Ko darīt, ja bērns atsakās ēst?

08.01.2017, Antra

Labdien!

Mazajai nu jau nedaudz vairāk nekā 8 mēneši. Kopš 6 mēnešu vecuma mēģinu piebarot, bet tikko kā mazā ierauga karotīti, tā lūpas ir sakniebtas. Ir mēģināts dot dažādus dārzeņus un augļus, arī putru, bet nekas viņai negaršo. Ja iedod kaut ko graužamu/zelējamu rociņā, tad mutē liek, bet līdz ko sajūt garšu, tā sāk vaipstīties, tomēr turpina zelēt. Ģimenes ārsts saka, ka vajag spiest, jo šajā situācijā ir "kurš kuru", bet jo ilgāk viņu moku un cenšos pa kripatiņai iemānīt, tā sāk parādīties asaras. Ko darīt? Nedaudz nogaidīt vai turpināt "uzbāzties" (ar svaru viss kārtībā, 8 mēnešos bija 9270).

Atbildes


10.01.2017, Ilona Balode, "Bērnu psihoneiroloģiskā slimnīca Ainaži", SIA

Labdien!
Piebarojums jāmēģina dot, bet pakāpeniski, no šķidrāka uz aizvien biezāku. Sāciet ar burkānu biezeni, ķirbi, tie ir saldāki. Padzerties iedodiet biezsulu, vecumam atbilstošu, ar pudeli, no krūzītes, tad mēģiniet ar karotīti.


11.01.2017, Ivars Strazds pediatrs., Strazda I. ārsta pediatra privātprakse

Labdien!

Droši vien agrāk Jūs bērnu barojāt ar adaptētiem maisījumiem. Tie ie saldi un tāpēc bērnam garšo.
Agri vai vēlu, bērns sāks ēst piebarojumus. Šajā vecumā var jau dot divus piebarojumus - saknes un putras, kā arī obligāti gaļu. Domāju, ka visa problēma ir sagatavošanā. Izmēģiniet kaut ko vienu, ja ēd, tad arī to dodiet. Piebarojums Jums ir jādod, bez tā iztikt nevarēs. Lai Jums veicas!

Cieņā, dr. Ivars Strazds.

Komentāri


ko darit 

Varbūt jau viņu esi pārbarojusi. Un kad tu pati ēd? Bērns vienkārši negrib..

06.02.2017 | 21:55

Pievienot komentāru

Vārds:
* Obligāti aizpilddāmie lauki