Vai šie izsitumi varētu būt no zālēm ko lietoju?

06.01.2017, Dace

Labdien!
Zīdainim 7 mēneši, baroju ar krūti, bet no 5 mēn (pēc ģiemenes ārsta ieteikuma) sāku arī piebarot. Gada nogalē saslimu pati, ārsts ieteica lietot dažādus medikamnetus ātrākai atlabšanai, taču paralēli turpināju arī zīdaini barot ar krūti. Apmēram nepilnu nedēļu pēc to lietošanas zīdainim parādījās sarkani, sīki pleķīši uz vaigiem (nav pumpu, āda ir gluda, NAV sausa), piebildīšu, ka neko jaunu no pārtikas produktiem neesmu viņam devusi un līdz šim nekādas alerģijas nav bijušas. Vai šie izsitumi varētu būt no zālēm ko lietoju? (lietoju ACC, Kkas satur Acetylcysteinum preperātu un iesnām ārsts izrakstīja Coldargan). Zāles nelietoju jau nedēļu. Cik ilgi šis apsārtums varētu saglabāties, ja tas ir no manis lietotajiem medikamentiem?

Atbildes


09.01.2017, dr. IVARS STRAZDS, Strazda I. ārsta pediatra privātprakse

Labrīt!

Tas varētu būt no lietotiem medikamentiem, kā arī no bērna pārtikas. Nav būtiski, no krūts piena vai no piebarojuma, jo katru dienu Jūs bērnam dodat citu ēdienu, nevis to, ko iepriekšējā dienā.
Domāju, ka Jums nevajadzētu sākt kaut kā ārstēt šos pleķus, jo tie pāries paši, galvenais skatieties, lai āda nepaliek sausa, tad gan būtu jāpalieto kāda indiferenta ziede.

Cieņā, dr. I.Strazds.

Komentāri


Pievienot komentāru

Vārds:
* Obligāti aizpilddāmie lauki