Ko darīt, ja ilgstoši ir paaugstināta temperatūra?

19.01.2011, ansis345

Sveiki!
2010. gada augusta sākumā no dzīvokļa biedra saķēru iesnas un temperatūru, tā kā parasti diezgan ātri aplīpu un saaukstējos, īpašu vērību tam nepievērsu.
Pagāja nedēļa , iesnas pazuda , temperatūra arī kritās - viss kā citās saaukstēšanās reizēs..It kā jau jutos daudz maz vesels , bet ik pa laiciņam pamērīju temperatūru,
visu laiku praktiski ap 37,2 (līdz augustam normālā temperatūra vienmēr stabili bija 36,6). Protams, diezgan ilgi slinkoju ar iešanu pie ārsta, bet temperatūra joprojām nemainījās,
sapratu , ka kaut kas jādara. Aizgāju līdz ģimenes ārstam. Mēneša laikā pat divreiz taisīja asins analīzes, nosūtīja taisīt plaušu rentgenu kā arī nodot urīnanalīzi.
Viss tīrs - nekādu problēmu. Pat iedeva antiobiotiku kursu, ja nu esot kāds sakars ar ērču vīrusiem. Analīzes tīras , bet ir jau pagājis gandrīz pusgads un nekas nav mainījies.
Temperatūra joprojām turas ap 37,2 ( naktīs bieži vien nokrītas uz 36,8, bet ir dienas kad uzkāpj ap 37,5).
Ārsts beigās pateica, ka kaut kādas dīvainas ķermeņa regulācijas mainās un ka dzīvībai nekas bīstams, bet teikšu godīgi ir apnicis staigāt ar temperatūru.
Nevaru teikt, ka ikdienā īpaši jūtos slikti, bet tomēr...patīk pasportot, bet tagad tas ir ļoti apgrūtinoši, ātrāk daudz iestājas bezspēks, iznākot pēc dušas nedaudz lauž kaulus
un muskuļi jūtās tādi stīvi un daudz vairāk nogursi nekā parasti. Acis bieži vien vakaros kļūst jūtīgākas pret gaismu un datora monitoru. Parasti ziemās nekad nav bijis auksti,
bet tagad pastāvīgi, it sevišķi esot mājās, nenormāli salst pēdas un plaukstas.
Esmu kļuvis nervozāks nekā parasti.
Pēdējos ziemos mēnešos esmu pamanījis, ka diezgan bieži jāskraida uz tualeti, ik pēc kādas stundas, un tā tiešām kārtīgi , nevis pa pilītei.
Sākumā to norakstīju vienkārši uz kaut kādu apsaldēšanos, bet jūtu , ka arī šī problēma ir ieilgusi. Esmu izracies cik vien var internetā par šo tēmu un sapratis,
ka šīs ~37 grādu viedīgās temperatūrās ir ļoti grūti atrast simptomus, kas tās izraisa. Parasti ja netiek rasta atbilde, tiek norakstīts uz stresu.
Lai arī manā darbā bez stresa neiztikt, šaubos, ka manos 22 gados tas ir īstais temperatūras izraisītājs. Ceru uz jūsu ieteikumiem un palīdzību, paldies jau iepriekš!

Atbildes


31.01.2011, Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse

Labdien!
Pasaulē īsti neviens nezin, ka ir normālā temperatūra. Temperatūru ko mēram padusē ir pieņemts uzskatīt par normālu, ja tā ir līdz 37,0 C.
Tomēr ārēja ķermeņa temperatūra var būt mainīga (svīšanas dēļ u.t.t.) Precīzāka ir rektālā temperatūre (norma līdz 38 C). Jūsu gadījumā problēma nav tikai T,
Jums ir arī sūdzības. Vajadzētu atkal iziet pilnu izmeklējumu kursu ar analīzēm USG, rentgenu, lai izslēgtu kādu hronisku kaiti.
Ja rodas problēmas ar ģimenes ārstu, varētu meklēt speciālistus: endokrinologu, infekcionistu piemērām. Kaut kāds skaidrojums noteikti ir atrodams.
Ja pilnīgi visi izmeklējumi ir normāli, tad jāpieņem, ka tas ir termoregulācijas problēmas, kas radušas stresa, depresijas vai citu iemeslu pēc un jālemj par
iespējamiem risinājumiem, šo cēloņu novēršanai.

Komentāri


Normunds.L 

Sveiks, Ansi! Man vajadzētu ar tevi pakonsultēties, jo man ir tieši identiska problēma. Vai ir iespēja mums kaut kādīgi sazināties. Tu šo ziņu rakstīji 2011. Un tagad jau ir 2015. Šaubos, ka izlasisi šo ziņu,bet varbūt tomēr brīnums pārstāv...

