Turpinās smagu traumu gadījumi

Aizvadītajā nedēļas nogalē Katastrofu medicīnas centrā (KMC) bija pieprasīti gandrīz visu specialitāšu mediķi, jo palīdzība lūgta ļoti dažādos traumu un saslimšanu gadījumos, diemžēl dažos no tiem vainojama pašu neapdomība un neuzmanība, norāda KMC direktors Mārtiņš Šics.

Veselības ziņas

Veselības ministrijas plānoto pasākumu kalendārs no 14.janvāra līdz 18.janvārim

Pirmdiena, 14.janvāris. Plkst. 10:00 veselības ministrs Ivars Eglītis piedalās Ministru kabineta komitejas sēdē, kurā tiek skatīts Imunizācijas valsts programmas projekts 2007 – 2010.gadam un Pamatnostādņu projekts iedzīvotāju garīgās veselības uzlabošanai 2008.-2013.gadam.

Veselības ziņas

Labklājības ministrijas (LM) un tās padotības iestāžu aktivitātes šonedēļ

Lai noskaidrotu darba tirgū šobrīd visvairāk pieprasītās profesijas un uzņēmēju gatavību iesaistīties Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) īstenotajos pasākumos, NVA no 2008.gada 15.janvāra līdz 15.februārim rīko darba devēju aptauju par darba tirgus aktuālajām tendencēm.

Citas ziņas

T/p "Alfa" tiek atklāts "Plaušu remonta kabinets"

Kampaņas "Ārsti pret smēķēšanu" ietvaros t/p "Alfa" šodien tiek atklāts "Plaušu remonta kabinets", kas darbosies četras dienas – no 10. līdz 13. janvārim. "Plaušu remonta kabinetā" ikvienam būs iespēja izmērīt plaušu tilpumu, noskaidrojot, vai tas atbilst normas rādītājiem, uzzināt par veidiem un metodēm, kā visefektīvāk atmest smēķēšanu, ar smēķēšanas kalkulatora palīdzību aprēķināt, piemēram, to, par cik dienām ir iespējams pagarināt cilvēka mūža ilgumu, ja smēķēšanai tiek pateikts kategorisks NĒ jau tagad.

Veselības ziņas

Notikusi pirmā Veselības ministra Ivara Eglīša tikšanās ar Latvijas veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības vadību.

Vakar, 10.janvārī, veselības ministrs Ivars Eglītis tikās ar Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības pārstāvjiem, lai pārrunātu atalgojuma jautājumu veselības aprūpes nozarē un turpmākās sadarbības iespējas.

Veselības ziņas

Notiks apaļā galda diskusija par dzemdes kakla vēža profilaksi

Šā gada 23.janvārī plkst. 13:00 LĢPSVA ''Papardes zieds'' birojā, kas atrodas Veselības nama 5 ēkā (Grēcinieku ielā 34, 5. stāvā), notiks apaļā galda diskusija par dzemdes kakla vēža visaptverošu profilaksi. Diskusijā piedalīsies veselības aprūpes speciālisti, nevalstisko un profesionālo organizāciju, kā arī Veselības ministrijas pārstāvji, lai meklētu iespējas visaptverošas dzemdes kakla vēža profilakses ieviešanai Latvijā.

Veselības ziņas

Sabiedrības veselības aģentūra: tuvāko nedēļu laikā varētu pieaugt saslimstība ar gripu

Sabiedrības veselības aģentūras (turpmāk – SVA) akūto augšējo elpceļu infekciju un gripas monitoringa ietvaros gūtie dati liecina, ka tuvāko nedēļu laikā varētu pieaugt saslimstība ar gripu. Jau pagājušajā nedēļā slimnīcās ārstējās 8 pacienti, kuriem uzstādīta diagnoze gripa. SVA epidemiologi norāda, ka saslimstība ar gripu ir iepriekšējo gadu līmenī un slimnīcās ārstējas galvenokārt bērni, lai novērstu iespējamās gripas izraisītās komplikācijas.

Veselības ziņas

Veselības ministrs Ivars Eglītis tiekas ar medicīnas darbinieku arodbiedrības pārstāvjiem

Šodien, 10.janvārī, no plkst. 10:00 līdz 11:00 veselības ministrs Ivars Eglītis tiksies ar Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības pārstāvjiem, lai pārrunātu atalgojuma jautājumu veselības aprūpes nozarē un turpmāko sadarbību.

Veselības ziņas

LM: darba līgumi ir obligāti jāslēdz rakstiski ar ikvienu darbinieku

Sākoties jaunam gadam, daudzi cilvēki nolemj mainīt darba vietu, uzsākot jaunas darba attiecības. Lai nodrošinātu darbinieku sociālo aizsardzību un izvairītos no nereģistrētās nodarbinātības, darba līgumi ir obligāti jāslēdz rakstiski ar ikvienu darbinieku, atgādina Labklājības ministrija (LM). To nosaka Darba likums.

Citas ziņas

Purne: Bezdarbnieku apmācība tiks nodrošināta atbilstoši darba tirgus prasībām

Labklājības ministre Iveta Purne, šonedēļ tiekoties ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) vadību, vienojās par iespējamiem priekšlikumiem, kā pēc iespējas precīzāk varētu nodrošināt bezdarbnieku profesionālās apmācības, pārkvalifikācijas un kvalifikācijas paaugstināšanu atbilstoši darba tirgus prasībām un darba devēju pieprasījumam.

Citas ziņas

Pirktākās medikamentu grupas svētkos ir preparāti vēdera darbības regulēšanai un pretsāpju līdzekļi

Gadumijas svētkos pirktākās medikamentu grupas ir preparāti vēdera darbības regulēšanai un pretsāpju līdzekļi, - tā liecina "Ģimenes aptiekas" dati par svētkos pieprasītākajām medikamentu grupām. Nākamie ir medikamenti pret saaukstēšanos un pārsienamie materiāli, plāksteri.

Veselības ziņas