Krievija atjauno savu dalību Starptautiskajā vēža izpētes aģentūrā

Krievija atjaunojusi dalību Starptautiskajā vēža izpētes aģentūrā, kuru zaudēja 1992. gadā sakarā ar biedra naudas nenomaksāšanu, ziņo aģentūra "RIA Novosti".

Veselības ziņas

Apspriež jautājumu par neizlietoto medikamentu savākšanu no iedzīvotājiem

Šodien, 10.maijā, valsts sekretāru sanāksmē tika skatīts informatīvais ziņojums Par neizlietoto medikamentu savākšanas iespējām no iedzīvotājiem.

Veselības ziņas

Nodibina balvu "Bērnu slimnīcas lepnums"

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, ar mērķi īpaši godināt slimnīcas aprūpes personālu, nodibināta balva Bērnu slimnīcas lepnums. Balvu, sadarbībā ar AS Rietumu Banka, ik gadu pasniegs trim slimnīcas medicīnas māsām.

Veselības ziņas

Reklāma pārspīlē tumšās šokolādes veselīgumu, maldinot pircējus

Vadošo šokolādes ražotāju veiktās reklāmas kampaņas pēdējos piecos gados ir ievērojami cēlušas tumšās šokolādes popularitāti. Zinātnieki šo fenomenu dēvē par "rūgto saldumu", jo reklāmas kampaņu pamatā liktie zinātniskie dati ir pārspīlēti un traktēti aplamā gaismā.

Veselības ziņas

ASV izgudrots jauna tipa vīrusu ķērājs - sūklis

Merilendas Universitātē ASV radīts sūklis vīrusu izfiltrēšanai no cilvēka asinīm. Tas tīra asinis līdzīgi dialīzei un cita starpā varētu būt izmantojams vakcīnu un pretdiabēta zāļu ražošanā, kā cer Pīters Kofinas un viņa kolēģi.

Veselības ziņas

Reiterna namā izstāde - pārdošana "Māksla cerībai, dzīvei, mīlestībai"!

Š.g. 11. maijā 17:00, Reiterna namā tiks atklāta akcija - mākslas darbu pārdošana "Māksla cerībai, dzīvei, mīlestībai". Izstādē būs apskatāmi un nopērkami vairāk kā 80 mākslas darbi, kas ir Latvijas mākslinieku ziedojums cīņā pret krūts vēzi. Akcijā ir piedalās tādi mākslinieki kā J.Anmanis, E.Patmalniece, V.Heinrihsons, R.Muzis, I.Dūdiņa, I.Lībiete un daudzi citi.

Veselības ziņas

Rīgā notiks Pirmais Baltijas un Ziemeļvalstu simpozijs onkoloģijā

Rīt, 10.maijā plkst.9:00 Rīgā tiks atklāts Pirmais Baltijas un Ziemeļvalstu simpozijs onkoloģijā: galvenie aspekti speciālistu sagatavošanā un pētniecības darbā. Simpozijs no 10.-12.maijam norisināsies Reval Hotel Latvija telpās, Elizabetes ielā 55.

Veselības ziņas

ASV aizliedz tirgot enerģijas dzērienu "Cocaine"

ASV Pārtikas un zāļu administrācija ir pieprasījusi izņemt no pārdošanas enerģijas dzērienu ar skanīgo nosaukumu "Cocaine", uzskatot, ka dzēriena ražotājs ir nelikumīgi reklamējis savu produktu kā alternatīvu aizliegtām narkotikām.

Veselības ziņas

Gaisina maldīgus stereotipus par antibakteriālo terapiju

Smoļenskas Valsts medicīnas akadēmijas Pretmikrobu ķīmijterapijas ZPI speciālisti noformulējuši galvenos maldīgos stereotipus par antibakteriālo terapiju, jeb ārstēšanu ar antibiotikām. Referāts par šī pētījuma rezultātiem nolasīts nesen Maskavā notikušajā kongresā "Cilvēks un zāles".

Veselības ziņas

Veselības ministrs Vinets Veldre apmeklēs Medicīnas profesionālās izglītības centru un runās par jauniešu ieinteresēšanu medicīnas studijās

Šodien, 8.maijā, veselības ministrs Vinets Veldre neplānotā vizītē apmeklēs Medicīnas profesionālās izglītības centru (MPIC), kura pamatfunkcijas ir ārstniecības personu tālākizglītības un profesionālās kvalifikācijas pilnveidošanas nodrošināšana.

Veselības ziņas

Veido darba grupu ambulatoro ārstniecības iestāžu reorganizācijai

Rīga, 8. maijs, Rīgas Dome. Rīgas domes Sociālo jautājumu komiteja atbalstīja ieceri izveidot darba grupu, kuras uzdevums būtu izstrādāt priekšlikumus Rīgas ambulatoro ārstniecības iestāžu reorganizācijai.

Veselības ziņas