Preses konference Latvijas Ārstu biedrībā 11. martā

Otrdien, 11.martā Latvijas Ārstu biedrībā Rīgā, Skolas ielā 3 pulksten 16.00 notiks preses konference, veltīta Latvijas medicīnai un zinātnei unikālam notikumam – latviešu ārstu pētījuma “Parkinsonisms metkatinona (efedrona) lietotājiem un mangāna loma tā attīstībā"/A Parkinsonian Syndrome in Methcathinone Users and the Role of Manganese/ kā oriģinālziņojuma publicēšanai “New England Journal of Medicine", kas ir viens no pasaules 10 ietekmīgākajiem citējamiem žurnāliem un viens no trim visbiežāk citētajiem medicīnas žurnāliem pasaulē.

Veselības ziņas

Baltijas valstu tabakas un alkohola kontroles koalīcijas iniciatīvas grupas pārstāvju tikšanās

Kustības "Ārsti pret smēķēšanu" ietvaros Baltijas valstu mediķi apvienos spēkus un rīkosies, lai mazinātu tabakas un alkohola radīto kaitējumu tautas veselībai. Mūsu galvenais uzdevums – panākt, lai visās Baltijas valstīs tiktu ievērojami un vienlaicīgi paaugstināts akcīzes nodoklis tabakas izstrādājumiem līdz citu Eiropas savienības valstu līmenim. Piektdien, 7. martā, Latvijas Ārstu biedrībā Rīgā, Skolas ielā 3, notiks Baltijas valstu tabakas un alkohola kontroles koalīcijas iniciatīvas grupas pārstāvju pirmā tikšanās.

Veselības ziņas

Latvijas ārstu publikācija žurnālā "New England Journal of Medicine"

Šodiena – 6. marts – ir Latvijas medicīnai un zinātnei unikāls brīdis – latviešu ārstu pētījumu “Parkinsonisms metkatinona (efedrona) lietotājiem un mangāna loma tā attīstībā"/A Parkinsonian Syndrome in Methcathinone Users and the Role of Manganese/ kā oriģinālziņojumu publicē “New England Journal of Medicine", kas ir viens no pasaules 10 ietekmīgākajiem citējamiem žurnāliem un viens no trim visbiežāk citētajiem medicīnas žurnāliem pasaulē.

Veselības ziņas

Orientēšanās uz veselību maina sabiedrības dāvināšanas tradīcijas

Latvijas sabiedrībā veselība kļūst par vienu no galvenajām vērtībām, mainot pat dāvināšanas tradīcijas. Kā rāda "Ģimenes aptieku" 8. marta priekšvakarā pasūtīts pētījums, tikai katrs desmitais vīrietis domā, ka joprojām plaši atzīmētajā Sieviešu dienā daiļā dzimuma pārstāves kā dāvanu labprāt saņemtu vitamīnus. Taču patiesībā, kā rāda pētījums, šādu dāvanu šogad labprāt saņemtu gandrīz trešā daļa (27%) aptaujāto sieviešu.

Veselības ziņas

Latvijā saslimstība ar gripu un citām elpceļu infekcijām samazinās

Pagājušās nedēļas laikā (25.februāris– 2.marts) Latvijas teritorijā par 69% samazinājusies saslimstība ar gripu, liecina Sabiedrības veselības aģentūras (turpmāk - SVA) gripas un citu elpceļu infekcijas slimību monitoringa dati.

Veselības ziņas

Pateiksim paldies farmaceitiem!

Otro reizi Latvijā tiek īstenots projekts Mans aptiekārs. Laikā no š.g. 1.marta līdz 1.maijam ikviens aptiekas apmeklētājs ir aicināts novērtēt farmaceita ikdienā veikto darbu un pateikt paldies par labiem vārdiem, noderīgu padomu un gaišu smaidu. Balsot par sev īpašu farmaceitu ir iespējams aptiekās aizpildot pastkarti vai uzrakstot vēstuli un ievietojot to projekta Mans aptiekārs balsošanas kastē. Balsot iespējams arī aizpildot anketu, kas publicēta žurnālā Marta.

Veselības ziņas

Cilvēkiem būs lielākas izvēles iespējas alternatīvās aprūpes jomā

Lai veicinātu alternatīvo sociālo pakalpojumu attīstību, Labklājības ministrija ir izstrādājusi priekšlikumus, kas ļautu tām pašvaldībām, kurām nav iespēju un lietderības veidot grupu mājas (dzīvokļus), iepirkt šos pakalpojumus saviem iedzīvotājiem no citām pašvaldībām.

Veselības ziņas

Nedēļas nogalē KMC dodas smagos izsaukumos

Kaut arī nedēļas nogalē Katastrofu medicīnas centra (KMC) mediķi saņēma mazāk izsaukumu nekā vidēji, tomēr tie bija nopietni un sarežģīti, kur pacientiem jānodrošina steidzama specializēta ārstēšana.

Veselības ziņas

Labdarības projektā "Dāvā Sapni! kopumā savākti 54 111 Ls

Par saziedoto naudu piepildīti 11 nedziedināmi slimu bērnu sapņi un šodien Jūrmalā tiek atklāta bērnu un ģimeņu nometne.

Veselības ziņas

Pacienti ar aptaukošanās slimību vēlas dalīties pieredzē

2008.gada 29.februārī Ādažu privātslimnīcas telpās pirmo reizi Latvijā pulcējās aptaukošanās slimības pacienti, kuri veikuši bariatriskās ķirurģijas vēdera dobuma operāciju, lai cīnītos ar aptaukošanās slimību. Gandrīz vienbalsīgi tika izlemts, ka atbalsta grupas tikšanās nepieciešamas arī turpmāk. Informācija par tikšanās laikiem un vietām tiks publicēta mājas lapā www.vieglaks.lv no marta vidus.

Veselības ziņas

SVA konsultatīvā padome pozitīvi novērtē SVA padarīto 2007. gadā

Otrdien, 26. februārī, Sabiedrības veselības aģentūrā (SVA) notika SVA Konsultatīvās padomes sēde, kuras laikā konsultatīvās padomes locekļi pozitīvi novērtēja SVA paveikto 2007. gadā.

Veselības ziņas