Veselības ministrijā notiks atvērto durvju diena "vESelība"

Rīga, 8. maijs, VM. 9. maijā, Veselības ministrijā (VM) no plkst. 10:00 līdz 14:30 notiks atvērto durvju diena, kuras ietvaros interesenti tiks iepazīstināti ar jautājumiem par veselības aprūpes sistēmu.

Veselības ziņas

Šonedēļ SVA uzsāk peldūdens monitoringu

8. maijs, SVA. Sākot ar 7. maiju, Sabiedrības veselības aģentūras vides veselības speciālisti uzsāk ikgadējo peldvietu ūdens kvalitātes monitoringu jūras un iekšzemes peldvietās.

Veselības ziņas

MFD diagnostiskās radioloģijas nodaļā sāk izmantot magnētiskās rezonanses iekārtu, kas ievērojami paplašina diagnostiskās iespējas

2007. gada 07. maijā Medicīniskā firma Dziedniecība (MFD) Ciparu radioloģijas nodaļā uzstādīja un sāka izmantot vienu no mūsdienīgākajām magnētiskās rezonanses iekārtām. Magnētiskās rezonanses izmeklējumi ceļ diagnostiskās iespējas augstākā kvalitātes līmenī.

Veselības ziņas

Smēķētājs apdraud līdzpilsoņu veselību arī ārpus telpām

Stenfordas Universitātes zinātnieki izkliedējuši mītu par to, ka atrašanās blakus āra smēķētājam nav kaitīga veselībai. Viņu veikts pētījums parādījis, ka ārā smēķējošie lēnām nogalina ļaudis, kas atrodas līdzās.

Veselības ziņas

Vasarā ieņemtie bērni uzrāda sliktākas sekmes skolā

Vasarā ieņemtiem bērniem ir vājākas sekmes matemātikā un valodās nekā tiem, kas ieņemti citos gadalaikos. To noskaidrojuši amerikāņu zinātnieki, izvērtējot 1,7 miljonu skolēnu gada kontroldarbus ASV Indiānas pavalstī.

Veselības ziņas

Veselības ministrijas plānoto pasākumu kalendārs no 7.maija līdz 11.maijam

Pirmdiena, 7. maijsPlkst. 10:00 veselības ministrs Vinets Veldre piedalās ārkārtas Ministru kabineta sēdē.Plkst. 10:30 veselības ministrs Vinets Veldre piedalās Ministru kabineta komitejas sēdē, kurā tiek skatīts noteikumu projekts Par Starptautiskajiem veselības aizsardzības noteikumiem.

Veselības ziņas

Skoti strādā pie libido pastiprinātāja un apetītes pavājinātāja sievietēm

Raidstacija BBC ziņo, ka skotu pētnieki drīzumā plāno radīt jaunu ārstniecības līdzekli, kas spēs būtiski pazemināt apetīti, kā arī pastiprināt dzimumtieksmi sievietēm.

Veselības ziņas

Veiksmīgi izmēģina jaunas zāles pret osteoporozi, kas injicējamas reizi gadā

ASV un Lielbritānijā sekmīgi noslēgušies 3 gadus ilguši jaunu osteoporozes zāļu izmēģinājumi, kuras jāinjicē tikai reizi gadā.

Veselības ziņas

Cilvēka orgānus varēs diennaktīm ilgi uzglabāt ārpus ķermeņa

Radīta jauna metodika, ar kuras palīdzību iespējams ilgu laiku uzglabāt orgānus ārpus ķermeņa. To nodrošina mākslīgās asinsrites sistēma, ko izstrādājuši Oksfordas Universitātes biomedicīnas tehnoloģiju speciālisti un transplantologi, ziņo avīze The Sunday Telegraph.

Veselības ziņas

Auto gāžu piesārņots gaiss izraisa astmu un elpceļu slimības

Automašīnu izplūdes gāzes palielina elpošanas ceļu infekciju un astmas risku bērniem. Holandes pilsētās un ciemos veiktā pētījumā to konstatējusi starptautiska pētnieku komanda kanādieša Maikla Brauera vadībā.

Veselības ziņas

Veselības ministrijas plānoto pasākumu kalendārs no 2. līdz 3. maijam

Trešdiena, 2. maijsPlkst. 12:00 veselības ministrs Vinets Veldre piedalās Ministru kabineta sēdē, kurā tiks izskatīti šādi jautājumi: noteikumu projekts Noteikumi par kārtību, kādā nodrošina apmācību pirmās palīdzības sniegšanā, un pirmās palīdzības sniegšanai nepieciešamo medicīnisko materiālu minimumu, noteikumu projekts Noteikumi par apmācību pirmās palīdzības sniegšanā, noteikumu projekts Grozījumi Ministru kabineta 2006.gada 21. novembra noteikumos Nr. 948 Noteikumi par gripas pretepidēmijas pasākumiem.

Veselības ziņas