04.04.2015 | 14:22

Gunita 

Un man līdzīgi: šāda problēma ir tagad - saslimu ar kakla sāpēm un temp. =2nedēļas 37.5-38, 3dienas vesela, tad saslimu ar strutaino angīnu =2nedēļas 37.5-38; kaklu saārstēju, temperatūra nonāca līdz 37-37.2, ko ģim. ārste atzina par normālu temp. - tā nu staigāju uz darbu, bet pēc kādas trešās darba dienas atkal tā uzkāpj līdz 37.5.. Baidos atkal nokrist pavisam, jo tagad svētku mēnesī ir gana daudz darāmā. Otra baile - vakar iedūrās asa un ilgstoša sāpe starp lāpstiņām, šodien krūšu rajonā kur sirds, laikam vai tuvu plaušām.. Kas tas viss ir? Man vienmēr ir bijusi normāla veselība, īpaši neslimoju... :( VAi ir pamats triekties pie ārsta, jo šis viss ir bīstami, vai tomēr var nogaidīt, varbūt viss beigsies pats no sevis?

25.11.2015 | 21:42

Laura 

Man šobrīd ir tieši tas pats. Biju saslimusi ar klepu un iesnām,tas viss pārgāja bet temp. visulaiku stāv uz 37.2(vienmēr bijis normāli kā vajag,nekad agrāk nebija problēmas ar paaugstinātu temp.kā tagad). Izrakstija antibiotikas pret iekaisumiem,kaut arī asins analīze bij ok un rentgens ko lika taisīt arī bija ok. Izdzēru antibiotikas bet tem.tāpat ir. Simptomi pilnīgi tie paši kā raksta autoram. Iespējams tas esot no iztaigātas slimības-biju apaukstējusies,bet tāpat gāju uz darbu. Nu nezinu,rītdien vēl urīnanalīze jānodod. Tiešām stulba sajūta,diskomforts.

19.01.2016 | 19:59

Valentina 

Precīzi kā LAURAI. Ko nu?

01.02.2016 | 18:46

Draugs! 

Man ar tapat...buutu labi ja kaads padaliitos ar pieredzi arsteshana no pagajusha gada ierakstu veicejiem...

09.02.2016 | 17:41

Andris 

Precīzi tāda pati situācija, temperatūra turas 37 grādu robežās jau vairāk kā nedēļu. Gribētos dzirdēt viedokļus

22.02.2016 | 20:36

KO LAI DARA? 

Man ir jau pusgadu šī paaugstinātā temperatūra, ārsti neko analīzēs neatrod un sūta kaut kur tālāk. Vēl palicis pārbaudīt vairogdziedzeri.

27.02.2016 | 20:53

KO LAI DARA? 

Man ir jau pusgadu šī paaugstinātā temperatūra, ārsti neko analīzēs neatrod un sūta kaut kur tālāk. Vēl palicis pārbaudīt vairogdziedzeri.

27.02.2016 | 20:53

iveta 

Arī man ir līdzīga problēma. Saslimu pirms mēneša, gripas simptomi nebija. Tikai t38,5 pāris dienas un klepus.Rātni gulēju gultiņā:)ārstējos ar Aflubin un daudz dažādiem dabas līdzekļiem.Klepus pārgāja nedēļas laikā,sajutos it kā vesela (kaut gan nespēks vēl bija)un gāju uz darbu. Vakarā intereses pēc pamērīju temp.un šokā 37, 2. Un tā visu laiku, pa dienu 36,6-36,7 , bet vakarā 37,0-37,2.Sāku lietot pastiprināti c vitamīnu, redzēs, kā būs tālāk.

27.02.2016 | 23:48

M. 

Man (30 gadi) 37 - 37.2 temp. ir jau gadiem.. Nezinu, atrast īsti neko nevar,pie dažādiem ārstiem biju, arī imunologa, analīzes taisīju. Nekā. Tas jau protams labi,ka vesela, jo ja ar imunitāti kaut kas ne tā, tad traki. Bet nav arī tā,ka ārsti par šādiem gadījumiem nebrīnītos, neviens nav teicis ka tas normāli. Varbūt sress esot, bet tas nu gan man maz ir. Pamanīju, ka pēdējā laikā šeit vairāk cilvēku raksta, varbūt būtu rasts kāds izskaidrojums. Jo 36.8 temp.man ir vienīgi no paša rīta.. 37.1 ikdiena.

