MFD Veselības centrs "Pārdaugava" piedāvā datortomogrāfijas izmeklējumus par īpaši zemu cenu

2010. gada 8. septembris - MFD Veselības centrā "Pārdaugava", Vienības gatvē 109, Rīgā, datortomogrāfijas izmeklējumi bērniem, pensionāriem un invalīdiem ir pieejami par īpaši zemu akcijas cenu.

Daugavpilī tiks uzstādīts Baby Box – vieta bērna dzīvībai!

Jau 2010.gada 10.septembrī Divi gani - sabiedriskās attiecības valdes locekle Laura Zvirbule tiksies ar Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieci Ritu Strodi un slimnīcas valdes locekli Aivaru Zdanovski, lai vienotos par nākamā Baby Box atrašanās vietu Daugavpils reģionālās slimnīcas teritorijā.

Ātrā palīdzība steidz palīgā arī grūtniecēm un dzemdētājām

Pēc Veselības inspekcijas atzinuma par gadījumu, kad mājdzemdībās nomiris bērniņš, vienlaikus aktualizējies arī jautājums par ātrās palīdzības izsaukšanu šādās situācijās.

Nosaka higiēnas un nekaitīguma prasības solāriju pakalpojuma sniedzējiem

Vakar, 7.septembrī, Ministru kabineta sēdē apstiprināti Veselības ministrijas izstrādātie noteikumi par higiēnas un nekaitīguma prasībām un to uzraudzības kārtību solāriju pakalpojuma sniedzējiem.

Pasaules Veselības organizācijas eksperts pauž atbalstu Veselības ministrijas īstenotajai politikai

Vakar, 7.septembrī, veselības ministrs Didzis Gavars un Veselības ministrijas valsts sekretārs Rinalds Muciņš tikās ar Pasaules Veselības organizācijas (PVO) vecāko veselības finansēšanas speciālistu Tamasu Evetovitsu (Tamas Evetovits), kurš pauda atbalstu ministrijas īstenotajai politikai veselības aprūpē.

Māmiņu Klubs atver jaunu sieviešu portālu krievu valodā – Zenskijklub.lv

Šodien tiek atvērts jauns sieviešu interneta medijs krievu valodā – www.zenskijklub.lv jeb Sieviešu Klubs. Portāls būs veltīts sievietes veselībai, atbalstam un dzīves kvalitātei un to veido lielākā Latvijas ģimenes sieviešu apvienība Māmiņu Klubs.

VDEĀVK ar ESF atbalstu pilnveidos invaliditātes noteikšanas sistēmu

Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija (VDEĀVK) ir uzsākusi Eiropas Sociālā fonda (ESF) līdzfinansētā projekta Darbspēju vērtēšanas sistēmas pilnveidošana realizāciju. Projekta mērķis ir, balstoties uz ārvalstu praksi un pieredzi, būtiski pilnveidot invaliditātes noteikšanas sistēmu Latvijā, papildus medicīniskiem kritērijiem lielāku uzsvaru liekot uz sociālajiem kritērijiem –personas funkcionēšanas ierobežojuma pakāpi, pārvietošanās un apmācības spējām, orientācijas un komunikācijas spējām, spējām kontrolēt savu uzvedību, kā arī personas pašaprūpes un integrācijas iespējām sabiedrībā.

Konferencē "Vakcinācijas diena" diskutē par infekcijas slimību ierobežošanas vajadzību un iespējām

Piektdien un sestdien (3., 4. septembrī) Rīgā notika 9. Baltijas valstu konference "Vakcinācijas diena", kuras laika medicīnas speciālisti diskutēja par infekcijas slimību ierobežošanas iespējām, vakcinācijas nozīmību un ģimenes ārstu iesaistīšanu vakcinācijas procesos. Konferenci organizēja Rīgas Stradiņa universitāte (RSU).

Veselības inspekcija veikusi pēdējās peldūdens kvalitātes pārbaudes šajā sezonā

Veselības inspekcija informē - visās 47 monitoringa programmā iekļautajās peldvietās ūdens mikrobioloģiskās kvalitātes rādītāji atbilst prasībām. Peldēties atļauts visās oficiālajās peldvietās, tomēr Veselības inspekcija neiesaka peldēties Lielajā Stropu ezerā Daugavpilī, tā kā Latvijas Infektoloģijas centrs sniedza informāciju par enetrovīrusu klātbūtni ūdenī. Pēdējie Latvijas infektoloģijas centra analīžu rezultāti būs zināmi septembra vidū.

Katrs iedzīvotājs varēs iegūt informāciju par savas ārstēšanās izmaksām

Pirmā e-veselības pilotprojekta ietvaros vienotajā valsts un pašvaldību pakalpojumu portālā www.latvija.lv pieejami pirmie veselības e-pakalpojumi. Turpmāk katrs iedzīvotājs, autorizējoties ar Swedbank, SEB bankas, Latvijas Krājbankas, Citadele internetbankas piekļuves līdzekļiem, kā arī ar droša elektroniskā paraksta vai Mobilā ID autentifikāciju, bezmaksas var iegūt informāciju par valsts samaksātajiem līdzekļiem viņa ārstēšanai (ārstu apmeklējumiem, veiktajām manipulācijām, uzstādītajām diagnozēm utt.) no 2004. gada, kas pieejami Veselības norēķinu centra datu bāzē. Vienlaikus būs iespējas uzzināt arī kontaktinformāciju par savu ģimenes ārstu, informāciju par jaundzimušajiem bērniem no 2007. -2009. gadam, kā arī cukura diabēta pacienti varēs saņemt savu informāciju no cukura diabēta pacientu reģistra.