medicine.lv skaitļos

Lietotāji online449
Aktīvie uzņēmumi12814
Nozares raksti1619
Ekspertu atbildes21477
Iegurņa sāpju sindroms : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Iegurņa sāpju sindroms

Iegurņa sāpju sindroms ir simptomu komplekss, kuru visizteiktāk raksturo sāpes iegurņa rajonā un starpenē, kas ilgst vismaz sešus mēnešus. Šai patoloģijai joprojām nav skaidra izcelsme un patoģenēze, nav precīzu kritēriji un ne vienmēr terapijas iznākums ir 100% sekmīgs. Līdz ar to šādu pacientu aprūpe prasa niansētas zināšanas no ārstējošā ārsta un iecietību un uzticību ārstam no pacienta. Līdz ar daudzajām neskaidrībām, runājot par iegurņa sāpju sindromu, bieži vērojama situācija, ka ārsts ir apjucis, bez gandarījuma par padarīto, un arī pacients ir dziļi nelaimīgs. Pareizi būtu, ja šādu pacientu aprūpētu, izmeklētu un ārstētu vesela speciālistu komanda, kas mazinātu pacienta ciešanas, nevis rakstītu slēdzienu, ka "organiska patoloģija netiek konstatēta". Ievērojams skaits šo pacientu līdztekus sāpēm sūdzas arī par urinācijas traucējumiem, zarnu trakta disfunkciju, seksuālām disfunkcijām un citiem sistēmiskiem vai konstitucionāliem simptomiem. Vienlaikus var attīstīties depresija, trauksme, zāļu atkarība un citi psihes funkcijas traucējumi. Ņemot to vērā, komandā vajadzētu sastrādāties vismaz ģimenes ārstam, urologam, ginekologam, neirologam un psihiatram – speciālistiem, kas kopā perfekti pārvaldītu iegurņa orgānu patoloģiju, muskuloskeletālo sistēmu, neiroloģiju un psihiatriju.

Tā kā pacientam ar iegurņa sāpju sindromu vislielāko diskomfortu rada sāpes, kas lokalizējas vēdera lejasdaļā, starpenē, aiz simfīzes, sievietēm makstī, vīriešiem prostatas dziedzera rajonā un sēkliniekos, tad urologs un ginekologs nereti ir vieni no pirmajiem, kas uzsāk strādāt ar šo pacientu. Protams, pirms rakstīt diagnozi, kuru varam apstiprināt, arī tikai vadoties no klīniskiem simptomiem, pirmkārt, ir jāizslēdz jebkāda cita patoloģija, kas varētu izraisīt sāpes šajā rajonā: urīnceļu iekaisumi, nierakmeņu slimība, audzēji, ginekoloģiskas saslimšanas, seksuāli transmisīvas slimības, mugurkaula disku patoloģija u.c.

Patofizioloģija hroniskām iegurņa sāpēm ir sarežģīta un multifaktoriāla, un joprojām līdz galam nav skaidra.

Statistiski no iegurņa sāpju sindroma cieš vidēji 1 no 7 sievietēm, īpaši reproduktīvajā vecumā, bet problēma var piemeklēt arī vīriešus. Līdzīgi kā citām hroniskām sāpēm, arī iegurņa sāpju sindromam var būt pavadošas problēmas attiecībās, ģimenē, darbā, līdz pat darba nespējai un, protams, sekas ilgstošai pretsāpju medikamentu lietošanai var būt blaknes un zāļu atkarība.

Klīnika. Iztaujājot pacientu, ļoti būtiski iegūt pēc iespējas vairāk informācijas, kas saistīta ar viņa sūdzībām, lai iespējami precīzāk noteiktu diagnozi un uzsāktu ārstēšanu. Ievācot anamnēzi, svarīgi noskaidrot:
* Sāpju lokalizāciju
* Provokatīvus faktorus, kas izsauc sāpju saasināšanos (diennakts laiks, fiziskas aktivitātes, dzimumdzīve, pārtikas produkti, emocionāli pārdzīvojumi u.c.)
* Sāpes mazinošus faktorus (miers, masāža, medikamenti)
* Sāpju raksturu
* Sāpju izstarošanu (būtisks faktors neiroloģisku sāpju diagnostikā)
* Sāpju intensitāti (izmanto sāpju skalas, kuras palīdz arī novērtēt terapiju un izvērtēt sāpju raksturu un intensitāti dinamikā)
Īpaši rūpīgi ievācama anamnēze par orgānu sistēmām iegurņa rajonā.

