, tālr. 7755140

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.