medicine.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi12814
Nozares raksti1619
Ekspertu atbildes21477
Analīzes apliecina Trajenta™ efektivitāti pacientiem ar 2.tipa cukura diabētu : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Analīzes apliecina Trajenta™ efektivitāti pacientiem ar 2.tipa cukura diabētu

Boehringer Ingelheim un Eli Lilly and Company šā gada 2.oktobrī EASD (European Association for the Study of Diabetes) paziņoja liela 3.fāzes pētījuma un triju apkopotu 3.fāzes datu analīžu rezultātus, kas apliecina Trajenta™ (linagliptīna) efektivitāti un labo panesamību pacientiem ar 2.tipa cukura diabētu (T2D), arī gados vecākiem pacientiem un tiem, kuriem ir diabētiskā nefropātija.

Linagliptīns ir reizi dienālietojamas zāles, ko izmanto monoterapijā pacientiem, kuriem tikai diēta un fiziskie vingrinājumi nenodrošina pietiekamu kontroli un kuriem metformīns ir nepiemērots nepanesamības dēļ vai kontrindicēts nieru darbības traucējumu dēļ. Linagliptīns ir apstiprināts arī kombinācijā ar metformīnu un metformīnu + sulfonilurīnvielas preparātu.

"Diemžēl 2.tipa cukura diabēts ir sarežģīta un grūti ārstējama slimība," teica profesors Klauss Dugi (Klaus Dugi), Boehringer Ingelheim korporācijas vecākais viceprezidents medicīnas jautājumos. "Daudzi pacienti ir cienījamā vecumā vai ar blakusslimībām. Mūsu klīnisko pierādījumu bāzei palielinoties, aug arī mūsu pārliecība, ka linagliptīns piedāvā efektīvu un labi panesamu ārstēšanas iespēju pacientiem ar 2.tipa cukura diabētu, kuriem ir efektīvi jāpazemina glikozes līmenis asinīs."

Boehringer Ingelheim un Eli Lilly paziņoja 3.fāzes pētījuma rezultātus, kurā tika vērtēts linagliptīna, salīdzinot ar placebo, pievienošanas ilgtermiņa drošums un efektivitāte 1261 pacientam, kam bazālā insulīna terapija nenodrošināja pietiekamu kontroli. Kopējais linagliptīna lietošanas drošums un panesamība bija līdzīga placebo. Arī hipoglikēmiju biežums abās grupās bija salīdzināms (linagliptīna lietotāju grupā 31,4%, placebo lietotāju grupā 32,9%), neskatoties uz labāku glikēmijas kontroli ar linagliptīnu (-0,53% pēc placebo koriģētā HbA1c pārmaiņa, salīdzinot ar sākumstāvokli, 52.nedēļā (P < 0,0001)). Cukura diabēta slimniekiem HbA1c nosaka, lai konstatētu vidējo glikozes līmeni asinīs iepriekšējos 2 – 3 trijos mēnešos. Ķermeņa masa abās grupās ārstēšanas periodā bija stabila.

24 nedēļu periodā atsevišķā, iepriekš noteiktā, apkopotā divu 3.fāzes pētījumu, kas vērtēja linagliptīnu salīdzinājumā ar placebo kā papildterapiju bazālajam insulīnam un kā T2D ārstēšanas līdzekli gados vecākiem pacientiem, analīzē pierādīts, ka linagliptīns, pievienots bazālā insulīna terapijai, ir lietošanā drošs un efektīvs arī gados vecākiem pacientiem (≥ 70 g.v.). Gados vecākiem pacientiem ar T2D parasti ir ilgāks slimības stāžs un samazināta beta šūnu kapacitāte, tāpēc bieži nepieciešama kombinēta terapija ar bazālo insulīnu. Šajā jutīgajā gados vecāku cilvēku grupā linagliptīnam kombinācijā ar bazālo insulīnu bija laba panesamība, un kopējā blakusparādību (BP) sastopamība nepārsniedza placebo grupā novēroto. Linagliptīns uzlaboja glikēmijas kontroli par -0,77% (pēc placebo koriģētā HbA1c pārmaiņa, salīdzinot ar sākumstāvokli, (P < 0,0001)), neradot lielāku hipoglikēmijas risku (hipoglikēmijas radās 28,6% linagliptīna lietotāju un 37,2% placebo lietotāju).

Trešajā septiņu 3.fāzes pētījumu analīzē tika vērtēti dažādi drošuma un efektivitātes parametri, kas saistīti ar linagliptīna lietošanu gados vecākiem T2D pacientiem (≥ 65 g.v.) monoterapijas vai papildterapijas veidā dažādiem glikozes līmeni pazeminošiem līdzekļiem. Šīs analīzes rezultāti parādīja, ka linagliptīnam ir laba panesamība un tas varētu būt potenciāls ārstēšanas līdzeklis gados vecākiem pacientiem (≥ 65 g.v.) bez nepieciešamības koriģēt devu.

