Aptieku attīstības biedrības mērķi šogad - farmaceitu kvalitātes celšana un nozares ētikas standartu izstrāde

Sākot jauno gadu, Aptieku attīstības biedrība ir apņēmības pilna turpināt pērn aizsāktos darbus, kā arī veicināt to, lai Latvijā būtu arvien vairāk kvalificētu farmaceitu, uzsver biedrības valdes priekšsēdētāja Inga Zemdega-Grāpe.

Daugavpilī un Liepājā aptuveni par 20% pieaudzis pretsaaukstēšanās un imunitāti stiprinošo līdzekļu pārdošanas apjoms

Līdz ar gripas saslimšanas gadījumu skaita pieaugumu atsevišķos Latvijas reģionos būtiski pieaudzis pretsaaukstēšanās un imunitāti stiprinošo līdzekļu pārdošanas apjoms. Kā liecina "Ģimenes aptieku" finanšu dati, šī gada janvāra pirmajās desmit dienās salīdzinājumā ar šādu pat laika posmu 2010.gada decembrī pretsaaukstēšanās un imunitāti stiprinošo medikamentu pārdošanas apjoms Liepājā pieaudzis par 23%, bet Daugavpilī – par 18%.

Veselības ministrs Juris Bārzdiņš: Panākta kopīga izpratne ar pārtikas ražotājiem par veselīga uztura veicināšanas nepieciešamību

"Panāktā kopīgā izpratne ar Latvijas Pārtikas uzņēmumu federāciju par veselīga uztura veicināšanas nepieciešamību sabiedrības veselības uzlabošanai ir nozīmīgs solis, lai pakāpeniski mainītu iedzīvotāju uztura paradumus," pēc tikšanās ar Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas izpilddirektoru Uldi Roni uzsvēra veselības ministrs Juris Bārzdiņš. "Vairākkārt esmu uzsvēris, ka sabiedrības veselība nedrīkst būt tikai Veselības ministrijas vai ārstniecības personu uzmanības lokā, bet uz to jāraugās plašāk – caur dažādu nozaru spektru. Esmu gandarīts, ka šodienas tikšanās laikā atklājās arī ražotāju vēlēšanās piedalīties un sniegt konstruktīvus priekšlikumus sabiedrības veselības stratēģijas plāna pilnveidošanai."

Stradiņa slimnīcas darba rezultāti 2010.gadā: ārstēts vairāk pacientu; dzēsti kavētie parādi piegādātājiem

Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca sekmīgi noslēgusi 2010.gadu - slimnīcā ārstēts un konsultēts lielāks pacientu skaits nekā 2009.gadā, kā arī slimnīca ir spējusi norēķināties ar piegādātājiem, līdz ar to tai vairs nav kavēto parādu.

Diskutē par veselības aprūpes attīstības perspektīvu

Veselības ministrs Juris Bārzdiņš un Veselības ministrijas valsts sekretārs Rinalds Muciņš, iepazīstinot Saeimas Zaļo un zemnieku savienības frakcijas deputātus ar veselības nozares attīstības perspektīvu un nepieciešamajiem pasākumiem veselības aprūpes pieejamības uzlabošanai, uzsvēra, ka lielākā ietekme uz sabiedrības veselību un kvalitatīva mūža ilguma pieaugumu ir tieši veselīgai un drošai dzīves videi, kā arī dzīvesveidam, veselības profilaksei un pieejamai ģimenes ārstu aprūpei. Tādēļ jāturpina uzsāktā veselības aprūpes sistēmas pārorientēšana, arvien lielāku uzsvaru liekot uz ambulatorajā sektorā pieejamo medicīnisko palīdzību.

Nozīmīga Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta prioritāte turpmāk būs jauno mediķu piesaiste darbam ātrajā palīdzībā

Atsaucoties uz presē izskanējušo informāciju par ātrās palīdzības brigāžu personāla nodrošinājumu, NMP dienests nevar piekrist izteikumam par "katastrofālu darbinieku trūkumu ātrajā palīdzībā".

Brīvā laika pavadīšana pie TV ekrāna var negatīvi ietekmēt sirds veselību

Apvienotās Karalistes zinātnieki atklājuši, ka pārlieku ilga brīvā laika pavadīšana pie televīzijas ekrāna var negaīvi ietekmē sirds veselību un saīsināt cilvēka dzīves ilgumu neatkarīgi no tā, cik bieži un daudz jūs nodarbojaties ar fiziskām aktivitātēm.

Sāksies Mīlestības svētku asins ziedošanas akcija

Jau sesto gadu Valsts asisndonoru centrs sadarbībā ar Latvijas augstskolām rīkos Mīlestības svētku asins ziedošanas akciju.

Latvijas mediķi 1991. gada barikādēs

Šā gada 12.janvārī plkst.16.00 Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā atklās Laura Filica un Pētera Apiņa fotoizstādi – "Latvijas mediķi 1991. gada barikādēs".

Pirmdien un otrdien Latvijā reģistrēti vēl vairāk nekā 50 gripas slimnieki

Pirmajās divās šīs nedēļas dienās vien Latvijas Infektoloģijas centra laboratorijā apstiprināti vairāk nekā 50 jauni saslimšanas gadījumi ar gripu, liecina centra apkopotā informācija.