SVA: "Šogad pirmie dziesmu un deju svētki bez grupveida saslimšanas gadījumiem"

Apkopojot šī brīža datus par saslimšanas gadījumiem XXIV Dziesmu un XIV Deju svētku laikā, Sabiedrības veselības aģentūras (SVA) epidemiologi ir gandarīti, ka šogad pirmo reizi svētki aizritējuši bez grupveida saslimšanas gadījumiem.

Mediķi Dziesmu svētkus aizvadījuši veiksmīgi

XXIV Vispārējie latviešu Dziesmu un XIV Deju svētki arī Katastrofu medicīnas centra ārstiem, kuri nodrošināja medicīnisko atbalstu visos svētku pasākumos, aizritējuši veiksmīgi.

Īstais laiks studēt medicīnu!

Uzrunājot vidusskolu absolventus, veselības ministrs Ivars Eglītis aicina rūpīgi izvērtēt savu izvēli, norādot, ka viena no sabiedrībai svarīgākajām un nepieciešamākajām ir mediķa profesija.

SVA speciālisti aicina ceļotājus, uzturoties Ugandā, neapmeklēt alas, kurās dzīvo sikspārņi

Sabiedrības veselības aģentūras (SVA) epidemiologi aicina ceļotājus, kas uzturas Ugandā vai plāno doties uz šo vietu, izvairīties no alu, kurās dzīvo sikspārņi, apmeklējuma sakarā ar to, ka šī gada jūnija mēnesī kāda Nīderlandes iedzīvotāja inficējusies ar Mārburgas hemorāģisko drudzi (Marburg haemorrhagic fever), apmeklējot tūrisma apskatei paredzētas alas ceļojuma laikā Āfrikas valstī Ugandā.

Par tikšanos ar tēlnieku Paulu Jaunzemu

Jelgavas pilsētas kultūras nama 1. stāvā, 15. jūlijā plkst. 11.00 aicinām uz tikšanos ar Paulu Jaunzemu, tēlnieku – piemiņas akmens leģendārajai jelgavniecei Norai Bumbierei autoru.

Ar Eiropas struktūrfondu atbalstu pilnveidos sociālās rehabilitācijas pakalpojumus cilvēkiem ar redzes un dzirdes traucējumiem

Lai aptuveni 1500 cilvēkiem ar redzes un dzirdes traucējumiem paplašinātu un padarītu pieejamākus sociālās rehabilitācijas pakalpojumus, Labklājības ministrija (LM) ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) atbalstu turpmāko piecu gadu laikā plāno ieguldīt gandrīz 4 milj. latu.

Labklājības ministre Francijā diskutē par sociālās politikas pielāgošanu mūsdienu situācijai

Labklājības ministre Iveta Purne(ZZS), 10. – 12.jūlijā piedalījās Eiropas Savienības Nodarbinātības un sociālās politikas ministru padomes 2008.gada neformālajā sanāksmē Francijā, lai pārrunātu Eiropas kopīgos sociālos izaicinājumus.

Izskata iedzīvotāju garīgās veselības aprūpes attīstības pamatnostādnes

Šodien, 14.jūlijā, Ministru kabineta komitejas sēdē tālākai apspriešanai izsludināts pamatnostādņu projekts "Iedzīvotāju garīgās veselības uzlabošana 2009.-2014.gadā".

Māmiņu kluba padomi vecākiem par bērna drošību vasarā

1. Uzturies laukā ar mazuli netiešos saules staros! Laiku saulītes baudīšanai izvēlies agri no rīta līdz 11 vai vakarpusē pēc 17. Pārāk liels karstums ir pārbaudījums bērniņa organismam, sevišķi zīdaiņiem līdz 3 mēnešu vecumam, kad vēl nav izveidojusies bērna ķermeņa termoregulācija. Parūpējies, lai mazulim karstajās dienās būtu galvassega ar platām malām, uzklāts aizsargkrēms un kokvilnas apģērbs, kas neļauj ādai apdegt.

Piebaldzēni pulcēsies uz piecpadsmitajiem Piebalgas novada Kultūras svētkiem

Šosestdien, 19.jūlijā, piebaldzēni un to ciemiņi pulcēsies uz ikgadējiem Piebalgas novada Kultūras svētkiem, kas šoreiz notiks jau piecpadsmito gadu pēc kārtas. Šogad svētkus, kas apvieno deviņus Cēsu rajona pagastus – Vecpiebalgu, Inešus, Jaunpiebalgu, Zosēnus, Drustus, Kaivi, Skujeni, Dzērbeni un Taureni – rīko Inešu pagasta pašvaldība.