Ginekoloģiskā un dzemdību anamnēze (spēcīga asiņošana menstruāciju laikā, adenomioze, leiomiomas – var būt sāpes; iepriekšējas operācijas ar saaugumiem iegurnī; dzemdes kakla stenoze; seksuālo partneru bieža maiņa var būt iemesls iekaisumiem);
Uroloģiska anamnēze (urinācijas biežums, pēkšņa, steidzama vajadzība urinēt, niktūrija, kā sāpes korelē ar urīnpūšļa uzpildīšanos);
Gastrointestinālas sūdzības, anamnēze (kairinātas zarnas sindroms, vēdera izejas traucējumi, hemoroidāla slimība);
Muskuloskeletālā sistēma (anamnēzē vaginālu dzemdību sarežģījumi, plaši starpenes plīsumi, epiziotomija – var traucēt starpenes muskulatūras relaksāciju, kas izsauc hroniskas sāpes);
Neiroloģiskas sūdzības (hroniskas dedzinošas sāpes ir raksturīgas pudendālai neiralģijai);
Psiholoģiskais stāvoklis (psihiatriskas diagnozes, depresija, trauksmes stāvokļi, fiziska un seksuāla vardarbība, zāļu atkarība, somatizācija);

Pēc Eiropas Urologu Asociācijas ieteikuma (EAU Guidelines 2010) tiek lietota terminoloģija, kura pieļauj diagnozē rakstīt "hroniskas iegurņa sāpes", vai, ja izdodas precizēt un pierādīt konkrētus raksturīgos kritērijus, diagnozē norādīt konkrētu sāpju lokalizāciju.
Chronic Pelvic Pain (> 6 mēn)
Pelvic pain syndrome (uroloģiski, ginekoloģiski, gastroenteroloģiski, seksuāli traucējumi)
Bladder pain syndrome
Urethral pain syndrome
Penile pain syndrome
Prostate pain syndrome
Scrotal pain syndrome
Post-vasectomy pain syndrome
Epididymal pain syndrome
Endometriosis associated pain syndrome
Vaginal pain syndrome
Vulvar pain syndrome
Vestibular pain syndrome
Clitoral pain syndrome
Anorectal pain syndrome
Pudendal pain syndrome
Perineal pain syndrome
Pelvic floor muscle pain syndrome


Terapija hronisku sāpju gadījumā vienmēr būs samērā sarežģīta. Jau sākotnēji izvēloties terapiju, nereti tiek kombinēti dažādu terapiju veidi: medikamentoza, fizioterapija un psihoterapija. Ja uzlabošanās nav vērojama, ārstēšanā izmanto arī invazīvas procedūras un pat operācijas. Vienmēr jāatceras, ka pilnīgu izārstēšanos hronisku sāpju gadījumā panākt grūti, bet terapijas mērķis ir mazināt sūdzības, maksimāli uzlabot dzīves kvalitāti un novērst recidīvus.

Medikamentoza terapija
Simptomātiska terapija ar mērķi novērst vai mazināt sāpju sajūtu;
Sākotnēji tiek rekomendēts sākt ar nesteroīdiem pretiekaisuma līdzekļiem; analgētiķiem – paracetamolu, ibuprofēnu, aspirīnu u.c.;
Antihistamīni;
Amitriptilīns un nortriptilīns ir tricikliskie antidepresanti, kas bieži tiek lietoti hronisku sāpju terapijā;
Selektīvie serotonīna atpakaļuzsūkšanās inhibitori fluoxetine, paroxetine, sertraline un citi antidepresanti;
Antikonvulsanti – GABA analogi: gabapentini (Neurontin), pregabulin (Lyrica).

Fizioterapijas galvenais mērķis ir mazināt iegurņa, starpenes, muguras un augšstilbu muskulatūras hipertonusu, uzlabot apasiņošanu un skābekļa piegādi šīm zonām. Var tikt izmantotas masāžas, termoprocedūras, aplikācijas, transkutāna nervu elektrostimulācija, iegurņa muskulatūras treniņš – biofeedback. Tāpat pacientiem tiek rekomendētas dažādas relaksējošas nodarbības – ārstnieciskā vingrošana, joga u.c.

