Izdota RP SIA "Rīgas 1.slimnīca" Ķirurģijas klīnikas, LU MF Ķirurģijas katedras vadītāja, Dr. habil. med., profesora Māra Mihelsona zinātnisko darbu bibliogrāfija.

V/A "Latvijas Medicīnas bibliotēka" izdevusi profesora Māra Mihelsona zinātnisko darbu bibliogrāfiju, kurā apkopotas 313 publikācijas: zinātnisko, populārzinātnisko, 3 monogrāfiju, patentu, autorapliecību, vadīto disertāciju, kā arī publikāciju par profesoru bibliogrāfiskie apraksti laika posmā no 1961. līdz 2006. gada oktobrim. Izdevumā iekļautas arī profesora atmiņas par nozīmīgāko dzīvē un profesionālajā darbībā (tulkotas angļu un krievu valodās), fotogrāfijas no personīgā arhīva, kā arī materiāli no v/a "Latvijas Medicīnas bibliotēka" fondiem. Bibliogrāfijas ievadu sagatavojis LU MF dekāns, LZA korespondētājloceklis profesors Uldis Vikmanis.

Veselības ziņas

Veselības ministrs iepazīstas ar darbu veselības aprūpes iestādēs

Šodien, 26.janvārī Veselības ministrs Vinets Veldre un ministrijas pārstāvji apmeklēs Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu un Paula Stradiņa klīnisko universitātes slimnīcu, kur ministru ar veselības aprūpes iestāžu darbu un attīstības perspektīvām.

Veselības ziņas

“Olainfarm" piegādās Kazahstānai prettuberkulozes medikamentu 974 000 latu vērtībā

A/s "Olainfarm" konkursa kārtībā ir ieguvusi tiesības piegādāt prettuberkulozes līdzekli“PASS nātrija sāls“ Kazahstānas valsts rezervēm. Iepirkuma summa ir 974 000 latu (1.38 miljoni eiro), kas ir līdz šim vērienīgākā šī medikamenta iegāde.

Veselības ziņas

Papildina kompensējamo medikamentu sarakstu

Valsts sekretāru sanāksmē šodien, 25. janvārī, izsludināti grozījumi Ministru kabineta 2006.gada 31.oktobra noteikumos Nr.899 "Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtība". Grozījumi paredz papildināt slimību sarakstu, kuru ārstēšanai paredzētie izdevumi tiek kompensēti, kā arī precizē zāļu kompensācijas kārtību individuālajiem pacientiem.

Veselības ziņas

Mājdzīvnieku saimniekiem ir labāka veselība

Britu psiholoģe Debora Velsa, balstoties uz daudziem pētījumiem, secina, ka mājdzīvnieku saimniekiem ir labāka veselība nekā tiem, kam liegti saskarsmes prieki ar mūsu mazākajiem brāļiem.

Veselības ziņas

Iespējams, krokodilu imunitāte kalpos cilvēkiem

Zinātnieku uzmanību jau sen piesaistījis tas fakts, ka brūces, ko krokodili guvuši cīņās ar sāncenšiem, sadzīst ļoti ātri un bez infekcijām.

Veselības ziņas

Sievietes joprojām dod priekšroku dzemdību iestādēm nevis dzemdībām mājās

Tā kā dzemdības mājās kļūst arvien populārākas gan Eiropā, gan Latvijā, Māmiņu Klubs veicis aptauju, lai noskaidrotu klubiņā reģistrēto sieviešu viedokli par mājas dzemdībām.

Veselības ziņas

2006.gadā pieaugusi saslimstība ar ērču encefalītu un laimas slimību

Sabiedrības veselības aģentūras (SVA) apkopotie dati liecina, ka 2006.gadā ar ērču encefalītu saslimuši 170 Latvijas iedzīvotāji, un tas ir par 20% jeb 28 saslimšanas gadījumiem vairāk nekā 2005.gadā. Savukārt ar laimas boreliozi (laimas slimību) saslimis 601 iedzīvotājs, un tas ir par 22% jeb 108 saslimšanas gadījumiem vairāk nekā 2005.gadā.

Veselības ziņas

Mēneša nomaiņas kontaktlēcas - priekšrocības un riski

Jaunās paaudzes vienreizējās lietošanas kontaktlēcas var paturēt acīs bez pārtraukuma mēnesi no vietas – arī naktīs.

Veselības ziņas

Kārpas, to profilakse un ārstēšana

Kārpas ir viens no izplatītākajiem ādas slimību veidiem. Vismaz reizi mūžā no tām cieš gandrīz 75% cilvēku. Šos labdabīgos ādas jaunveidojumus izraisa dažādi cilvēka papilomas vīrusa veidi.

Veselības ziņas

Reorganizēs Narkoloģijas valsts aģentūru (1)

Šodien, 23.janvārī, Ministru kabinetā pieņemts rīkojums, kas paredz no 2007.gada 1.marta reorganizēt Veselības ministrijas padotībā esošās valsts pārvaldes iestādi "Narkoloģijas valsts aģentūra".

Veselības ziņas