04.03.2016 | 08:54

iveta 

Esmu noskaidrojusi savas t. iemeslu.Biju pie ārsta, 2× asins analīzes nodevu uz dažnedažādiem iekaisumu un iekšējo orgānu darbības testiem ,arī plaušu rengenu. Nekur nekādu negatīvu izmaiņu, izņemot, ļoti zemo hemoglobīnu (norma ir 130-180), bet man 79! Ārsts teica, ka tas arī tur to temperatūru. Tagad tikai dzelzs preparāti 3mēnešus, daudz jauno zaļumu , liel.gaļa , aknas un ierobežota fiz.slodze, lai organismam nenodarītu vēl vairāk pāri. Tā lūk , gadās arī šādi .

12.03.2016 | 12:24

Dace 

Labdien! Man ir ļoti līdzīgi kā Laurai un Ivetai, janvāra beigās nedaudz paslimoju ar temp līdz 38,5 it kā izārstējos un tad pēc nedēļās sāka šķist, ka temp. atkal atgriezusies, kā mēru 37,2, jo īpaši var pamanīt, ka uzrodas dienas laikā no plkst. 12-15, vakarā ne vienmēr ir. Esmu jau nodevusi asinis, plaušas pārbaudījusi, USG uztaisījusi, 1 ģimenes ārstu un 2 terapeitus apmeklējumus, lai būtu vairāk viedokļi - viss rādās kārtībā, saka lai gaidu, kad nokritīsies.

19.03.2016 | 14:05

Anne 

Man arī šādi simptomi - temperatūra variē no 36,8-37,4 jau vairāk kā pusgadu. Ārsti neko neatrod, USG o.k, plaušas o.k. Man papildus visam klāt periodiski nakts svīšana. Arī es tāpat kā jūs nesaprotu kas ar mani notiek, Dr. saka - veģetatīvā distonija varētu būt par iemeslu.

31.03.2016 | 15:12

Anne 

Ko jums rāda vairogdziedzeris? Man asins analīzēs tas ir normā, USG vairogdziedzerim gan neesmu taisījusi.

31.03.2016 | 15:13

Laura 

Izlasot Jūsu komentārus,sevi izdevās nomierināt, kā nekā- dalīta bēda,pusbēda! Protams arī man otreiz ir piemeklējusi šī problēma, ziemā saķēru saaukstēšanos, pēc kuras vairākas nedēļas (neskatoties uz to,ka simptomu vairs nekādu) temperatūra lēkāja no 36,6-37,4. Toreiz ģimenes ārste teica kaut ko par termoregulācijas izmaiņām ķermenī, antibiotikas padzeru vai temperatūra pārgāja neatceros,bet nepievērsu tai vairs uzmanību. Un še ku reku,pēc dažiem mēnešiem,atkal saķēru saaukstēšanos, iesnas, klepus pārgājis, bet temperatūra vēl uz promiešanu netaisās. No rīta un slinkojot pie tv nav, darbā strādājot 37,2. Rokassomiņā jau labu laiku līdzi nēsāju paracetamolu, un dzeru c vitamīna putverīšus.

02.05.2016 | 15:45

Glo 

Izrādās tiešām izplatīta problēma. Man arī jau 2.nedelas 37,2-37,5, bet temperatūra parādās tikai ap pulkstens 14:00-16:00, katrs vakars ir vienkārši sabojāts un nesaprotams. Došos pie ārstes parīt. Slimoju kādus 2 mēnešus atpakalj, tā kā diez vai saistīts ar to. Vakaros gribas ātrāk iet fulēt, lai pavadītu dažas stundas no rīta pie normālas temperatūras. Pie tam pilnīgi nekas nesāp. Cik nepatīkama apzinja, kad nezini, kas kaiš. Ar Vairogdziedzeri un dzelzi viss ok, nav ne mazāko saaukstēšanās siptomu. Varbūt nogurums, bet par cik nekad neesmu bijusi īpaši energjiska, tad nav arī skaidrs vai ir vai nav...

17.05.2016 | 22:16

Edis 

Mjā,ši problēma man atkal parādijusies. Bija man līdzīgi kad biju jaunāks, kaut kur 24, 25 gadi. Nostaigāju ar šādu temperatūru visu vasaru, līdz vasaras beigās uzsita līdz 38 un vairāk. Tad antibiotiku kurss un viss beidzās. Nav tas saistīts ar nekādu stresu vai termoregulāciju. Man to pašu ārsti mēgināja iestāstīt. Tā ir kaut kāda ķermeņa imutitātes īpatnība, kad ķermenim pašam jātiek kaut kad galā.Tas ir, jāpaceļas augstai ķermeņa temperatūrai uz pāris dienām (jāpacieš pāris dienas bez antibiotikām) , lai organisms tiek pats galā ar kaut kādu infekciju vai vīrusu. Vitamīni u.tml. atrisina problēmu tikai uz īsu brīdi, tad atkal tā pati viltīgā temperatūra (37,2) ir klāt. Tas nav viegli tā dzīvot, bet tā nu tas ir :(

19.06.2016 | 22:55

termo 

Man paaugstināta temperatūra (37,1) ir jau nepilnu gadu.Nespēks, reibst galva, slikti rādītāji aknām, bet iemeslu ārsti tā arī neatrod ( ne hepatīts, ne vēzis, nekā). Kļūst arvien sliktāk, bet palīdzēt mūsdienu medicīna nespēj.