Ķirurģiska ārstēšana. Pacientiem ar hroniskām iegurņa sāpēm tiek rekomendētas vairākas mazinvazīvas metodes: nervu blokādes (ar anestētiķiem, steroīdiem), adatu terapija, sakrāla neirostimulācija. Atsevišķos īpaši smagos gadījumos var izmantot operatīvu ārstēšanu – presakrālas neirektomijas, uterovaginālu gangliju ekscīzijas, urīnpūšļa sāpju sindroma gadījumā urīnpūšļa hidrodistensiju narkozē un pat cistektomiju. Ķirurģiskas ārstēšanas veidi gan ir ļoti specifiski un veicami tikai specializētos centros.

Tā kā esmu urologs, gribētu rakstā sīkāk atspoguļot vienu no hronisku iegurņa sāpju veidiem. Tas ir urīnpūšļa sāpju sindroms/intersticiāls cistīts (USS/IC).

USS/IC ir urīnpūšļa nezināmas etioloģijas saslimšana, kam raksturīgas sāpes urīnpūšļa rajonā, sāpes saistītas ar urināciju (izteiktāk pie pilna urīnpūšļa un pašās urinācijas beigās; sāpes uz laiku pāriet, urīnpūsli iztukšojot), biežu urināciju (pat katras 15-20 min), steidzama, grūti atliekama mikcijas vajadzība, niktūrija. Bieži paralēli ir arī starpenes muskulatūras disfunkcija – hipertonuss, kas apgrūtina starpenes muskulatūras atslābināšanu mikcijas laikā (grūti uzsākt spontānu mikciju). Raksturīgas arī sāpes dzimumakta laikā, braucot ar velosipēdu, intensīvu fizisko aktivitāšu laikā. Atsevišķos gadījumos sāpes var saasināties, lietojot asus, ekstraktvielām bagātus ēdienus, gāzētus dzērienus, kafiju, melno tēju u.c. Pētījumos ir noskaidrots, ka USS/IC pacientu dzīves kvalitāte ir pielīdzināma hroniskas nieru mazspējas pacientu dzīves kvalitātei.

Ar USS/IC slimo visu rasu un abu dzimumu cilvēki jebkurā vecumā. Sievietes menopauzē no problēmas cieš 10 reizes biežāk, tomēr statistika rāda, ka pēdējos gados aug vīriešu un gados jaunu pacientu skaits. Prevalence populācijā ir 1:100 000 – 5,1:1 000. Vidēji 12 % sieviešu ir agrīni USS/IC simptomi.

Cēlonis USS/IC nav zināms, bet tiek pētītas teorijas, ka iemesls varētu būt autoimūns, psiholoģisks, neiroloģisks, alerģisks, ģenētisks. Ir pierādīts, ka patoģenētiski USS/IC gadījumā tiek bojāta urīnpūšļa gļotāda (urotēlijs) – noārdās glikozaminoglikāna (GAG) slānis, līdz ar to vielas no urīna iekļūst dziļākos audu slāņos un rodas sāpes, iekaisums un apakšējo urīnceļu simptomi. Arī recidivējoši bakteriāli iekaisumi var bojāt GAG.

Runājot par USS/IC diagnostiku, jāatceras, ka tā ir klīniska diagnoze, pirms kuras ir jāizslēdz jebkura urīnpūšļa patoloģija, kas var noritēt ar līdzīgiem simptomiem (akūta bakteriāla infekcija, urīnpūšļa audzēji, urīnpūšļa akmeņi, bakteriāls prostatīts vīriešiem, ginekoloģiski iekaisumi sievietēm). Specifiski diagnostiski kritēriji ir cistoskopijas laikā vizualizējamas Hunner čūlas (10% pacientu), urīnpūšļa glomerulācijas ar difūzu asiņošanu pēc urīnpūšļa stiepšanas narkozē un urodinamikas laikā zema urīnpūšļa compliance (rigids, neelastīgs urīnpūslis).

