Rīgas Austrumu slimnīcā notiks starptautisks simpozijs par jauno tehnoloģiju pielietošanu audzēja pacientu ārstēšanā

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Rīgas Austrumu slimnīcas) Terapeitiskās radioloģijas un medicīnas klīnikas speciālisti šonedēļ, 16.decembrī, rīko starptautisku simpoziju par jauno tehnoloģiju pielietošanu onkoloģisko pacientu ārstēšanā.

Valsts kontrole: Valstī noteiktie veselības aprūpes pakalpojumu tarifi neatbilst pakalpojumu faktiskajām izmaksām

"Veselības ministrijai kā vadošajai iestādei veselības nozarē un Nacionālajam veselības dienestam (iepriekš - Veselības ekonomikas centram), kas izstrādā no valsts budžeta apmaksājamo veselības aprūpes pakalpojumu tarifus, nav pilnīga priekšstata par veselības aprūpes pakalpojumu faktiskajām izmaksām," komentējot likumības revīzijas rezultātus, norāda valsts kontroliere I.Sudraba.

Nākamgad plāno ieviest papildu pasākumus, lai uzlabotu slimnīcu pārvaldību un novērstu iespējamos zaudējumus

Nākamgad Veselības ministrija (VM) plāno ieviest papildu pasākumus, kas uzlabotu VM kapitālsabiedrību - slimnīcu - pārvaldību, to darbības efektivitāti un novērstu zaudējumu rašanos, teikts informatīvajā ziņojumā, kuru sākotnēji bija plānots izskatīt valdības sēdē šodien, bet vēlāk šis jautājums tika uz nedēļu atlikts.
Pagaidām jaunie rezidentūras noteikumi īpaši neveicina topošo ārstu došanos uz reģioniem

Pagaidām jaunie rezidentūras noteikumi īpaši neveicina topošo ārstu došanos uz reģioniem

Rezidentūras sadales un finansēšanas noteikumi, kas ir spēkā no šā gada septembra, pagaidām vienu no mērķiem - topošo ārstu došanos uz reģioniem - nav sasnieguši, aģentūrai LETA sacīja Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāra vietnieks Juris Bundulis.

Ārstniecības iestāžu pērno peļņu atstās to rīcībā

Valdība šodien nolēma vairāku ārstniecības iestāžu 2010.gada peļņu atstāt to rīcībā.

Pagājušajā nedēļā saglabājusies augsta elpceļu vīrusu izplatība

Pagājušajā nedēļā saslimstība ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām būtiski nemainījās, arī par gripas gadījumiem monitoringā iesaistītas ārstniecības iestādes nav ziņojušas, aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) epidemioloģe Raina Nikiforova.

"Vide veselība un mēs" 2011.gada 4.decembrī

Raidījumā skatieties: 7.starptautiskais Baltijas sporta medicīnas kongress; kas jāzina pacientiem par kataraktas operāciju?; Rietumu klīnika - jauna ārstu prakse.
Nākamgad no "sociālā spilvena" līdzekļiem pacientu līdzmaksājumus kompensēs tikai trūcīgajiem

Nākamgad no "sociālā spilvena" līdzekļiem pacientu līdzmaksājumus kompensēs tikai trūcīgajiem

Nākamgad pacientu iemaksas un līdzmaksājumus no "sociālā spilvena" līdzekļiem kompensēs tikai trūcīgiem, bet netiks turpināti šogad spēkā esošie atvieglojumi iedzīvotājiem ar ienākumu līmeni līdz 120 un 150 latiem, aģentūru LETA informēja Veselības ministrijas (VM) pārstāvis Oskars Šneiders.

Plāno veikt izmaiņas infekcijas slimību epidemioloģiskās uzraudzības un ārstniecības nodrošināšanā

Lai mazinātu funkciju dublēšanos sabiedrības veselības un epidemioloģiskās drošības jomā Veselības ministrijas padotības iestāžu vidū, uzlabotu veselības veicināšanas un slimību profilakses funkciju un racionālāk izlietotu veselības nozares finansējumu, ministrija iecerējusi no 2012.gada 1.aprīļa veikt izmaiņas esošajā infekcijas slimību epidemioloģiskās uzraudzības, slimību kontroles un infekciju slimību ārstniecības nodrošināšanā, reorganizējot valsts aģentūru "Latvijas Infektoloģijas centrs".

Ploriņš: NMPD aprīkojums ir viens no labākajiem Eiropā

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) rīcībā esošais aprīkojums dzīvības glābšanai pašlaik ir viens no labākajiem Eiropā, aģentūrai BNS atzina NMPD direktors Armands Ploriņš.