Plakanā pēda bērnam - veselības problēmas pusaudzim

"Laikus bērnam nekonstatēta plakanā pēda ir cēlonis virknei veselības problēmu, kas aktualizējas pusaudžu gados. Tad ārstēšana jau ir laikietilpīgāka un sarežģītāka", norāda bērnu ķirurgs Egils Lavendelis.

Pediatrija / bērnu veselība

Izplatītākais aptaukošanās cēlonis - emocionālā ēšana

Cilvēki ne vienmēr ēd tikai ar mērķi remdēt izsalkumu. Mēs ēdam, lai gūtu gandarījumu, atalgojumu un mazinātu stresu. Emocionālā ēšana ir ēdiena patērēšana nevis izsalkuma mazināšanai, bet gan dažādu emociju apslāpēšanai.

Veselīgs uzturs

Ārste: Smēķējot bērna klātbūtnē, tu viņu indē!

Bērni, kas pakļauti pasīvajai smēķēšanai, biežāk slimo ar augšējo elpceļu infekcijām, viņiem parasti ir vidusauss iekaisumi, bronhīti, plaušu karsonis, bet tiem, kuriem ir nosliece uz alerģiju, daudzos gadījumos attīstās astma.

Pediatrija / bērnu veselība

10 lietas, kas senioriem jāņem vērā, nodarbojoties ar sportu

Fiziskās aktivitātes ir veselības un labsajūtas pamats - šim teicienam vajadzētu mīties ar jebkura, gan jauna, gan jau pieredzējušāka, cilvēka dzīvesveidu.

Sports veselībai, sporta centri

5 lietas, kas notiek ar tavu ķermeni, pārtraucot lietot hormonālo kontracepciju

Ja kādu iemeslu dēļ esi nolēmusi pārtraukt hormonālo preparātu lietošanu, tavā organismā notiekošie procesi piedzīvos pārmaiņas.

Ginekoloģija / sievietes veselība / dzemdības

10 simptomi, kas var liecināt par olnīcu vēzi

Olnīcu vēzis ir viens no audzējiem, kas visbiežāk izrādās nāvējošs. Statistika apliecina, ka letāls iznākums paredzams vairāk nekā pusē saslimšanas gadījumu. Sākotnējās stadijās šai slimībai trūkst pārliecinošu simptomu.

Onkoloģija / ļaundabīgas saslimšanas

Ģenētiskais kurlums un aklums - Ašera sindroms

Ašera sindroms (Usher syndrome) ir ģenētiska slimība, kurai raksturīgs dzirdes zudums un retinitis pigmentosa - progresējošs redzes zudums un neizbēgams aklums.

Otorinolaringoloģija

5 ēdieni, kas uzlabos zarnu veselību

Tā kā lielākā daļa imūnās sistēmas šūnu izvietotas zarnu gļotādā, traucējumi šajā gremošanas sistēmas orgāna darbībā var veicināt nopietnas veselības problēmas.

Veselīgs uzturs

10 lietas, kas vecākiem jāiemāca bērniem par drošu interneta lietošanu

Lai bērns, izmantojot internetu datorā vai viedtālrunī, būtu pasargāts no nepatīkamām un bīstamām situācijām, ir svarīgi pārrunāt ar viņu vairākus vienkāršus nosacījumus.

Psiholoģija

Sportošana ziemā uzlabo noskaņojumu un ātrāk dedzina kalorijas

Iestājoties aukstam laikam, tev nav jāpaliek iekštelpās. Treniņi ziemā tev var dot papildu enerģiju, uzlabot noskaņojumu un palīdzēt sadedzināt vairāk kaloriju.

Sports veselībai, sporta centri

Tumšais ziemas laiks – kā pārvarēt nogurumu?

Gadalaikiem un saules gaismai ir nenoliedzama ietekme uz cilvēka pašsajūtu - tumšais ziemas laiks cilvēka enerģijas līmeni, miega režīmu, noskaņojumu un pat vielmaiņu bieži vien ietekmē negatīvi.

Medicīna