Terapija USS/IC pacientiem, līdzīgi kā pārējiem hronisku iegurņa sāpju pacientiem, nav vienkārša. Vislabākie rezultāti iegūstami, kombinējot vairākus ārstēšanas veidus: fizioterapiju, medikamentus un, ja nepieciešams, ķirurģisku ārstēšanu. Piemēram, Hunner čūlas rekomendē koagulēt vai rezecēt, kas sāpes novērš vai mazina uz 9–12 mēnešiem. Atšķirībā no citiem iegurņa sāpju veidiem, USS/IC gadījumā ir specifisks urotēlija GAG slāņa bojājums, līdz ar to tiek pielietota terapija, kas vērsta uz urīnpūšļa gļotādas atjaunošanu. Ir divi medikamenti, ko ASV Pārtikas un zāļu administrācija apstiprinājusi USS/IC terapijai: perorāli lietojamais Penthosan polysulfate (ELMIRON) un urīnpūslī instilējamais Dimethyl sulfoxid. Abi preparāti ir reģistrēti Eiropas Savienībā, bet Latvijā nav nopērkami. Pēdējos mēnešos Latvijā ir pieejams urīnpūslī instilējams šķīdums Thelosan, kas veicina bojātās urīnpūšļa gļotādas atjaunošanos, jo sastāv no hialuronskābes un hondroitīnsulfāta, kuras ir galvenās vielas GAG sastāvā.

Pacientu aprūpe un novērošana
Visbiežāk pacientiem ar hroniskām iegurņa sāpēm hospitalizācija nav nepieciešama, tomēr nereti diagnostiskos nolūkos tiek veiktas invazīvas manipulācijas narkozē, piemēram, cistoskopija ar urīnpūšļa izstiepšanu narkozē. Protams, pacients tiek stacionēts arī, pielietojot ķirurģisku ārstēšanu.

Pacientu izglītošanai par viņu slimību ir būtiska loma situācijas vadīšanā un kontrolē. Tas ir līdzīgi, kā strādājot ar cukura diabēta vai astmas pacientiem, kad laba terapijas rezultāta pamatā ir pacienta dzīves veids, ēšanas ieradumi, fiziskas aktivitātes. Tas nozīmē, ka slimniekam ir aktīvi jāiesaistās terapijas procesā, nevis tikai jālieto ārsta izrakstītā tablete. Pašlaik Latvijā nav speciālu kabinetu, kur tiktu apmācīti pacienti ar hroniskām iegurņa sāpēm, taču internetā ir pieejamas gan informatīvas mājas lapas, gan rekomendācijas pacientiem, gan forumi, kuros satiekas cilvēki ar līdzīgām problēmām.

Sākot ar ģimenes ārstu un beidzot ar konkrētu speciālistu, mediķiem ir jāņem vērā, ka strādāt ar pacientu, kam hroniski ir sāpes nereti pat gadu desmitiem, nav vienkārši. Manuprāt, vissvarīgākais šīs sadarbības pamatā ir nodibināt labu kontaktu un uzticēšanos starp pacientu un ārstu. Nereti šie pacienti jau ir pabijuši pie neskaitāmiem speciālistiem un ieguvuši negatīvu pieredzi: cilvēkam apgalvots, ka nekāda patoloģija organismā atrasta nav, un rezultātā viņš joprojām ir viens ar savām sāpēm. Mūsu, mediķu, uzdevums ir sniegt atbalstu, prast būt arī psihologiem, izskaidrot situāciju un sniegt rekomendācijas, lai pacienta dzīves kvalitātes latiņu noturētu, cik vien augstu iespējams.

Vēstījums ģimenes ārstiem: strādājot ar pacientu, kam ir hroniskas iegurņa sāpes, esiet iecietīgi! Skaidrojiet sarežģīto situāciju, gan diagnostiski, gan ārstnieciski, veiciet standarta izmeklējumus, lai izslēgtu urīnceļu iekaisumu (urīna analīze), hronisku bakteriūriju (urīna uzsējums), nierakmeņus, urīnceļu veidojumu (USG) un palīdziet pacientam nokļūt pie speciālista – urologa, ginekologa, neirologa, gastroenterologa, psihiatra. Pacients sajutīs atbalstu, nezaudēs uzticību un vēlmi sadarboties, un rezultātā mēs palīdzēsim viņam piedalīties sabiedrības norisēs un dzīvot pilnvērtīgi gan fiziski, gan emocionāli.

