medicine.lv skaitļos

Lietotāji online48
Aktīvie uzņēmumi12807
Nozares raksti1614
Ekspertu atbildes21477
Kā atbrīvoties no veģetatīvās distonijas?
Lai rakstītu forumā nepieciešams autorizēties: [Ienākt]

Forums


Nils

Sveiki!

Arī es savulaik saskāros ar šo problēmu, tikai "izbaudīju" citus simptomus, kuru dēļ bieži nācās kavēt darbu, piemēram, biežas galvassāpes, vēdera problēmas tādas kā pūšanās, īpaši stresa situācijās..aizkaitināmība...arī ārsts izrakstīja dzert nomierinošos līdzekļus (Adaptol)..Lietoju to kādus divus mēnešus, līdz man apnika, ka visulaiku jāpērk zāles... Biju veicis dažnedažādas pārbaudes, viss kārtībā..biju pie psihologa, psihoterapeita...un tur man ieteica pārskatīt savu ikdienu - izanalizēt, kas man rada stresu (visbiežāk tās bija situācijas darbā), sākt vairāk nodarboties ar fiziskām aktivitātēm ( sāku skriet vakaros un rezultātā labāk gulēju un atbrīvojos no nervu spriedzes), atmest visus kaitīgos ieradumus (mēdzu šad tad iedzert aliņu, kā arī smēķēju), ievērot veselīgu uzturu... pamazām, cenšoties pieturēties pie šiem ieteikumiem, problēmas sāka mazināties, kļuva retākas, sapratu, ka daudzas kaites radām mēs paši sev...plus man vēl palīdzēja dabīgi preparāti, baldriāns u. tml.


Lolita

Labdien!

Arī es gribētu zināt, kā pieveikt šo nervu kaiti.. :( ārsts visulaiku izraksta recepšu zāles nerviem, bet arī es sāku nogurt no zāļu lietošanas... tāpēc ļoti interesanti uzzināt citu pieredzi..


Kristīne K.

Man reiz psihoterapeite skaidroja, ka zāles palīdz tikai noslāpēt simptomus, kas ikdienā traucē dzīvot, bet visa problēma slēpjas mūsu galvā, emocijās, tāpēc jāsāk ar to, ka jāizanalizē, kas rada negatīvas emocijas un to rezultātā slikto pašsajūtu, ar ko viss sākās? Jāsakārto dzīve pa plauktiņiem. Piemēram, ja tiek izjusta pastāvīga spriedze darba dēļ, iespējams, tas nav domāts tev un ir jāmeklē tāds darbs, kas raisīs prieku..ja ilgstoši tiek atliktas kādas problēmas attiecībās, tas viss samilzt un tiek apslāpētas emocijas, varbūt jāpārdomā, vai šādas attiecības ir vajadzīgas.. jebkurā gadījumā, tas, kas palīdz vienam, citam var neplaīdzēt un tur ir individuāla pieeja vajadzīga, tāpēc iesaku nebaidīties no psihoterapijas un uzticēties speciālistam, ja reiz ir skaidrs, ka ir veģetatīvā distonija, un ļaut speciālistam palīdzēt. Manā gadījumā mana psihoterapeite man ļoti labi palīdzēja, izanalizēja mani un palīdzēja sakārtot visu pa plauktiņiem. :) Sāku dzīvot veselīgāk, iemācījos nomierināšanās tehnikas, sāku nodarboties ar jogu un nu jau divus gadus dzīvoju harmonijā ar sevi un savu dzīvi, jūtos labi un, ja arī gadās kāds pārdzīvojums, tad spēju tikt ar to galā. :) Lai veicas.


Maira

Pilnībā piekrītu Kristīnei - visas problēmas slēpjas mūsu galvā, tāpēc, ja nomoka kādas veselības problēmas, ir svarīgi izanalizēt savu ikdienu un dzīvi kopumā un saprast, kas šīs veselības problēmas ir izraisījis, kā arī tās risināt, sadarbībā ar speciālistiem. Ne vienmēr zāles ir vienīgā izeja, daudz ko varam izdarīt arī mēs paši, lai uzlabotu savas dzīves kvalitāti.


Zane Z.

Iesaku Jūsu vīram atrast speciālistu-psihoterapeitu, ar ko viņš jutīsies komfortablu un kam uzticēsies un ieklausīsies viņa rekomendācijās, tad arī viss ar laiku nokārtosies, galvenais - gribēt un rīkoties!


Sarmīte L.

Sirsnīgs paldies par ieteikumiem, noteikti ņemsim vērā!

Kopā 6 komentāri