Veselīgi produkti, kas palīdzēs sasildīties aukstā dienā

Foto: pixabay.com

Atsevišķi pārtikas produkti spēj regulēt tava organisma dabisko termostatu – tie veicina gremošanu, asins cirkulāciju un citus procesus, tādējādi uzturot ķermeņa temperatūru un pasargājot tevi no aukstuma. Turklāt, uzņemot šos ēdienus, tu iegūsi virkni vērtīgu vielu un stiprināsi veselību.

Kajēnas pipari

Kajēnas pipariem raksturīga izteiksi asa garša un spēcīgs aromāts. Tajos bagātīgi atrodams K, B, E un C vitamīns, kalcijs, kālijs un sērs, kā arī viela, kas piešķir piparam tā ugunīgo garšu – kapsacīns. Kajēnas pipari jau vairākus gadsimtus tiek plaši izmantoti dažādu saslimšanu ārstēšanā un profilaksē, kā arī dažādās diētās, taču, pievienojot piparu ēdienam, tu tāpat stimulēsi asinsriti un veicināsi gremošanu, tādējādi organisms darbosies pastiprinātas jaudas režīmā, radot siltumu visā ķermenī. Līdzīgs efekts piemīt arī jalapeno un habanero pipariem.

Kokosriekstu eļļa

Kokosriekstu eļļa ir lieliska alternatīva augu eļļai, turklāt tā ir izslavēta ar savām vērtīgajām īpašībām un pozitīvo ietekmi uz veselību un skaistumu. Dažādi pētījumi liecina, ka tā mazina sirds un asinsvadu slimību risku, stabilizē cukura līmeni asinīs, novērš vīrusu saslimšanas un veicina aknu darbību. Kokosriekstu eļļas sastāvā ir veselīgie piesātinātie tauki, ko ķermenis pārvērš enerģijā, tādā veidā paaugstinot ķermeņa temperatūru.

Ūdens ar ledu

Lai pilnvērtīgi funkcionētu, tavam ķermenim ik dienas nepieciešams noteikts daudzums šķidruma. Ūdens palīdz atbrīvoties no toksīniem, veicina vielmaiņu, samazina orgānu slodzi un veic virkni citu noderīgu darbību, stiprinot tavu veselību un uzlabojot pašsajūtu. Ja izdzersi glāzi ūdens, kam pievienots ledus, ķermenis centīsies sasildīt uzņemto šķidrumu tā, lai tas atbilstu tava ķermeņa normālajai temperatūrai, tādā veidā paaugstinot izdalīto siltumu.

Zemesrieksti

Zemesrieksti tevi nodrošinās ar antioksidantiem, veselīgajiem taukiem un augu olbaltumvielām, turklāt tie veicina asinsriti un atmodina vielmaiņu, tā palīdzot ķermenim uzturēt siltumu.

Ingvers

Svaigs ingvers veicina asinsriti un stimulē gremošanu, tā nedaudz paaugstinot ķermeņa temperatūru. Līdzīgu efektu rada arī burkāni, bietes un saldie kartupeļi.

 

PME: garša | sirds