Literatūras saraksts: Medicine redakcijā
Foto: Stock.XCHNG

 

Banner 280x280

 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Mācību iestādes, kursi, semināri":

Uzņēmumi nozarē "Mācību iestādes, kursi, semināri"

Fiziocentrs, SIA

Fiziocentrs, SIA

Fiziocentrs – mūsdienīga, profesionāla un ērti pieejama fizioterapijas klīnika, kas jau kopš 2010. gada saviem klientiem piedāvā plaša spektra pakalpojumus, lai uzlabotu fizisko veselību, attīstību un sasniegumus kā ikdienas darbos, tā arī sportiskās gaitās. Fiziocentrs komandā darbojas labākie nozares speciālisti, kas katram klientam sniedz individuālu un augstas kvalitātes pieeju, lai kopā sasniegtu labāko rezultātu. Mūsu fizioterapeiti regulāri papildina zināšanas un seko līdzi nozares jaunumiem, lai spētu sniegt rezultatīvāko pieeju skeletomuskulārās sistēmas darbības uzlabošanā, kā arī problēmu mazināšanā un novēršanā.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Nutrikosmētika: uz pierādījumiem balstīta pieeja

Nutrikosmētika: uz pierādījumiem balstīta pieeja

Nutrikosmētika pēdējos gados ir kļuvusi populāra, un veiktie pētījumi un testi nepārtraukti pēta to efektivitāti un drošību. Tāpat arī tiek vērtēta kolagēna produktu ietekme uz ādas elastību, mitrināšanu un grumbu samazināšanos.

Jo-hai-dī, kāpēc es nerūpējos par sevi ātrāk?

Jo-hai-dī, kāpēc es nerūpējos par sevi ātrāk?

Pēc smagas operācijas un ilgstošas rehabilitācijas Roberto Meloni ir atkal vesels, bet atzīst, ka daudzus mēnešus esot bijis ļoti norūpējies, vai spēs atkal normāli staigāt. Roberto stāsta par savu pieredzi, lietojot Latvijā ražotu produktu – Epsorīnu.

Ergonomisks krēsls – kādu izvēlēties, lai nesāpētu mugura?

Ergonomisks krēsls – kādu izvēlēties, lai nesāpētu mugura?

Ja, ilgstoši sēžot, jums nogurst un sāp mugura, pievērsiet uzmanību, kādu krēslu ikdienā izmantojat. Situāciju var uzlabot, parasta krēsla vietā izvēloties ergonomisku krēslu. Uzzināsim vairāk par Bambach ® Saddle Seat ergonomiskajiem krēsliem! 

Video

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Atzīmējot Pasaules ergoterapijas dienu 27. oktobrī, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) Rehabilitācijas klīnikas ergoterapeiti ir sagatavojuši padomus un vienkāršus  ieteikumus, kurus būtu ieteicams ņemt vērā ikvienam, kurš, sēžot pie datora, veic darba pienākumus vai arī ikdienā pie datora ekrāna pavada ilgas stundas. 

Produktu testi

Testa rezultāti: “FlexiCor” locītavu un saišu veselībai

Testa rezultāti: “FlexiCor” locītavu un saišu veselībai

Martā Medicine.lv sadarbībā ar starptautisko zīmolu “Coral Club” piedāvāja testēt “FlexiCor” locītavu un saišu veselībai.

Aknu sargs

Aknu sargs

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “Fito preparāti” piedāvā izmēģināt dabīgu produktu aknu darbības veicināšanai.

Līga Nature SPA Hialuronskābes serums intensīvai ādas mitrināšanai

Līga Nature SPA Hialuronskābes serums intensīvai ādas mitrināšanai

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Salons Līga" piedāvā izmēģināt Hialuronskābes serumu ar dabīgu aktīvo vielu komponenti Pentavitin® intensīvai ādas mitrināšanai.

Testa rezultāti: "Kaleja Silks" zīda matu ruļļi veselīgām salona kvalitātes lokām

Testa rezultāti:

Martā Medicine.lv sadarbībā ar "Kaleja Silks" piedāvāja testēt zīda matu rulli veselīgai matu ieveidošanai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Dinsbergas klīnika, Dr. Santa Viltere: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dinsbergas klīnika, Dr. Santa Viltere: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Vismaz reizi dzīvē ir jāpārbauda sava sirds! No aprīļa šo izmeklējumu veic arī Dinsbergas klīnikā ar jaunāko un modernāko aparatūru Latvijā. Izstāsti Latvijai dodas vizītē pie kardioloģes ar 20 gadu pieredzi - dr. Santas Vilteres.

