Patiesa pieredze: Mans HIV stāsts

Maldīgi ir pieņemts uzskatīt, ka HIV infekcija var skart tikai aktīvos narkotiku lietotājus, prostitūtas un homoseksuāli orientētus cilvēkus, jo tas neatbilst patiesībai. HIV nešķiro – tas attiecas uz ikvienu no mums.

Imunoloģija

6 postošākās epidēmijas cilvēces vēsturē

Cilvēces vēsturē ir bijušas daudzas un dažādas milzīgas epidēmijas un pandēmijas, kas prasījušas miljoniem cilvēku dzīvību.

Medicīna

Mīti un patiesība par ekoloģiskajiem piena produktiem

Produktu etiķetes veikalu plauktos aicina pircējus izvēlēties veselīgu pārtiku, taču sabiedrībā bieži tiek jaukti pilnīgi dažādi jēdzieni - "dabisks", "ekoloģisks" un "svaigs" produkts.

Veselīgs uzturs

Speciāliste: Lai nesaslimtu ar diabētu, jāpārskata sava ēdienkarte

Ir pierādīts, ka, mainot uzturu un dzīvesveidu, var modulēt jeb izmainīt ģenētiskos riskus saslimt ar diabētu, stāsta Capital Clinic Riga un VC4 Diagnostikas centra endokrinoloģe Gita Erta.

Endokrinoloģija / diabēts

Medus - šķidrais zelts veselībai

Medus pozitīvā ietekme uz veselību jau gadsimtiem ilgi tiek atzinīgi novērtēta visā pasaulē. Lai uzzinātu, kāpēc arī Tev jāglabā mājās šis universālais saldais gardums, lasi BENU aptiekas farmaceita Vitālija Mitrohina padomus.

Veselīgs uzturs

Roku un kāju tirpšana var liecināt par nopietnām saslimšanām

Gan galvas smadzeņu saslimšana, gan nerva nospiešana, kas izpaužas kā tirpšana, var izrādīties nopietnas saslimšanas, norāda AS "Veselības centru apvienība" poliklīnikas "Pļavnieki" neiroloģe Dace Bērziņa.

Medicīna

Vienkārši vingrinājumi, kas palīdzēs nogurušām acīm un uzlabos redzi

Mūsdienās tik ierastā ilgstošā slodze acīm, saspringums, veicina acu nogurumu un redzes izmaiņas. Pārbaudītus acu vingrinājumus, kuri palīdz nogurušām acīm, iesaka Norbekova atveseļošanās kursu vadītāja Svetlana Sapožņikova.

Acis, optika / acu veselība

Pirms zobu balināšanas jākonsultējas ar zobārstu

Tā kā informāciju par zobu balināšanu var atrast bez īpašām pūlēm un to iespējams pastāvīgi veikt mājās, ir ļoti svarīgi apzināties zobu balināšanas negatīvās sekas, kas var rasties, ja netiek ievēroti norādījumi.

Zobārstniecība / mutes veselība

Ginekoloģisku saslimšanu simptomi, kurus nedrīkst ignorēt

Sievietes nereti nepievērš uzmanību ginekoloģiskiem traucējumiem, vainojot stresu, pirmsmenstruālo sindromu vai citus faktorus. Tomēr vairākas pazīmes var brīdināt par nopietnām saslimšanām.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

Kā pateikt smēķētājam par traucējošajiem tabakas dūmiem?

Pīpmaņi kļūst saērcināti, ja kāds nesmēķētājs blakus viebj degunu, nicīgi viņam aizrāda vai iesaka smēķēt citur tam paredzētā vietā. Kurš ir vainīgs - smēķētājs, kurš saniknojas, vai nesmēķētājs, kura grimases un aizrādījuma tonis nereti provocē uz konfliktu?

Elpceļu / plaušu saslimšanas

6 ēdieni, kas nav piemēroti grūtniecēm

Laikā, kad gaidi mazuli, ir īpaši svarīgi uzņemt veselīgu un sabalansētu uzturu. Tev nepieciešams uzņemt vērtīgas vielas, kas stiprinās tavu un bērniņa veselību, tai pat laikā izvairoties no produktiem, kas jums abiem var kaitēt.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības