Pasaules Veselības organizācija palīdz Latvijai izstrādāt vēža kontroles programmu

LR Veselības ministrija sadarbībā ar Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas Reģionālo biroju uzsākusi darbu pie vēža ierobežošanas valsts programmas izveides Latvijā. Vēža izplatības ierobežošana ir viena no PVO Eiropas Reģionālā biroja un Latvijas Veselības ministrijas sadarbības prioritātēm 2008.-2009. gadā. Programmas mērķis ir samazināt saslimstību un mirstību no ļaundabīgiem audzējiem un uzlabot dzīves kvalitāti vēža slimniekiem un viņu tuviniekiem Latvijā.

LM neatbalsta darba dienu pārcelšanu

Labklājības ministrija (LM) neatbalsta Ekonomikas ministrijas ierosināto darba dienu pārcelšanu, jo to īstenot būtu problemātiski gandrīz 70% strādājošo. Tāpat darba dienu pārcelšana izjauktu esošo darba laika kalendāra (darba dienu, brīvdienu un svētku dienu) sistēmu.

Ministre I. Purne: sociālās aprūpes padomju darbā ir nepieciešami uzlabojumi

Labklājības ministre Iveta Purne(ZZS) šodien, 27. februārī tikās ar sociālās aprūpes padomju vadītājiem, lai klātienē diskutētu par šo padomju darba efektivitāti un kopīgiem spēkiem meklētu risinājumu - kā šo padomju darbu uzlabot.

Sagatavoti saistošie noteikumi par pabalstu, ja dzīvojamā telpa cietusi stihiskā nelaimē vai avārijā

Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja šodien akceptēja Rīgas domes saistošo noteikumu projektu "Par vienreizēja pabalsta piešķiršanu dzīvojamās telpas remontam personām, kuru dzīvojamā telpa stihiskas nelaimes vai avārijas rezultātā ir daļēji sagruvusi, bet ir atjaunojama".

GlaxoSmithKline iesniedz pneimokoku vakcīnas bērniem reģistrācijas dokumentus

GlaxoSmithKline konjugētā D proteīna pneimokoku un Haemophilus influenzae vakcīnas dokumentācija ir pieņemta izvērtēšanai Eiropas zāļu aģentūrā (EMEA). Šī desmitvalentā vakcīna ir izstrādāta bērnu aizsardzībai gan pret invazīvām pneimokoku izraisītām slimībām (IPS), gan pret bakteriālas izcelsmes elpceļu infekcijām, piemēram, akūtām vidusauss infekcijām (vidusauss iekaisumu). Šīs pneimokoku kandidātvakcīnas tehnoloģijā GSK izmanto jaunu pieeju. Vakcīna ir izstrādāta, izmantojot aktīvu nesējproteīnu, lai, papildus aizsardzībai pret Streptococcus pneumoniae, ierosinātu aizsardzību arī pret netipiskajiem Haemophilus influenzae (NTHi) mikroorganismiem.

Programmā Eurodiabēts iesaistījušies jau vairāk nekā 7000 biedru

Mēneša laikā diabēta slimnieku atbalsta programmā Eurodiabēts jau iesaistījušies vairāk nekā 7000 dalībnieku no dažādiem Latvijas reģioniem. Pēc programmas iniciatoru domām šāds dalībnieku skaits tikai vēlreiz apliecina par izveidotās programmas efektivitāti, turklāt nākotnē programmas loma cīņā ar diabētu varētu tikai pieaugt.

Ministre I. Purne ar organizāciju SUSTENTO pārrunā cilvēkiem ar invaliditāti aktuālos jautājumus

Labklājības ministre Iveta Purne(ZZS) un ministrijas valsts sekretārs Ringolds Beinarovičs tikās ar Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizāciju SUSTENTO, lai pārrunātu cilvēkiem ar invaliditāti un viņu intereses pārstāvošām organizācijām aktuālus jautājumus.

AS Grindeks peļņa 2007. gadā - 7, 2 miljoni latu

Akciju sabiedrība Grindeks šodien, 27. februārī iesniegusi Rīgas Fondu biržai 2007. gada nerevidētos konsolidētos finanšu pārskatus. Nerevidētie finanšu rezultāti liecina, ka Grindeks koncerns pērn strādājis veiksmīgi – tīrā peļņa 2007. gadā sasniegusi 7.2 milj. latu, par 8.8% pārsniedzot 2006. gada peļņas rādītāju. Koncerna apgrozījums 2007. gadā sasniedzis 51.5 milj. latu, kas ir par 9.3 milj. latu vai par 22% vairāk kā 2006. gadā.

GlaxoSmithKline pirmspandēmijas H5N1 kandidātvakcīnai ar adjuvantu – pozitīvs ES atbildīgo institūciju slēdziens

GSK pirmspandēmijas gripas kandidātvakcīna - pirmā, kas saņēmusi ES Cilvēkiem paredzēto zāļu komitejas pozitīvu slēdzienu.

Atbalsta grupa pacientiem ar aptaukošanās slimību

2008.gada 29.februārī Ādažu privātslimnīcas telpās pirmo reizi Latvijā pulcēsies aptaukošanās slimības pacienti, lai kopīgi lemtu par atbalsta grupas izveides nepieciešamību. Šie pacienti ir izmantojuši bariatriskās ķirurģijas metodi*, lai mazinātu lieko svaru. Pasākuma laikā pacientiem būs iespēja ne tikai dalīties pieredzē par dzīvi pirms un pēc operācijas, bet arī uzdot jautājumus un diskutēt ar bariatrijas ķirurgu Dr. Maksimu Margoļinu, dietoloģi Lolitu Neimani un psiholoģi, kura strādā ar bariatrijas pacientiem pirms operācijas veikšanas – Natāliju Šmelovu.