VC4 Baltijas vēnu klīnika, Dr. Patrīcija Ivanova: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

VC4 Baltijas vēnu klīnika, Dr. Patrīcija Ivanova:  Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Patrīcija Ivanova ir asinsvadu ķirurgs, flebologs, Dr.med., docente LU Ķirurģijas katedrā, Latvijas Asinsvadu ķirurģijas biedrības biedre, Latvijas Invazīvās radioloģijas asociācijas biedre, Eiropas Asinsvadu ķirurģijas biedrības biedre, Eiropas Kardiovaskulārās un invazīvās radioloģijas biedrības biedre, nokārtojusi eksāmenu asinsvadu ķirurģijā...

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Kontakti

  1. +371 25445537
  2. +371 66966422
  3. pieraksti@fiziocentrs.lv
  4. info@fiziocentrs.lv
  5. https://www.fiziocentrs.lv

Darba laiks

  • P.730-2000
  • O.730-2000
  • T.730-2000
  • C.730-2000
  • P.730-2000
  • S.-
  • Sv.-

Juridiskie dati

  1. 40203145133
  2. AS "SEB BANKA"
  3. LV55UNLA0050015465832
  4. 23.05.2018
  5. 23.05.2018
  6. Kantora iela 15A, Rīga, LV-1002

Apraksts

Fiziocentrs – mūsdienīga, profesionāla un ērti pieejama fizioterapijas klīnika, kas jau kopš 2010. gada saviem klientiem piedāvā plaša spektra pakalpojumus, lai uzlabotu fizisko veselību, attīstību un sasniegumus kā ikdienas darbos, tā arī sportiskās gaitās. Fiziocentrs komandā darbojas labākie nozares speciālisti, kas katram klientam sniedz individuālu un augstas kvalitātes pieeju, lai kopā sasniegtu labāko rezultātu. Mūsu fizioterapeiti regulāri papildina zināšanas un seko līdzi nozares jaunumiem, lai spētu sniegt rezultatīvāko pieeju skeletomuskulārās sistēmas darbības uzlabošanā, kā arī problēmu mazināšanā un novēršanā.

 
Vairāk

Atslēgvārdi

Fizioterapija, fizioterapeits, fizioterapijas klīnika, fizioterapeita konsultācijas, traumu, (t. sk. sporta) rehabilitācija, individuāla ārstnieciskā vingrošana, elastīgo saišu terapija, fizikālā terapija, teipings, teipošana, limfatiskā teipošana, limfas tūskas mazināšana, ārstnieciskā masāža, rehabilitācija, stājas korekcija, skoliozes profilakse, kinezioloģija, koriģējošā vingrošana, skoliozes ārstēšana pēc Šrotas, muguras sāpes, ergonomija, ārstnieciska vingrošana, rehabilitācija pēc traumām, veselības vingrošana, mugurkaulāja jostas un kakla daļas trakcija, rehabilitācijas un fizikālās medicīnas ārsts, spondiloze, diska trūce, lekcijas biroju darbiniekiem, traumu ārstniecība, iekaisuma mazināšana, (tūska, arī hematoma), stājas korekcija, pārslodzes radītu simptomu ārstniecība, (hroniski cīpslu sastiepumi, elkoņa tendinīts, tenisa elkonis, golfa elkonis), fiziocentrs, fizioterapija, TRX, treniņu piekares sistēma, Trigger Point, ruļļi, pašmasāžas ruļļi. MUELLER sporta teipi, kinezioloģiskie teipošana kursi, dinamiskie teipošanas kursi, manuālā terapija, ultraskaņas terapija, fizioterapija bērniem, neirologa konsultācijas, traumatologa konsultācijas, pilates, grupu nodarbības, individuālās nodarbības, stājas novērtējums, mugurkaula skriemeļu izmeklēšana, locītavu izmeklēšana, muskuļu garuma, spēka testi, individuāla vingrojumu programmas izstrāde, Svens Rubulis traumatologs, neirologs Kristaps Jurjāns, Fizioterapeits, Fizioterapeits Rīgā, Fizioterapeits Centrā.


Vairāk

Foto 5

Preces vingrošanai - smagumi
Vingrošanas paklājiņi
Preces vingrošanai
Līdzsvara bumbas
Inventārs vingrošanai

Mājas lapa internetā