Banner 280x280

Līdz 24.nedēļai linagliptīns pazemināja glikozes līmeni par −0,62% (P < 0,0001, koriģēts pēc placebo), nosakot HbA1c, salīdzinājumā ar sākumstāvokli. Ar linagliptīnu ārstētajiem pacientiem arī nozīmīgi vairāk pazeminājās glikozes līmenis plazmā tukšā dūšā (FPG) (pēc placebo koriģētā vidējā pārmaiņa −14,8 mg/dl, P < 0,0001; −0,82 mmol/l), un BP skaits nebija lielāks kā placebo grupā (71,3% pret 73,3%). Arī ar zāļu lietošanu saistīto BP skaits linagliptīna grupā nebija lielāks kā placebo grupā (18,1% pret 19,8%).

"Šie ir ļoti iepriecinoši dati šajā bieži vien grūti ārstējamo pacientu grupā," teica profesors Entonijs Bārnets (Anthony Barnett), emeritētais medicīnas profesors Birmingemas Universitātē Lielbritānijā. "Daudziem gados vecākiem pacientiem ir vēl citi papildu apstākļi, kas var samazināt zāļu lietošanas drošumu un panesamību, piemēram, blakusslimības, pavājināta nieru darbība un palielināts hipoglikēmijas risks. Linagliptīns šķiet efektīvs un labi panesams ārstēšanas līdzeklis gados vecākiem pacientiem ar 2.tipa cukura diabētu bez nepieciešamības koriģēt devu vai papildu uzraudzības, pat ja ir pavājināta nieru darbība. Apstākļos, kad zāļu izvēles iespējas arvien samazinās, linagliptīns ir gaidīts papildinājums mūsu terapeitiskajam arsenālam."

Atsevišķā analīzē linagliptīnam konstatēta efektivitāte vēl vienā jutīgā T2D pacientu grupā – tiem, kuriem ir diabētiskā nefropātija. Daudziem pacientiem ar T2D ir diabētiskā nefropātija jau neilgi pēc diagnosticēšanas, un tā var progresēt līdz terminālai nieru slimībai. Pašlaik pieejams ļoti maz ārstēšanas līdzekļu T2D pacientiem ar nieru slimību. Tika veikta septiņu randomizētu pētījumu analīze un iegūti dati pēc 24 nedēļu ārstēšanas, ļaujot veikt apkopojumu, un tika definētas divas grupas: diabētiskā nefropātija agrīnā T2D stadijā: pacienti ar pastāvīgu albuminūriju (30<=UACR [albumīna un kreatinīna attiecība urīnā; Urine Albumin-to-creatine Ratio] <=3000 mg/g) un stabilu terapiju ar AKE inhibitoru [angiotenzīnu konvertējošā enzīma inhibitoru] vai ARB [angiotenzīna II receptoru blokatoru] (1. grupa); un diabētiskā nefropātija gados vecākiem pacientiem (≥65 g.v.), kuri atbilda UACR kritērijiem (2.grupa). Pacienti 1.grupā tika ārstēti ar perorālo glikozes līmeni pazeminošo zāļu fona terapiju vai bez tās un pacientiem 2. grupā bija dažādas glikozes līmeni pazeminošo zāļu fona terapijas, arī insulīnterapija.

Pacientiem 1. grupā pēc placebo koriģētā HbA1c pārmaiņa un glikozes līmeņa plazmā tukšā dūšā pārmaiņa bija attiecīgi -0,71% un -1,4 mmol (abi P < 0,0001). Linagliptīns arī nozīmīgi pazemināja UACR par 33% (P < 0,05). 2. grupā linagliptīns nozīmīgi pazemināja koriģēto UACR par 30% (P < 0,05). Albuminūrija abās grupās mazinājās vairāk nekā bija gaidīts, ņemot vērā linagliptīna glikozes līmeni pazeminošo iedarbību.

Eiropā linagliptīns (5 mg, reizi dienā) tirdzniecībā ir ar nosaukumu Trajenta™ (linagliptīns) un ASV ar nosaukumu Tradjenta™ (linagliptīns) kā reizi dienā lietojama tablete, kas pieaugušajiem ar T2D jālieto glikēmijas kontroles uzlabošanai, vienlaikus ievērojot diētu un veicot fiziskos vingrinājumus. Linagliptīnu nedrīkst lietot pacienti ar 1. tipa cukura diabētu, kā arī diabētiskās ketoacidozes (paaugstināta ketonu līmeņa asinīs vai urīnā) ārstēšanai. Eiropā linagliptīns nav apstiprināts lietošanai kombinācijā ar insulīnu. Linagliptīna deva nav jāpielāgo neatkarīgi no tā, vai pavājinās nieru darbība vai ir aknu darbības traucējumi.

