medicine.lv skaitļos

Lietotāji online499
Aktīvie uzņēmumi12806
Nozares raksti1613
Ekspertu atbildes21477
Ar ko atšķiras magnētiskā rezonanse no kompjūtertomogrāfa?

Ar ko atšķiras magnētiskā rezonanse no kompjūtertomogrāfa?

Marta 2017. gada 5. oktobrī

Labdien!

Ar ko atšķiras magnētiskā rezonanse no kompjūtertomogrāfa?

Atbildes:

  • 2017. gada 24. novembrī
    Labdien!

    Paldies par Jūsu izrādīto interesi.

    Gan datortomogrāfijas, gan magnētiskās rezonanses metodes ir plaši pielietojamas, augstas tehnoloģijas diagnostiskās izmeklēšanas metodes, ar kurām var izvērtēt jebkuru orgānu sistēmu cilvēka organismā. Datortomogrāfijas izmeklējumā diagnostiskie attēli tiek iegūti, izmantojot jonizējošo starojumu – rentgenstarus (rtg). Ar datortomogrāfijas metodi labi izmeklēt mīkstos audus, galvas smadzenes, krūšu kurvja un vēdera dobuma orgānus, kaulu un locītavu sistēmu.

    Datortomogrāfijai priekšroka dodama kaulu un plaušu patoloģiju diagnostikai, kur magnētiskās rezonanses izmeklējumā šo sistēmu izvērtēšanas iespējas ir ierobežotas.

    Nereti datortomogrāfijas izmeklējumos labākai audu un struktūru izvērtēšanai nepieciešams papildus ievadīt intravenozu kontrastvielu.

    Magnētiskās rezonanses izmeklējumos diagnostiskie attēli tiek iegūti, izmantojot spēcīgu magnētisko lauku, ķermeņa audiem atstarojot magnētiskā lauka raidīto signālu, kas, salīdzinot ar jonizējošo starojumu, ir mazāk kaitīgi cilvēka veselībai. Ar magnētiskās rezonanses metodi precīzāk izvērtējamas locītavas, galvas un muguras smadzenes. Magnētiskās rezonanses izmeklējumi tiek izmantoti kā papildu izmeklēšanas metode, ja datortomogrāfijas izmeklējumā iegūtā informācija bijusi nepietiekama precīzai diagnozes noteikšanai.

    Magnētiskās rezonanses metode ļauj plašāk izmeklēt orgānu sistēmas bez intravenozas kontrastvielas ievadīšanas, kas arī samazina iespējamo komplikāciju risku.

    Lai saņemtu datortomogrāfijas izmeklējumu, nepieciešams nosūtījums no ģimenes ārsta vai speciālista, ar norādījumu par to, kuru ķermeņa daļu vēlams izmeklēt, vai ieteicama kontrastvielas pielietošana, jo tādā gadījumā jāveic arī asins bioķīmiskās analīzes, nosakot kreatinīna un Urea līmeni un glomerulu filtrācijas ātrumu.

    Lai saņemtu magnētiskās rezonanses izmeklējumu, nepieciešams nosūtījums no speciālista (ģimenes ārsta nosūtījums nederēs) ar līdzīgu informāciju.

    MFD Veselības grupā ir pieejami abi Jūsu minētie izmeklējuma veidi. Sīkāka informācija atrodama mūsu mājas lapā www.mfd.lv .

    Lāsma Koškina, MFD Veselības grupas radialoģijas galvenais ārsts, MFD Veselības centrs "Dziedniecība"

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.