medicine.lv skaitļos

Lietotāji online533
Aktīvie uzņēmumi12814
Nozares raksti1619
Ekspertu atbildes21477
Kā rīkoties, ja nav mēnešreižu un nevēlos lietot hormonālās tabletes?

Kā rīkoties, ja nav mēnešreižu un nevēlos lietot hormonālās tabletes?

Madara 2017. gada 18. decembrī

Labdien!

Man drīz būs 20 gadi, nekad nav bijušas mēnešreizes. Devos pie ginekologa un iedotās hormonālas zāles nelīdzēja. Teica, ka būs jālieto stiprākas. Bet es nevēlos lietot hormonālās tabletes, jo esmu dzirdējusi, ka no tām var pieņemties svarā un iedzīvoties citās veselības problēmās.

Sonogrāfijā nekas nepareizi audzis neparādijās. Un vai dzimumdzīvi varu droši uzsākt bez bažām (jo, kā es varu zināt, ka nepaliktu stāvoklī?)? Un jau vairākus mēnešus ir nieze ap kaunuma lūpu, bet tā ir tikai naktī - varbūt to daru neapzināti..?

Kā rīkoties, ja nav mēnešreižu un nevēlos lietot hormonālās tabletes?

Pie ginekologa tuvākajā laikā nav iespēja doties, tādēļ šeit rakstu. Paldies jau iepriekš.

Atbildes:

  • 2018. gada 26. februāri
    Labdien.

    Mēnešreižu neesamība 20 gadu vecumā nav normāla parādība. Lai uzsāktu jebkāda veida ārstēšanu, sākotnēji nepieciešama pilnvērtīga izmeklēšana, lai precizētu mēnešreižu neesamības iemeslu. Izmeklēšanas plāns būtu jāsāk ar vizīti pie ginekologa, lai novērtētu Jūsu ginekoloģiskās orgānu sistēmas stāvokli, veiktu gan attēlu diagnostiksu izmeklēšanu, gan laborotoro izmeklēšanu, kā arī citus svarīgus izmeklējumus. Un tikai tad, ja patoloģija netiek konstatēta, var uzsākt hormonālu ārstēšanu.

    Ilgstoša mēnešreižu neesamība paaugstina kardiovaskulāro, endokrīno un citu sistēmu saslimšanas riskus, tādēļ vēršanos pie ārsta nevajadzētu atlikt.

    Spriest par to, vai, uzsākot dzimumdzīvi, Jūs nevarat palikt stāvoklī, nevar, jo grūtniecības iestāšanās atkarīga arī no citiem Jūsu organisma funkcionāliem apstākļiem. Svarīgi atcerēties, ka droša dzimumdzīves uzsākšana nenozīmē tikai izsargāšanos no grūtniecības, būtu jādomā arī par seksuāli transmisīvajām saslimšanām. Ja dzimumdzīvi vēl neesat uzsākusi, būtu rekomendējams veikt vakcināciju pret cilvēka papilomas vīrusu dzemdes kakla vēža profilaksei. Bet par to būtu svarīgi konsultēties ar Jūsu ginekologu.

    Niezes iemesli var būt dažādi, bet tos iespējams precizēt pie ārsta klātienē.

    Tāpēc pamata rekomendācija ir doties pie ginekologa un precizēt mēnešreižu neesamības iemeslu un uzsākt adekvātu ārstēšanu, kas, iespējams, ir tieši hormonālo tablešu lietošana. Tomēr no Jūsu jautājuma bez papildus informācijas un izmeklējumu rezultātu interpretācijas ir grūti atbildēt uz Jūsu uzdoto jautājumu.

    Dr. Juris Vītols, "JV Klīnika", SIA

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.