Apinis: Par 2016. gadu medicīnā un veselības aprūpē uz zemeslodes

Latvijas publiskajā telpā ir pieņemts visu skatīt caur 2 miljonu nācijas prizmu, kas nav slikti kultūrā un izglītībā, bet nesniedz kopējo ainu veselības aprūpē un medicīnā.

Medicīna

7 veselīgas apņemšanās jaunajam gadam un veidi, kā tās patiešām realizēt

Lai jaunajam gadam izlolotās apņemšanās beidzot izdotos īstenot, rūpīgi izraugies mērķus un liec lietā kripatiņu vairāk gribasspēka nekā ierasts!

Psiholoģija

RSU medicīnas vēsturniecei izdevies atklāt pēdējā Kurzemes hercoga nāves iemeslu

RSU Medicīnas vēstures institūta lektore un medicīnas vēsturniece Ieva Lībiete atklājusi pēdējā Kurzemes un Zemgales hercoga Pētera Bīrona nāves iemeslu.

Medicīna

5 padomi ādas kopšanai ziemā

Ziemas periodā ādas kopšanai ir jāpievērš pastiprināta uzmanība, lai āda būtu zīdaini maiga un nekļūtu sausa.

Dermatoloģija

9 pazīmes, kas liecina par neveselīgām attiecībām

Cilvēka emocionālā veselība ir cieši saistīta ar komunikāciju un savstarpējām attiecībām ar līdzcilvēkiem. Ja partnerattiecībās trūkst harmonijas, cietīs ne tikai tava garīgā, bet arī fiziskā labsajūta.

Psiholoģija

Kādēļ trūkstošie zobi jāaizvieto pēc iespējas ātrāk? Skaidro ārsts

Kādēļ ir svarīgi pēc iespējas ātrāk aizvietot trūkstošos zobus un kā jaunākās tehnoloģijas nāk palīgā zobu implantoloģijā?

Zobārstniecība / mutes veselība

NMPD mediķu padomi drošam svētku laikam

Vēlot sirsnīgus un mierīgus svētkus, Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienesta mediķi atgādina par piesardzību svētku laikā.

Medicīna

9 pazīmes, kas ļaus laikus atpazīt insultu

Insulta gadījumā jārīkojas nekavējoties! Jo ātrāk cilvēkam tiks sniegta medicīniskā palīdzība, jo mazāka ir varbūtība, ka smadzeņu audi tiks neatgriezeniski bojāti.

Kardioloģija / sirds un asinsvadu sistēma

Kā mazināt stresu pirmssvētku laikā?

Nenoliedzami, ka pirmssvētku laikā cilvēki izjūt daudz pozitīvu emociju. Vienlaikus šis laiks sev līdzi nes arī stresu, nemieru un raizes.

Psiholoģija

Mikrobiologs: 3D printerī izdrukāta funkcionējoša sirds ir tikai laika jautājums

Biomateriāli nākotnē būs viena no inovācijām bagātākajām medicīnas tehnoloģiju nozarēm, norāda RSU pētnieks mikrobiologs Ingus Skadiņš, kura specializācijas joma ir materiālzinātne.

Ārstiem

5 saslimšanas, kas veicina svara pieaugumu

Dažkārt atbrīvoties no liekajiem kilogramiem nepalīdz ne fiziskās aktivitātes, ne veselīgs uzturs. Šādos gadījumos pie vainas, iespējams, ir dažādas veselības problēmas un saslimšanas, kas veicina svara pieaugumu.

Medicīna