Šajā paziņojumā presei ir prognostiski apgalvojumi par linagliptīna tabletēm 2. tipa diabēta ārstēšanai. Tie atspoguļo uzņēmuma Lilly pašreizējos uzskatus, tomēr, tāpat kā izsakot jebkuru šādu solījumu, zāļu izstrādes un komercializācijas gaitā ir jārēķinās ar nozīmīgu risku un neskaidrībām. Nav garantijas, ka nākamo pētījumu rezultāti un ar pacientiem iegūtā pieredze atbildīs jau notikušo pētījumu rezultātiem un ka linagliptīns būs komerciāli veiksmīgs izstrādājums. Sīkāku šo un citu risku un neskaidrību iztirzājumu skatīt jaunākajās veidlapās 10-Q un 10-K, ko uzņēmums Lilly iesniedzis ASV Vērtspapīru un biržas komisijā. Lilly neuzņemas pienākumu aktualizēt prognostiskos apgalvojumus.

Informāciju sagatavoja Vineta Romāne, Consensus PR Latvia Projektu vadītāja
Foto: Stock.XCHNG
 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Nutrikosmētika: uz pierādījumiem balstīta pieeja

Nutrikosmētika: uz pierādījumiem balstīta pieeja

Nutrikosmētika pēdējos gados ir kļuvusi populāra, un veiktie pētījumi un testi nepārtraukti pēta to efektivitāti un drošību. Tāpat arī tiek vērtēta kolagēna produktu ietekme uz ādas elastību, mitrināšanu un grumbu samazināšanos.

Jo-hai-dī, kāpēc es nerūpējos par sevi ātrāk?

Jo-hai-dī, kāpēc es nerūpējos par sevi ātrāk?

Pēc smagas operācijas un ilgstošas rehabilitācijas Roberto Meloni ir atkal vesels, bet atzīst, ka daudzus mēnešus esot bijis ļoti norūpējies, vai spēs atkal normāli staigāt. Roberto stāsta par savu pieredzi, lietojot Latvijā ražotu produktu – Epsorīnu.

Ergonomisks krēsls – kādu izvēlēties, lai nesāpētu mugura?

Ergonomisks krēsls – kādu izvēlēties, lai nesāpētu mugura?

Ja, ilgstoši sēžot, jums nogurst un sāp mugura, pievērsiet uzmanību, kādu krēslu ikdienā izmantojat. Situāciju var uzlabot, parasta krēsla vietā izvēloties ergonomisku krēslu. Uzzināsim vairāk par Bambach ® Saddle Seat ergonomiskajiem krēsliem! 

Video

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Atzīmējot Pasaules ergoterapijas dienu 27. oktobrī, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) Rehabilitācijas klīnikas ergoterapeiti ir sagatavojuši padomus un vienkāršus  ieteikumus, kurus būtu ieteicams ņemt vērā ikvienam, kurš, sēžot pie datora, veic darba pienākumus vai arī ikdienā pie datora ekrāna pavada ilgas stundas. 

Produktu testi

Testa rezultāti: “FlexiCor” locītavu un saišu veselībai

Testa rezultāti: “FlexiCor” locītavu un saišu veselībai

Martā Medicine.lv sadarbībā ar starptautisko zīmolu “Coral Club” piedāvāja testēt “FlexiCor” locītavu un saišu veselībai.

Aknu sargs

Aknu sargs

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “Fito preparāti” piedāvā izmēģināt dabīgu produktu aknu darbības veicināšanai.

Līga Nature SPA Hialuronskābes serums intensīvai ādas mitrināšanai

Līga Nature SPA Hialuronskābes serums intensīvai ādas mitrināšanai

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Salons Līga" piedāvā izmēģināt Hialuronskābes serumu ar dabīgu aktīvo vielu komponenti Pentavitin® intensīvai ādas mitrināšanai.

Testa rezultāti: "Kaleja Silks" zīda matu ruļļi veselīgām salona kvalitātes lokām

Testa rezultāti:

Martā Medicine.lv sadarbībā ar "Kaleja Silks" piedāvāja testēt zīda matu rulli veselīgai matu ieveidošanai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Dinsbergas klīnika, Dr. Santa Viltere: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dinsbergas klīnika, Dr. Santa Viltere: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Vismaz reizi dzīvē ir jāpārbauda sava sirds! No aprīļa šo izmeklējumu veic arī Dinsbergas klīnikā ar jaunāko un modernāko aparatūru Latvijā. Izstāsti Latvijai dodas vizītē pie kardioloģes ar 20 gadu pieredzi - dr. Santas Vilteres.

VC4 Baltijas vēnu klīnika, Dr. Patrīcija Ivanova: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

VC4 Baltijas vēnu klīnika, Dr. Patrīcija Ivanova:  Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Patrīcija Ivanova ir asinsvadu ķirurgs, flebologs, Dr.med., docente LU Ķirurģijas katedrā, Latvijas Asinsvadu ķirurģijas biedrības biedre, Latvijas Invazīvās radioloģijas asociācijas biedre, Eiropas Asinsvadu ķirurģijas biedrības biedre, Eiropas Kardiovaskulārās un invazīvās radioloģijas biedrības biedre, nokārtojusi eksāmenu asinsvadu ķirurģijā...