28.06.2016 | 21:35

Jānis.V 

Skatos ka tiešām pēdējā laikā daudzi cilvēki ar tādu pašu problēmu ... Pirms mēneša biju saaukstējies bija tikai punķi un iesnas, dzēru tējas un ārstējos ar tautas metodēm .. pēc nedēļas iesnas pārgāja, bet parādījās sauss klepus, aizgāju pie ģ.ārsta kur man iedeva sīrupu un pūšamo aeirsolu. Pagāja vēl nedēļa, nekas nemainījās, bija regulārs norurums, nespēks un tam nāca klāt nedaudz paaugstināta un regulāra ķermeņa t* (37.1) .. Plaušu rentgenā parādījās vispārējs iekaisums, bet it kā nekas traks. Sirds kardiogramma laba. Izrakstīja antibiotikas pret iekaisumu/infekciju - dzēru bet bez pārmaiņām .. Gaidīju gandrīz nedēļu be nekas nemainījās, aizgāju pie plaušu ārsta, uztaisīja jaunu rentgenu, paskatījās pulsu viss kārtībā .. Nodevu asins analīzes - viss kārtībā .. Tagad principā nu jau divas nedēļas regulārs norurums, nespēks, miegainība, reizēm minimāli reiboņi(viļņošanās), t* ~ 37 un slodzē t* ir tendence kāpt arī uz augšu, man it tikai 28 gadi, bet no rītiem sajūta kā 90gadīgam opim kas ir stīvs un nevar pavākties ... Reāli pēc pārbaudēm un analīzēm uzrādās perfekti vesels cilvēks, bet slims ... Dzīvot var bet kaitinoši .. Simtomi visvairāk norāda uz veģetatīvo distoniju, bet 100% pārliecības nav. Informēšu ja būs kādi jaunumi.

01.07.2016 | 13:50

Reinis 

Man tas pats, kas Jānim. No pagājušā gada oktobra turās no 36.8-37.4, katru dienu. Uzreiz to jūtu, jo salst roku pirksti un pēdas, bet piere kļūst karsta. Nodevu vairākas analīzes, vairākas reizes, plaušu rentgenu uztaisīju, bet ne kā! Visas analīzes ļoti labas - vesels cilvēks. Man tas arī sākās, kad oktobrī saslimu ar iesnām, klepu (bija temperatūra 38*), tad izārstējos, bet šī mazā temperatūra palika. Gaidu jaunumus no citiem cilvēkiem!

07.09.2016 | 22:05

sunny 

man ir līdzīgi-vairāk kā mēnesi pa dienu temperatūra turās 37-37.2,no rītiem 36.8.slimojusi neesmu pirms tam.vienkārši pamanīju lielo nogurumu un slikto pašsajūtu.analīzes labas,rtg arī ok.nezinu ko darīt tālāk,jo nekas nesāp.lūdzu tie kas atrod problēmas cēloni ieraksiet komentārā kā jums veicās!

08.09.2016 | 21:53

Meka 

Man ir 42 un paaugstināta temp -cik vien sevi atceros. Ja konkrēti - tad no gadiem 17, kad sāku tam pievērst uzmanību un mērīt. Atceros, bērnībā pēc kādas nieru operācijas, bija mammai man regulāri mēnešiem jāmēra temp un jau tad man bija mistiskie 37,2-37,4 un ārsti bāza slimnīcā uz pāris nedēļām pārbaudēm . Vai iznākot tā bija kritusies, nezinu. Bet skaidrs, ka neviens ārsts lidz šim neko nav noskaidrojis . Simptomi kā autoram , visvairāk tracina, ka salst. Labi jūtos tikai siltā vasarā un dienvidu saulē. Regulāri pārbaudu vairogdziedzeri , tur viss OK, šad tad nokrities ir dzelzs līmenis, to atjaunoju , bet citādi vien plecus varu raustīt :( Paradoksāli, ir gadījies , ka jūtos riktīgi slima un mēdz būt , ka tad temp ir 36,7

