Vai "Doxylan" antibiotikas var izraisīt šādas blakusparādības?

Roberta 2019-07-26

Sveicināti!

Es lietoju "Doxylan" jau 4. dienu, un uz sejas rodas tādi kā apdegumi un sāpes. Dermatologs teica arī nopirkt 50SPF krēmu, ko smērēt uz sejas, ko es arī daru, bet nesen, ejot uz mājām, neizbēgami sanāca nedaudz pabūt karstajā vasaras saulē. Kā man rīkoties? Varbūt pārtraukt "Doxylan" lietošanu?

P.S. Paralēli "Doxylan" antibiotikām arī lietoju krēmu "Treclinac".

Paldies!

Atbildes:

  • 2019-08-08
    Labdien!

    Gan "Doxylan", gan "Treclinac" - abi ir ļoti nopietni medikamenti, kuriem raksturīgi izraisīt palielinātu jutību pret sauli. Tadēļ ļoti pareizi ir lietot saules aizsargkrēmu. Lietojot "Treclinac" krēmu un uzturoties saulē, var pat rasties saules apdegumi.

    Es ieteiktu konsultēties ar ārstu, jo šos medikamentus nedrīkst lietot kopā. Nezinot visu situāciju, nevar pateikt, no kura medikamenta atteikties. Būtu jāizvērtē, kuru medikamentu lietot ir svarīgāk. Varbūt izlietot vienu un pēc tam otru.

    Ilze Paegle, farmaceite, aptiekas vadītāja, "Inta", SIA, Aptieka

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.