Vai var gaidīt vēl mēnesi līdz datortomogrāfijai, ja pēc kritiena celis izlocījies uz otru pusi un pēda kļuvusi nejutīga?
Labdien!

Sirmgalvis pakrita uz flīzēm, un viņa celis izlocījās uz otru pusi.
Bijām neatliekamajā palīdzībā, kur kāju nofiksēja un nozīmēja datortomogrāfiju, bet rinda Limbažos pienāks tikai pēc mēneša.

Uztrauc tas, ka pēda ir nejutīga, sāpes nejūt un celis visu laiku ir sapampis.

Vai ir pamats satraukumam? Vai varam gaidīt vienu mēnesi?

Paldies!


Atbild:
Jekaterina Kondratiško, "Consilium Medicum", SIA
Labdien!

Nē, gaidīt tādā gadījumā nevajag, jāmeklē palīdzība ātrāk.

Traumatoloģija / ortopēdija

Kāpēc rodas sajūta, ka stājas sirds?
Labdien!

Esmu 20 gadus jauns puisis. Man ir sinusa tahikardija.

Dažreiz sajūtu, ka, iespējams, apstājas sirds, un galva paliek dulla, kas izraisa paniku. Kāda vēl problēma varētu būt?

Lietoju "Concor" 2,5 mg pusi tabletes dienā.

Paldies!
Atbild:
Jekaterina Kondratiško, "Consilium Medicum", SIA
Labdien, Elvi!

Jūsu vecumā sinusa tahikardija un panikas lēkmes biežāk saistītas ar veģetatīvu distoniju. Es iesaku Jums iziet psihoterapijas kursu.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Ko darīt, ja ik pa laikam nomoka muguras sāpes zem lāpstiņām?
Labdien!

Man ik pa laikam sāp mugura zem lāpstiņām. Esmu biju pie daktera, kur mani "izkrikšķināja", sapotēja blokādes. Gāju kopā 8 reizes, pa reizei nedēļā. Palika labāk mugurai kopumā, īpaši krustos un sprandā, bet sāpes lāpstiņu rajonā palika nemainīgas.
Šobrīd man jau vairāk nekā trīs nedēļas asi sāp zem labās lāpstiņas. Citreiz sāpes ir ļoti asas un nevaru dziļi paelpot. Ļoti sāp šķaudot, bet, ja paceļu roku gaisā un šķaudu, tad sāpes nav tik lielas, bet ir.

Ko man darīt? Vai teipošana varētu palīdzēt?

Man ir sēdošs darbs, bet esmu aktīvs, apmeklēju sporta zāli un arī darbā cenšos atiet no datora pie katras iespējas. Esmu 26 gadus jauns vīrietis.
Atbild:
Agris Briedis, "Tehniskā ortopēdija", SIA, Veikals
Labdien!

Šādām sāpēm iespējami vairāki iemesli. Nepareiza svaru celšana vai ilgstoša, vienveidīga statiska slodze, kas radījusi trigerpunktus. Tad būtu jāgriežas pie fizioterapeita, kas atrastu šos punktus un veiktu atbilstošu terapiju. Varbūt pat rekomendēs pašrocīgi veicamu terapiju.

Fizioterapeita konsultāciju var sarunāt SIA „Tehniskā Ortopēdija”, zvanot uz tālruni: 23002679. Pie mums var pasūtīt arī ļoti efektīvus stāju uzlabojošus kreklus un bikses. https://www.medi.de/en/products/posture-plus-force/

Lietotāju atsauksmes ir īpaši pozitīvas, lietojot tos gan sēdoša darba laikā, gan sporta zālē.

Attālināti diagnozi neviens nepateiks, jo līdzīgas sūdzības var būt arī pleirīta (plaušu apvalka iekaisuma) gadījumā. Tad vienkāršākais ir vaicāt plaušu diagnostiku ģimenes ārstam.

Nepieciešami vairāki sāpju lokalizācijas precizējumi, vismaz – vai tuvāk mugurkaulam vai placa locītavai. Kamēr tas ir šādi - aptuveni, tikmēr varu no privātas pieredzes ieteikt dažas pozīcijas mugurai no hatha jogas vai ci-gun: Marjari asana (Kaķis) un Shashankasana (Zaķis), kas palīdz atbrīvoties no saspringuma un stiprina muguru.

Osteopātija

Kā vīrietim ārstēt piena sēnīti?
Sveiki!