18.09.2016 | 16:54

ubags 

Paaugstinātai temperatūrai var būt daudz un dažādi iemesli. To vislabāk var novērtēt tikai zinošs ārsts. Visbiežāk ir bakteriālas infekcijas, kas pievienojas pēc vīrusu infekcijām( deguna blaksdobumu iekaisumi, bronhīti, pneimonijas - tās parasti attīstās jau vīrusu infekcijas laikā). Parasti lielākā dała ārstu tiek ar šīm problēmām galā. Ja temperatūra sāk lēkāt pēc 2 nedēłām pēc vīrusu vai bakteriālas infekcijas, tad iespējams, kā sākas autoimūna slimība, kas var ieperināties locītavās, sirdī, aknās un daudz kur citur. Tad jārunā ar reimatologu. Vēl ir jāizslēdz vai nav no hroniskas infekcijas kā B un C hepatīts, tuberkuloze, AIDS un protams onkologiskās slimības. Ja ir runa par neirovegetatīvo distoniju, tad tā parasti kādas hroniskas slimības maska. Un beidzot, pārbaudiet zobus un dzimumorgānu infekcijas kā Chlamydia trachomatis, Gonoreju un sifilisu. Lai Jums izdodas izvesłoties!

20.09.2016 | 00:55

Inguna 

Sveiciens Ubagam, jauki, ka mediķi dalàs savās zināšanās vnk aiz sirsnības, ne pienākuma pildīšanas vietā!

23.09.2016 | 00:55

Vilnis 

Saslimu ar angīnu, ģimenes ārsts izrakstīja antibiotikas, palīdzēja ļoti labi, otrajā dienā pārgāja. Turpināju dzert noteiktās 7 dienas. Bet pēc nedēļas pēkšņi atkal 38,5℃. Ģimenes ārsts lika uztaisīt plaušu rentgenu, asins un urīna analīzes, neko neatrada un izrakstīja dzert zāles Nimesil. Dzēru 4 dienas, līdz temp. nokritās līdz 37,2℃. Un tur palika. No rītiem temperatūra normāla, bet kā nāk vakars ceļās līdz 37,2℃, dažreiz līdz 37,5℃. Tas turpinās otro nedēļu. Vienīgais simptoms nespēks un miegs, kad temperaūrta sāk celties. Pie kāda speciālista man būtu jāvēršas, lai slimību izārstētu?

09.10.2016 | 01:32

Inga 

Arī man temperatūra saglabājas pēc izslimotas urīnceļu infekcijas😐. Izdzeru kursu antibiotikas, tad pievienojas ausis, kakls...uztaisīju rentgenu tur it ka nekas slikts nav plaušās...ārsts nozīmēja arī citu , trīsdienu antibiotiku un tik un tā temperatura no rīta nav un pa dienu no 37.1- 37.5... esmu izmisumā, ko darīt???? Jo pašsajūta ir briesmīga, mute sausa, galva sāp tai laikā kad ir temp., nav spēka....

13.10.2016 | 14:14

Sindija 

Teikšu īsi,man visus gadus šādus simptomus ārsti piedēvēja kā normu!Es to pieņēmu...un pēc gadiem izrādās man ir smagas hroniskas imūnsistēmas radītas saslimšanas un vēl hronisks osteomielīts.Meitai 37,5 bija gadiem norma,līdz uzstādīja diagnozi,jo es nelikos mierā un spiedu veikt pārbaudes uz dažādām kaitēm,līdz....man bija taisnība.Ir ļoti retas slimības,kuras ierosina attīstīties kāds izslimots vīruss,kas nav iemesls šīm slimībām,bet tikai modinātājs...

16.01.2017 | 19:01

Ugo 

Jau 2,5 gadus katru vakaru t. 37,2 un arī sajūtas, ka ir paaugstināta t (nogurums, nespēks, sāpes kaulos). Pirms 1/2 gada vēl klāt nāca pirkstu pampšana un stīvums no rītiem. Esmu bijis pie visiem iespējamajiem ārstiem!!!! Nopietni!! Nav nekādu norāžu par risinājumu:((((( Paliek tikai sliktāk, piemēram, esmu novērojis, ka palieku agresīvs. Ļoti interesē, vai kādam ir izdevies atrast, kas līdz pie līdzīgiem simptomiem?

01.02.2017 | 00:29

Nezināmā  

Man ir klepus, pilnīgi tāda sajūta ka palikšu bez plaušām, aizvakar biju pie ārsta un viss bij pk, vakar aizgāju uz skolu un saslimu, man temperatūra ir 37,6 un sāp galva un klepus nomoka... Man tiešām gribas uzzināt ko tas nozīmē? Man ir tikai 14 gadi

02.02.2017 | 09:52

T. 

