Vai šie izsitumi varētu būt no zālēm ko lietoju?

Dace 2017-01-06

Labdien!
Zīdainim 7 mēneši, baroju ar krūti, bet no 5 mēn (pēc ģiemenes ārsta ieteikuma) sāku arī piebarot. Gada nogalē saslimu pati, ārsts ieteica lietot dažādus medikamnetus ātrākai atlabšanai, taču paralēli turpināju arī zīdaini barot ar krūti. Apmēram nepilnu nedēļu pēc to lietošanas zīdainim parādījās sarkani, sīki pleķīši uz vaigiem (nav pumpu, āda ir gluda, NAV sausa), piebildīšu, ka neko jaunu no pārtikas produktiem neesmu viņam devusi un līdz šim nekādas alerģijas nav bijušas. Vai šie izsitumi varētu būt no zālēm ko lietoju? (lietoju ACC, Kkas satur Acetylcysteinum preperātu un iesnām ārsts izrakstīja Coldargan). Zāles nelietoju jau nedēļu. Cik ilgi šis apsārtums varētu saglabāties, ja tas ir no manis lietotajiem medikamentiem?

Atbildes:

  • 2017-01-09
    Labrīt!

    Tas varētu būt no lietotiem medikamentiem, kā arī no bērna pārtikas. Nav būtiski, no krūts piena vai no piebarojuma, jo katru dienu Jūs bērnam dodat citu ēdienu, nevis to, ko iepriekšējā dienā.
    Domāju, ka Jums nevajadzētu sākt kaut kā ārstēt šos pleķus, jo tie pāries paši, galvenais skatieties, lai āda nepaliek sausa, tad gan būtu jāpalieto kāda indiferenta ziede.

    Cieņā, dr. I.Strazds.

    dr. IVARS STRAZDS, Strazda I. ārsta pediatra privātprakse

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.