Kādu laiku atpakaļ man konstatēja piena sēnīti, kā arī esmu nodevis divas vai trīs reizes analīzes - urīna, asins un pat ar strēmelīti dzimumloceklī, kurās man dermatoloģe teica, ka man esot viss kārtībā, tomēr esot piena sēnīte, tāpēc ieteica aiziet pie urologa. Pie urologa aizejot, arī viņš man principā lika nodot tās pašas analīzes. Tas sanāk dārgi un neizdevīgi, jo atkal dzirdēšu to, ka man esot viss kārtībā un ir piena sēnīte. Varbūt jūs varat, lūdzu, ieteikt, ar ko man ārstēt to piena sēnīti? Krēmi, svecītes kādas? Jo nav forši izmest lielu naudu par to, par ko jau esmu maksājis iepriekš, un dzirdēt vienu un to pašu. ;(

Man ir 18 gadi šobrīd.

Paldies!
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Bez veiktas diagnostikas un sēnīšu konstatēšanas risinājumu piedāvāt nevaram, jo, lai kaut ko ieteiktu, ir jāpārzina pacienta veselība. Vērsieties pēc palīdzības pie ārsta, kas konstatēja piena sēnīti un ieteiks nepieciešamos medikamentus.

Ar cieņu,

Uroloģija / nefroloģija

Slikta pašsajūta, lietojot medu un pienu - vai alerģija?
Labdien!

Man jau kādus 4 gadus ir medus nepanesība. Ikdienā nelietoju to, bet dažreiz gadās kaut kur klāt. Pēdējo reizi pieliku kafijai klāt tikai mazu karotīti ar domu, ka nekas nebūs, bet mokas bija loti lielas. Grauž vēderu, dedzina, sāk sāpēt pat mugura, līdz es visu izvemju un tad paliek labāk. Piebildīšu, ka tie paši simtomi ir arī, ja lietoju pienu. Pārējos piena produktus lietojot, nav slikti.

Tāpat piebildīšu, ka 12 gadu vecumā man bija gastrīts un pat kuņģa čūla. Vai tā varētu būt, ka atkal ir čūla, vai tā vienkārši ir alerģija? Man ir 29 gadi. "Kobra" un citi izneklējumi nav veikti, tikai ultrosonogrāfija.

Un vēl....Pagājušajā vasarā sāku pastiprināti svīst. Tā kā tas sākās vasarā, tad sākumā tam nepievērsu uzmanību, jo karsts laiks bija, un uzskatīju, ka tas ir normāli - līdz brīdim, kad jutu, ka tas turpinās arī vēsā laikā. Svīšana izpaužas tā, ka man svīst sejas virslūpas zona - starp degunu un lūpu. Man tas rada diskomfortu, jo ik pēc pāris minūtēm ir jāslauka. Ar pārējām ķermena daļām ir kā vienmēr bijis un nesvīst. Esmu lasījusi, ka tā ir viena no cukura diabēta pazīmēm. Vai tā varētu būt? Pie kāda ārsta doties vai kādas analīzes veikt?

Paldies!
Atbild:
Jekaterina Kondratiško, "Consilium Medicum", SIA
Labdien!

Jūs varat sākt ar ģimenes ārsta apmeklējumu, kurš nozīmēs Jums analīzes (arī uz glikozi) un izmeklējumus (arī "kobru"). Tad paliks skaidrs - ir vai nav cukura diabēts vai kuņģa čūla.
Uz alerģijām ir dažādas analīzes, kas var apstiprināt diagnozi. Vismodernākā ir - specifisko IgE molekulāra alergēnu diagnostika. Pēc šīs analīzes Jūs noteikti zināsiet par alerģijas esamību.

Ārstu privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnikas, veselības centri

Kāds var būt cēlonis hroniskām sāpēm locītavās un ekstremitātēs?
Labdien!

Man ir 33 gadi, sieviete. Jau kādu laiku man sāp ceļu locītavas (periodiski, 2 gadus). Toreiz viss sākās ar saites sastiepšanu un tika izārstēts, bet periodiskās sāpes sāka atkārtoties arvien biežāk. Tieši ekstremitāšu sāpes mani pavada jau ilgāku laiku, bet pašlaik jau kļuvušas par normālu dienas sastāvdaļu, it īpaši vakarā. Sāp kāja visā garumā, ir pulsējošas sāpes lielajā pirkstā -vienai rokai, kas atstarojas pēdā, svīšana, sirdsklauves no rītiem, galvassāpes. Sāp 2 pirksti rokai, ar kuriem neko nevaru stingri satvert un ilgi noturēt rokās lietas vai cilāt rokas. Tāpat izjūtu bezspēku un nogurumu. Arī fizisks darbs man sagādā problēmas.