Meitai (21) neajuši sajutu,2 mēnešus atpakaļ, ka piere pa siltu.Pirms tam nebija slima.Pati viņa gan to nejuta. Vienīgi reizi pa reizei gadās diskomforts ar vēdera izeju. Izmērijām temp 37,1 ,nogaidijām nedēļu, devāmies pie ģ.ā. Pilna asins aina perfekta. Ieteica padzert Ibustaru 5 dienas,varbūt kāds mazs iekaisums.Padzēra, temp jau 37,2-37,3. No rīta tā kā nav, bet uz pēcpusdienu un vakaru ir. Tad vēlreiz analīzes,drusku specifiskākas uz iekaisumiem, arī hormoniem, virsnieru dziedzeriem,vairogdziedzeri - nekā. Veicām USG visam ko var redzēt - viss labi. Urīnanalīzes arī nekā. Aizgāja uz Veselības centru 4 pie infektoloģes, uzklausija, apskatījās visas analīze un teica ka vesela kā rutks. Ka arī dakteres dēlam arī pastāvīgi ir 37 temp. Ļoti jau gribētos ticēt, bet mierīgāk no tā nepalika. Tā viss turpinās, vēlu vakarā ap 23.00 mēdz būt 36.8 un no rīta 36.5 pat, dazreiz lidz pusdienlaikam nav. Arī vitamīnus no tā laika imunitātes stiprināšanai dzer, ingvera tēju. Ja kāds ticis tam pāri, padalaties, lūdzu, ko darīt , pie kā meklēt palīdzību? Izmisums nomāc!

13.02.2017 | 21:58

Liene 

Man identiska situācija- sākās pirms 3 nedēļām ar kakla iekaisumu, tad klepus, un visbeidzot iesnas. Un visu laiku pavadīja nepatīkamā 37-38 temperatūra ar sāpoša galvu. Aizgaju pie dakteres - izskatos vesela, tik tās iesnas.. nosūtīja uz analīzem. Līdz tām netiku(bet apsolos veikt), jo palasot šo rakstu ( ka var vilkties ilgi un bez dakteru risinājuma, turklāt tika pieminēts, ka ātri "uzvelkaties", kas nozīmē, ka emocionāli sevī ir aizturētas dusmas) nolēmu, ka šis ir kārtējais gadījums, kuru labāk izskaidros dziedniecība. Tātad - temperatūra - dusmas... sāku analizēt, kuras dusmas es sevī paturu un neizrādu uz āru. Tad iedomājos par vienu sievieti, kuru pirms 3 nedēļām sāku patstāvīgi savās domās pazemot un dusmoties uz to, ka viņa daudz ko dara ačgārni.. piedevu savām domām un tai sievietei par viņas darbību ( katram taču šai dzīvē sava loma) un tiešām - uzreiz palika labāk un otrā dienā ne ziņas ne miņas no dusmām (temperatūras)! Varbūt vēl kādam palīdz mana netradicionālā attīrīšanās metode. Labu veselību un priecīgu prātu!

16.02.2017 | 04:06

Agaaa33 

Jā, man tikai dažas dienas šāds simptoms un vēl viegls trīceklis un ir naktis, kad ļoti svīstu. t lēkā no 37-37.5. Bet man ir veģetatīvā distonija un pirms pāris nedēļām bija ļoti smaga depresija, bet iepriekšējā nedēļas nogalē ļoti pārsalu. vēl jau tikai dažas dienas, bet nekad tā iepriekš nav bijis, ja saslimstu, tad ir 37.5, 38, 39 pat 40 un 41 un tad sāk kristies, bet ne vairākas dienas viens un tas pats. Sajūta arī tizla, ja līdz 1dienai nekas nemainīsies, būs jāiet pie ārsta nodot asinis. Paldies, ka jūs dalaties!

16.02.2017 | 19:43

Ieteikums 

Visiem, kam ilgstoši paaugstināta temperatūra un ir stīvas, sāpīgas, pietūkušas, karstas/siltas locītavas, sāpīgi, savilkti muskuļi, noteikti ir jāgriežas pie reimatologa (varbūt artrīts, reimatisms). Ilgstoši paaugstināta temperatūra NAV norma un norāda uz hroniskiem iekaisuma, visbiežāk, vīrusu izraisītiem, procesiem organismā.

20.02.2017 | 13:42

Ako 

Man 37+ no 28.01.2017., nu jau otro mēnesi, nekādu citu simptomu nav. To pavada nespēks, nevēlēšanās neko darīt, drusku arī nestabilitāte uz kājām (redzi pārbaudīju, drusku koriģēju, labāk ar šo palika), galva sliktāk strādā, esmu neveiklāka. Analīzes labas, rentgenā viss kārtībā, iekšējo orgānu ultrasonogrāfijā arī, hepatīti nav, vairogdziedzeri pārbaudīju. Vēl pārbaudīšu hormonus pie ginekologa-endokrinologa un došos pie imunuloga, ja vēl neatrisināsies. Enerģijai dzeru Mildronātu, ēdu, ko organisms prasa konkrētajā brīdī, ļoti garšo vīgriežu ziedu tēja(laikam tur kas organismam šobrīd vajadzīgs).

