Diena: Pacienti zaudē vienu no saviem aizstāvjiem

Kas pārņems Latvijas Pacientu tiesību biroja funkcijas pēc tā darbības izbeigšanas nav skaidrs. Latvijas Pacientu tiesību biroja (LPTB) slēgšana, par ko plašākai sabiedrībai tika paziņots trešdien, ir milzīgs zaudējums gan pacientiem, gan arī veselības aprūpes politikas veidotājiem, uzskata Dienas aptaujātie speciālisti.

Veselības ziņas

Notiks seminārs skolu medicīnas māsām par psihoaktīvo vielu lietošanu skolēnu vidū

Sabiedrības veselības aģentūra 15.novembrī rīko semināru "Psihoaktīvo vielu lietošanas atpazīšana skolēnu vidū un turpmākā rīcība", kas paredzēts skolu medicīnas māsām.

Veselības ziņas

Notikusi grāmatas "Septiņi stipri stāsti" prezentācija

Vakardien, 13.novembrī, Rīgas Austrumu klīniskās universitātesslimnīcas LatvijasOnkoloģijas centra konferenču zālē notika labās prakses piemēru grāmatas "Septiņi stipri stāsti" atklāšanas prezentācija. Šis ir pirmais tāda veida projekts Latvijā, kurš tapis programmas "EK Vienādu iespēju visiem gads (2007) ceļā uz taisnīgu sabiedrību" ietvaros. Prezentācijā piedalījās grāmatas varoņi, projekta īstenotāji, Latvijas Onkoloģijas centra pārstāvji u.c.

Veselības ziņas

Notiks valsts galvojuma līguma parakstīšana trim ārstniecības iestādēm

Ceturtdien, 15.oktobrī, plkst. 14:00 Veselības ministrijā notiks valsts galvojuma līgumu parakstīšana trim Latvijas ārstniecības iestādēm - Paula Stradiņa klīniskajai universitātes slimnīcai, Rīgas Austrumu slimnīcai un Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centram. Valsts galvotais kredīts paredzēts šo slimnīcu renovācijai, jaunu ēku celtniecībai un infrastruktūras sakārtošanai.

Veselības ziņas

Gripas gadījumi joprojām nav reģistrēti, arī saslimšana ar saaukstēšanās slimībām nepieaug

Sabiedrības veselības aģentūras akūto augšējo elpceļu infekciju un gripas monitoringā apkopotie dati liecina, ka joprojām (no 5. līdz 11.novembrim) gripas gadījumi valstī nav reģistrēti, savukārt saslimstība ar akūto augšējo elpceļu infekcijām jeb saaukstēšanās slimībām saglabājas iepriekšējās nedēļas līmenī.

Veselības ziņas

Latvijas Diabēta asociācijas rīkotie Pasaules Diabēta dienas pasākumi Latvijā

Latvijas Diabēta asociācija visu novembra mēnesi rīko Pasaules Diabēta dienai veltītus pasākumus. 2007.gadā pirmo reizi vēsturē Pasaules Diabēta Dienu - 14. novembri saskaņā ar Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) 2006.gada decembra Rezolūciju Nr. 61/225 atzīmēs kā starptautiski atzītu ANO dienu, lai cukura diabētu atpazītu kā vienu no nozīmīgākajām hroniskām slimībām ar globālu ietekmi uz visas pasaules valstīm un to iedzīvotājiem.

Veselības ziņas

Kāpēc vajadzīga apmācība diabēta pacientiem

Strauji pieaug cukura diabēta izplatība, galvenokārt uz 2.tipa cukura diabēta rēķina, kura izcelsmē liela loma ir neveselīgam dzīvesveidam. Latvijā pēc cukura diabēta reģistra datiem patreiz ir reģistrēti 53 997 cukura diabēta pacientu, bet tā ir tikai "aisberga" redzamā daļa, patiesais cukura diabēta pacientu skaits noteikti ir lielāks.

Veselības ziņas

Saskaņā ar patērētāju novērtējumu Latvijas veselības aprūpe - vissliktākā Eiropas Savienībā (1)

Latvijas veselības aprūpes sistēma Eiropā ir visnelabvēlīgākā patērētājiem saskaņā ar šodien Briselē klajā laisto 2007. gada Eiropas veselības aprūpes patērētāju viedokļu pārskatu (EHCI). Latvija pārņēmusi pēdējo vietu no Lietuvas. 2007. gada Eiropas veselības aprūpes patērētāju viedokļu pārskats, ikgadējs pārskats par veselības aprūpi ES, no 29 sabiedriskās veselības aprūpes sistēmām ierindoja Latvijas veselības aprūpes pakalpojumus 29. vietā.

Veselības ziņas

Noslēgusies informatīvā kampaņa "Balso par veselīgu uzturu!"

Rūpes par savu veselību un izskatu ir galvenais arguments, kas iedzīvotājus pārliecina lietot uzturā vairāk dārza veltes – dārzeņus, ogas un pākšaugus. Tā liecina aptaujas dati, kas iegūti Veselības ministrijas un Sabiedrības veselības aģentūras (SVA) informatīvās kampaņas Balso par veselīgu uzturu! laikā.

Veselības ziņas

Sākas projekts "Izvēlies ģimenes ārsta profesiju" (1)

Šī gada 12.novembrī Bauskas 1.vidusskolā Sabiedrības veselības aģentūra (SVA) sadarbībā ar Latvijas Ģimenes ārstu asociāciju organizē pirmo informatīvi izglītojošo semināru skolēniem par ģimenes ārsta profesiju, tā darba specifiku un izglītības iespējām, kas aizsāk projektu "Izvēlies ģimenes ārsta profesiju".

Veselības ziņas

Rīgā norisinās seminārs garīgās veselības aprūpes speciālistiem

Sabiedrības veselības aģentūra sadarbībā ar Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centru 12.-13.novembrī rīko semināru, kura mērķis ir garīgās veselības aprūpes speciālistu profesionālo zināšanu pilnveidošana un pieredzes apmaiņa psihoterapijas, psihiatrijas, atkarību mazināšanas jomās, kā arī ekonomisko aspektu analīze psihiatrijas nozares attīstībā, pamatojoties uz starptautisku pieredzi.

Veselības ziņas