Vīns mērenās devās uzlabo atmiņu

Jaunzēlandē veikts pētījums parādījis, ka viena vai divas glāzes vīna var palīdzēt cilvēkam atcerēties sen aizmirstas lietas, ziņo avīze "Telegraph". "Mērenos daudzums alkohols stimulē konstruktīvas atmiņas, kamēr pārmērīgs vīna patēriņš izsauc nepatīkamas atmiņas un ar tām saistītas spilgtas emocijas," paziņojis profesors Metjū Djūrings no Oklendas Universitātes.

Lielbritānija paaugstina legālo vecumu tabakas izstrādājumu iegādei līdz 18 gadiem

Anglijā, Skotijā un Velsā ar šo nedēļu stājies spēkā likums, kas dod tiesības iegādāties tabakas izstrādājumus jauniešiem no 18 gadu vecuma. Tādējādi veikalu tabakas nodaļu un specializēto kiosku klientu minimālais vecums ir paaugstināts par diviem gadiem: līdz šim tie bija 16 gadi.

Ir jāsāk ar sevi! Pārbaudi savu veselību!

Vakar, 1. oktobrī - Pasaules Hepatīta apzināšanas dienā ANO Namā, Rīgā notika Pasaules Veselības organizācijas (PVO) pārstāvniecības Latvijā un valsts aģentūras "Latvijas Infektoloģijas centrs" rīkotā preses konference. Preses konferences dalībnieki: Aiga Rūrāne, PVO pārstāvniecības Latvijā vadītāja; Baiba Rozentāle, profesore, v/a "Latvijas Infektoloģijas centrs" direktore; Vilmārs Lūkins, pārstāvis no Hepatīta biedrības.

Kampaņa rosinās iedzīvotājus uzturā vairāk lietot dārzeņus, pākšaugus un ogas

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību veselīgiem ēšanas paradumiem un rosinātu iedzīvotājus vairāk izmantot uzturā dabīgo vitamīnu avotus – dārzeņus, pākšaugus un ogas, oktobrī notiks plaša informatīva kampaņa ar moto Balso par veselīgu uzturu! To organizē Veselības ministrija un Sabiedrības veselības aģentūra (SVA), sadarbojoties ar Maxima Latvija, Rīgas Centrāltirgu (RCT) un pazīstamo pavāru Mārtiņu Sirmo.

Atkarību no interneta pielīdzina azartspēļu atkarībai un kleptomānijai

Izraēlas zinātnieki no Telavivas Universitātes brīdina, ka pārmērīga aizraušanās ar internetu ir patoloģisks stāvoklis, kurš var izraisīt paaugstināta nemiera sindromu un nopietnu depresiju.

Dagnija Staķe atzinīgi novērtē Daugavpils paveikto sociālo jautājumu risināšanā

Tiekoties ar Daugavpils rajona un pilsētas domes vadītājiem, labklājības ministre Dagnija Staķe atzinīgi novērtēja viņu paveikto sociālo jautājumu risināšanā. Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja Rita Strode izteica atbalstu Dagnijai Staķei un atzinīgi novērtēja paveikto, pildot labklājības ministres pienākumus, īpaši uzsverot paveikto nodarbinātības veicināšanai un bezdarba līmeņa mazināšanai.

LM darbu uzsāk jauna valsts sekretāra vietniece

28.septembrī darbu Labklājības ministrijas (LM) valsts sekretāra vietnieka amatā uzsāka Iveta Ļubļina. Viņas kompetencē būs nodarbinātības, kā arī sociālās palīdzības un sociālo pakalpojumu jautājumi. Iveta Lubļina līdz šim bija Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktora vietniece.

Staķe virzīs apstiprināšanai jauno LM parlamentāro sekretāri

Labklājības ministre Dagnija Staķe apstiprināšanai Labklājības ministrijas (LM) parlamentārā sekretāra amatā virzīs Ivetu Purni. Līdzšinējā Ivetas Purnes darba vieta ir LM Sociālo pakalpojumu pārvalde, kurā viņa darbojās kā Sociālo pakalpojumu kvalitātes kontroles daļas vadītāja. Pirms tam viņa ilgu laiku strādājusi kā sociālā darbiniece Rīgas sociālās aprūpes centrā "Gaiļezers".

Veselības ministrijas plānoto pasākumu kalendārs no 1.oktobra līdz 5.oktobrim

Pirmdiena, 1.oktobris Plkst. 10:00 veselības ministrs Vinets Veldre piedalās Ministru kabineta ārkārtas sēdē. Veselības ministrs Vinetrs Veldre piedalās paplašinātajā Ministru kabineta komitejas sēdē. Veselības ministrs Vinets Veldre piedalās Ministru kabineta komitejas sēdē.

Sirds ķirurģijas anestezioloģijas un intensīvās terapijas atjaunotās nodaļas atklāšana

Šī gada 1. oktobrī plkst. 13:00 Paula Stradiņa klīniskās Universitātes slimnīcā atklās atjaunoto sirds ķirurģijas anestezioloģijas un intensīvās terapijas nodaļu.