07.03.2017 | 10:52

Sanne 

Žēl, ka neviens nevar neko ieteikt, jo atradu šo forumu tieši tāda paša iemesla vadīta, ka jau otro nedēļu temperatūra variē no 36,8 - 37,3 lai gan iepriekš nekāda saslimšana nebija notikusi. Mēģināšu iet pie ģim. ārsta.

19.04.2017 | 11:51

Cilveeks 

Sveiki! Subfebrila(zem drudža) hroniska temperatura var būt dēļ: 1) Iekaisumi(Bakterijas, Sēnītes, Vīrusi, Prioni u.c.) 2) Audu sabrukums (Audzēji, Infarkti, Insulti, Lieli apdegumi) 3) Hormonālie traucējumi( Virsnieres(epinefrīns) , Hipofīze, Vairodziedzeris, hipertireoze u.t.t.) 4) Hiperimūnas atbildes vai alerģijas. 5) Kolagenozes repektīvi artrīti vienkāršākā gadījumā. 6) Autoimūnas saslimšanas, sindromi. piem Cūlainais kolīts 7) Termoregulācijas traucējumi termoregulācijas centrā smadzenēs Hipotalamā. 8) Uz nervu pamata, Simpātiskā nervu sistēma, Veģetatīvi traucējumi. ---------- Attiecīgi, ja ilgi(vairāk ka 3 nedēļas) ir paaugstināta Temp tad noteikti ir jāmeklē iemesls(i)!!!! 1. gadījumā to paceļ pirogēni vai baktēriju toksīni(ekso un endo). Situācija ir obligāti jāvērtē ar kopskatā ar visiem pārējiem simptomiem(anamnēze!!!, sāpes arī mazas, eksudāti utt)!!! Jāpārbauda: 1) Pilna asinsaina ar leikocītu formulu. ASLO,RF,CRO,EGA; ASAT, ALAT,GGT; FT3, FT4, TSH 2) Pulmonologa konsultācija. TBC parbaude 2b)Rtg plaušām AP pozīcijā, USG vēderam un mazā iegurņa organiem. Fokālas infekcijas: Rtg zobiem, Rtg deguna blakusdobumu sistēmai(Suspectum Sinusīti?). Mandeļu USG. utt. 3) Cik bieži gadā ir LOR infekcijas, vai ir izdalījumi no deguna, uzējums uz m/o un ab jūtības noteikšana. 4) LOR apmeklējums, rinoskopijas, difdiagnostika. Sinusīti, tonsilīti ? 5) Zobārsta konsultācija, Rtg zobiem(pulpīti?) 5) Infektologs: Analīzes: HIV1/2, HCV, HBV, Herpes simplex, Ebšteina-Barra vīrusi, CMV, Borellia Burgderfori(Laima slimība), HLA-B27 utt. D vitamīna 25 oh metabolīts īpaši ziemā. Varbūt vēl Komplementa sistema un Leikocītu subpopulācija, ja izmaiņas Leikocītos. 7) Ja ir krēpas tad krēpu analīze un uzējums uz m/o un ab jūtības noteikšana. 8) Reimatologa konsultācija. 9) Gastroenterologa konsultācija. 10)Endokrionologa konsultācija, Virsnieru hormons epinefrīns 11) Dzimumorgānu pārbaude, izdalījumi uzējums uz m/o un ab jūtības noteikšana. 12) Sievietēm obligāti Ginekologa konsultācija, iztriepe, uzsējumi m/o ab jūtības noteikšana. ----------------------------- Vēl rūpīgi jāmēra (3 reiz/dienā)un jāpieraksta zurnāla temperatūras līkne, tā mums ārstiem dos daudz ko saprast. Ja ir uz nervu pamata, tad paracetamols nenoņem t, bet suprastīns mazina gan(bet arī pie alerģijam mazina suprastīns//Tavegils) ----- Neoficāli vēl iesaku noteikt āderes. Jau noguru no rakstīšanas(ir vel daudz, bet nu jau pietiks), Lai Jums Gudrība, Cerība un Veselība!

20.04.2017 | 22:28

Cilveeks 

Jā vēl ja tas nepalīdz, tad LIC ir Drudžu diferencāldiagnostikas nodaļa mēģiniet tikt tur: https://www.aslimnica.lv/lv/content/drudza-diferencialas-diagnostikas-nodala

20.04.2017 | 22:30

Meduuza 

Paldies "cilvēks". Ļoti noderiga informācija vienkopus. Bērnam 7 gadi. Arī jau no ecembrapamanīju, kate parādās, te pazūd šāda temperatūra. Sāku ar pulmonologu-alergologu. Tā kā Eoinofilais katjonu proteīns (ECP) palielinātsuz 110ng/ml. Kas liecina par alerģisku iekaisumu gļotādās. cerams te arī būs atrisinājums.... Interesanti tas, ka visi ārsti līdz šim uz alerģiju nozīmēja tikai Total IGe. Kas parasti bijis normās. Tāpēc tālāk neko neskatījās. Tikai pateicoties nejaušībai uzzināju, ka Total IGE var būt normāls. , bet ECP pie tamrādīt ko pilnīgi graujošu. Varbūt kādam ir vaina alerģijā? Veselību!