Galvenā problēma ir tāda, ka gandrīz viss ir pārbaudīts, un ārsts nevar ne ar ko palīdzēt. Analīzes labas, hormoni normā, sirds iekšējie orgāni kārtībā, magnēt. rezonanse neko neuzrāda, reimatisma rezultāti - negatīvi, artrītam - negatīvi, ir rentgens veikts utt. Ir tikai viegla spondiloze, tāpēc veicu vingrojumus, kurus ieteica ārsts. Dzeru Magniju B6.

Varbūt tā ir kāda infekcija vai neatklāts vīruss? Būšu pateicīga par padomu, jo uzlabojumus neredzu.

Ar cieņu,
Karlina
Atbild:
Veselības salons 888, "Veselības salons 888"
Labdien!

Varam piedāvāt veikt vispārēju organisma izmeklēšanu šūnu līmenī, kuras pamatā ir biorezonanse, lai noskaidrotu sūdzību cēloņus. Sīkāku informāciju var uzzināt www.vs888.lv vai, zvanot uz tālruni 27088877.

Ar cieņu,

Reimatoloģija / kaulu, locītavu un saistaudu slimības

Kāpēc auglis nemaina guļas pozu?
Labdien!

Esmu 31. grūtniecības nedēļā, un mans mazulis nemaina guļas pozu, vispār negrozās. Kustības ir aktīvas, bet guļas poza - tāda kā bija no pirmās sonogrāfijas, tā arī nav mainījusies. Kāpēc tā?

Paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Ja ir aktīvas kustības, tas nozīmē, ka auglis grozās. Sīkāk par savām šaubām jautājiet savam ginekologam.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Ko nozīmē "dzeltens maiss" ultrasonogrāfijas rezultātos?
Labdien!

Biju uz usg un ārsts konstatēja, ka ir grūtniecības 7. nedēļa. Ārsts ir ļoti nerunīgs, tādēļ īsti neko nesaprotu. Viņš tobrīd blakus apmācīja jaunu meiteni un viņai tikai visu diktēja, noteica - "dzeltens maiss - 38mm".

Tādēļ vēlētos uzzināt, kas ir ''dzeltens maiss''? Tas kaut kā ietekmē manu mazuli?

Liels paldies!
Atbild:
Maija Broša, "Rīgas 1. slimnīca", SIA, Poliklīnika "Šarlotes"
Labdien!

Dzeltenuma maiss ir tas, no kā auglis tagad barojas, līdz izveidosies placenta. Dzeltenuma maiss sastāv no hormoniem un barības vielām.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Vai ir kādi sporta veidi vai dejas, ar ko nedrīkstētu nodarboties, ja zīdaiņa vecumā bijusi gūžu displāzija?
Labdien!

Meitai zīdaiņa vecumā bija gūžu displāzija, kas tika izārstēta, izmantojot abdukcijas biksītes. Šobrīd meitai ir 10 gadi, uzsāka apmeklēt baleta nodarbības. Bet aizdomājos, vai viņa drīkst veikt to pašu, ko citas meitenes, piemēram, sēsties špagatā? Arī skolotājs mēdz spiest un stiept, lai varētu sēdēt špagatā. Vai ir kaut kādi sporta veidi vai dejas, ar ko nedrīkstētu nodarboties, ja zīdaiņa vecumā bijusi gūžu displāzija?

Paldies!

Atbild:
Ivars Strazds, Strazda I. ārsta pediatra prakse
Labdien!

Ja displāzija zīdaiņa vecumā ir izārstēta, tad varētu nodarboties ar jebkuru sporta veidu, vienīgi mēģināt veikt kādu fizisku vingrinājumu ''par katru cenu'' gan nebūtu prātīgi.

Cieņā,

Fizioterapija

Bērnam pampst acs iesnu laikā - vai tas ir normāli?
Labdien!

Manam bērnam gada un 10 mēnešu vecumā, kā arī tagad (2 gadi 2 mēneši), saķerot iesnas, vienlaicīgi sāk pampt kreisā acs. Vai tā ir normāla parādība vai arī mums vajadzētu vērsties pie ārsta? Kāpēc tas tā varētu būt? Un pie kāda ārsta būtu jāvēršas?

Paldies!
Atbild:
Pāvels Naumovs, Naumova P. ārsta otorinolaringologa un homeopāta prakse
Labdien!

Ja bērnam pampst acs/acis iesnu laikā, tas nav normāli un liecina par iekšējo kanālu necaurlaidību.

Cēloņi varētu būt dažādi, piemēram, alerģiska tūska, asaru kanāla obstrukcija, deguna eju vai deguna blakus dobumu patoloģija.

Jums jāparādās diviem speciālistiem - acu ārstam un otolaringologam (ausu, kakla un deguna speciālistam).

Ar cieņu,

Acis, optika / acu veselība