5 padomi, kā mudināt bērnus ēst vairāk dārzeņu

Maltītei bērniem ir jābūt daudzpusīgai, jo bērna augšanai un attīstībai ir nepieciešamas dažādas uzturvielas. Taču veselīgas ēdienreizes nodrošināšana vecākiem nereti sagādā izaicinājumu.

Pediatrija / bērnu veselība

Mīti un patiesība par D vitamīnu

Gada tumšajos un vēsajos mēnešos atkal aktuāls kļūst jautājums - kā stiprināt imunitāti? Kā saņemt trūkstošo D vitamīna devu, un vai tiešām to var iegūt tikai sauļojoties?

Medicīna

9 pazīmes, kas liecina par testosterona deficītu sievietēm

Lai gan vīrišķais hormons testestorons tradicionāli tiek saistīts ar stipro dzimumu, šī hormona līmenis organismā spēj būtiski ietekmēt arī sievietes veselību un pašsajūtu.

Endokrinoloģija / diabēts

7 pārtikas produkti vairogdziedzera veselībai

Vairogdziedzera veselību nosaka virkne dažādu faktoru – ģenētika, dažādas saslimšanas, stress, vides toksīni un tava ikdienas ēdienkarte. Iekļauj uzturā produktus, kas veicina vairogdziedzera darbību.

Endokrinoloģija / diabēts

Uroloģe: "Teju katrs ceturtais vīrietis pēc 40 saskaras ar urīna nesaturēšanas problēmu"

Dabā tā iekārtots, ka anatomisku īpatnību dēļ visbiežāk delikātā urīna nesaturēšanas problēma skar sievietes, tomēr arī kungi no tās nav pasargāti.

Uroloģija / nefroloģija

Kādos gadījumos bērns jāved pie logopēda? Skaidro ārste

Speciāliste skaidro, kuros gadījumos vecākiem ar bērniem būtu jāvēršas pēc logopēda palīdzības, kā sekmēt bērna runas attīstību un vai arī pieaugušie ir spējīgi labot savus runas traucējumus.

Pediatrija / bērnu veselība

Kardiologu ieteikumi, kā uzlabot veselību pēc infarkta

Statistika liecina, ka saslimstiība un mirstība no miokarda infarkta Latvijā samazinās - 2014. gadā salīdzinājumā ar 2009.gadu mirstība no infarkta samazinājusies par 17%.

Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma

5 iemesli, kāpēc neiestājas grūtniecība

Par grūtniecību esam pieraduši runāt pozitīvo. Taču ir vērtīgi padomāt arī par otru monētas pusi - iemesliem, kāpēc ilgi gaidītā grūtniecība var neiestāties.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Ārste: Gaļai ir neatsverama nozīme pieaugušo un bērnu uzturā (VIDEO)

Rīgas Stradiņa universitātes profesore un ārste-hematoloģe Sandra Lejniece uzsver, ka gaļa uzturā ir jālieto, īpaši bērniem, kuru organisms vēl tikai aug un attīstās.

Veselīgs uzturs

HIV un grūtniecība - ko tas nozīmē sievietei un bērnam?

Rīgas Dzemdību namā ik gadu bērniņus laiž pasaulē 30-40 HIV pozitīvas sievietes. Iestādes vadītāja Dr.med. Ilze Kreicberga uzsver, ka HIV inficēto bērnu skaits mūsu valstī joprojām ir nepiedodami liels.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Ārsts: Mediķim nemitīgi jāpilnveido savas zināšanas (1)

Rīgas 2.slimnīcas ārsts-traumatologs-ortopēds Sandris Petronis stāsta par iemesliem, kāpēc ārsti nepārtraukti mācās, ieskicē sava darba specifiku, kā arī dalās pārdomās par veselības aprūpes sistēmu Latvijā.

Ārstu privātprakses, speciālisti