24.04.2017 | 23:00

Cilveeks 

Vēl papildinu temperatūra paaugstināta var būt 1) + riketsiju, spirohetu, protozoju(vienšūņu) infekcija, invāzijas; 2) + Pankreatīts, asinsizplūdumi ķermeņa dobumos(KZT, smadzenēs, smadzeņu apvaloks) 4) + Alerģiju gadījumā, jābūt citiem simptomiem un antihistamīni (Citerizin,Tavegil,Suprastin)samazina gan temperatūru, gan simptomus! + 9)Asinsrades sistēmas slimībām(leikozes, limforanulomatoze), perniciozās anēmijas, hemolīzēm, Fe deficīta anēmijām. Šādos gadījumos jāvēršas pie Hematologa. + 10) Diencefāli traucējumi (starpsmadzeņu darbības traucējumu) īpašī Hipotalāmā parasti tad gan ir proprioreceptoru un interoreceptoru darbības traucējumi arī. Gudrību, Veselību un Cerību!

27.04.2017 | 21:12

Cilveeks 

Meduuzai: paaugstināts ECP var liecināt par iekaisumu, Velīna tipa alerģisko rekciju, atopisko dermatītu, Astmu u.c. Tā kā temperatūra ir aizsargreakcija, kas parādās pēc patogēnā faktora ietekmes, tad noteikti vajag meklēt, kas to izsauc. Iesaku rakstīt žurnālu ar temperatūras mērījumiem un pārtiku, zales ko lietojat un darbībām ko veicat(sports, pulciņi utt), jāatrod kas to izsauc! Veselību, Gudrību un Cerību!

27.04.2017 | 23:27

Meduuza 

Paviesojāmies arī lora, kurš sūtīja pie pie gastroenterologa. Un zarniņas izrādījās ir pārāk pilnas, lai arī aizcietējumi nav novēroti. Tādēļ arī mums teica, ka var šī temperatūra būt. Arī alergija uz mājas putekļiem atklājās gan asinsainā, gan no deguna ņemot analīzes - ļoti augsta. Bērnam ir arī neliels pastāvīgs dermatīts, ko "Cilveeks" minēja. Plaušas tīras. Tuberkolozes nebija. Paldies šim blogam! Izlasot "Cilveeka"komentārus biju jau gatava visam iet cauri uz izslēgšanas metodi. Izskatās visai ātri arī atradām cēloni - operatīvi nedēļas laikā izstaigājot visus speciālistus.

28.04.2017 | 12:04

Meduuza 

Galvenais - nepadoties pie pirmā ārsta teksta - ka tas no stresa :)... pāries :)

28.04.2017 | 12:05

Cilveeks 

Meduzai: Sakiet Lūdzu Vai decembrī tika izslimots kāds it kā vīruss ? Vai šajā laikā decembris līdz tagad tika lietotas antibiotikas(kādas? cik ilgi, cik kursi?) Vai tika lietoti probiotiķi, vitamīni, vēl kas, lai novērstu disbakteriozi(Pareizāk biocenozes traucejumus) ? Gudrību Veselību un cerību vēlot!

02.05.2017 | 21:12

Peko 

Būšu skarbs, bet diemžēl Latvijā šito slimību neārstē. Divus gadus atpakaļ tas pats notika ar manu mammu. Kurai meklēja slimību visās iespējamās un neiespējamās vietās. Un beigās neko visvien neatrada. Cilvēks pusgada laika aizgāja pie senčiem. Pat miršanas apliecībā ieraksts bija no nezināmas slimības. Mans viedoklis ir vienkārsi laikus neiedevu uz "ķepas". Jo mūsu ārsti strāda tikai uz šāda principa.

05.05.2017 | 20:35

Cilveeks 

Sveiki Peko! Sakiet Lūdzu cik Mammai bija gadu un ko rādīja autopsija(eksperta Pataloga-Anatoma slēdziens)? Vai tiešām pat sekcijā(ja taisīja?) neatrada pataloģiskas-morfoloģiskas izmaiņas ? Vai bija kāda hroniska saslimšana ? Paldies!

11.05.2017 | 22:47

Pievienot komentāru

Vārds:
* Obligāti aizpilddāmie lauki