medicine.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi12806
Nozares raksti1615
Ekspertu atbildes21477
Vai tas ir vispār pieņemami, ka ārsts uzstāda nepareizu diagnozi?

Vai tas ir vispār pieņemami, ka ārsts uzstāda nepareizu diagnozi?

meitene 2015. gada 30. decembrī

Labdien!
Vai tas ir vispār pieņemami, ka ārsts uzstāda nepareizu diagnozi? Veselu mēnesi dzīvoju šausmās, kas man tas bija par triecienu! Domāju, ka miršu, bet izrādās, ka diagnoze uzstādīta nepareizi!
Kādu atbildību ārstam ir jānes par uzstādītajām diagnozēm? Vai viņš var novelt vainu uz aparātu?
Ko man darīt - vai jēga sūdzēties?

Atbildes:

  • 2015. gada 16. decembrī
    Labdien! Diagnozes noteikšanā ārsts izmanto ne tikai savu profesionalitāti, bet arī diagnostisko izmeklējumu rezultātus. Neskatoties uz to, ka diagnostisko izmeklējumu rezultāti ir objektīvs iemesls diagnozes uzstādīšanā, izmeklējumu rezultātus var ietekmēt dažādi faktori, kā rezultātā ārsts var ieteikt veikt atkārtotus izmeklējumus. Jūsu sniegtā informācija nav pietiekoša, lai mēs varētu komentēt konkrēti Jūsu gadījumu. Ņemot vērā, ka Jūs apšaubāt konkrēta ārsta profesionalitāti, Jums ir iespēja griezties pie cita speciālista. MFD Veselības grupas speciālistu saraksts un Veselības centru darba laiki ir pieejami mājas lapā: www.mfd.lv.

    Violeta Hrikina-Seredenko MFD Veselības centra "Dziedniecība" vadītāja, MFD Veselības centrs "Dziedniecība"

  • 2015. gada 17. decembrī
    Labdien! Kļūdīties ir cilvēcīgi! Arī ārsts ir cilvēks un var kļūdīties. Jūsu gadījumā, šķiet, kļūdai bijušas tikai morālas sekas. Protams, Jums ir tiesības sūdzēties un pieprasīt atlīdzinājumu par morālām ciešanām.
    Tomēr, no cilvēcīgā viedokļa raugoties, vai jutīsieties gandarīts pēc tam, kad būsiet šo sūdzību iesniedzis..

    Dr. Anda Kariņa, Kariņas A. ģimenes ārsta prakse

  • 2015. gada 30. decembrī
    Sveicināti!

    Mēs, ārsti, esam tikai cilvēki un varām kļūdīties. Neviens nav pasargāts no kļūdām. Jūsu gadījumā ir tā: šis variants ir daudz labāk, neka otrādi - diagnozes nav, bet smaga slimība ir. Un pat tas nav galvenais. Svarīgi ir tas, ka viss sākas ar sevi. Ja Jūs ar sevi nodarbojaties, sevi saprotat un iekšā ir harmonija, tādā gadījumā Jūs arī kā ar magnetu pievelciet līdzīgas situācijas un cilvēkus - harmoniskus, uzmanīgus, iejūtīgus un tm.l. Ja Jums iekšā daudz baiļu, nedrošības un Jūs neprotiet komunicēt ar savu ķermeni, tādā gadījumā tiksiet pie tādā pašā ārsta, jurista, skolotāja, pārdevēja un t.t.
    Nāciet uz konsultāciju, mēģināsim izanalizēt Jūsu gadījumu.
    Jebkurā gadījumā - paldies Dievam, ka Jūs neesiet smagi slima, variet dzīvot tālāk, priecāties un mīlēt. Jācenšas piedot. Tas nav viegli, bet jāmācās. Atcerēties: nosodīt var tikai Dievs un pierādīt nozīmē atmaksāt, bet atmaksāt - jau ļaunums. Vai Jums būtu pēc tam vieglāk?

    Ar cieņu,
    dr. Pāvels Naumovs

    ārsts homeopāts, Pāvels Naumovs, Naumova P. ārsta otorinolaringologa un homeopāta prakse

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

  • Aija 12.09.2023 14:36
    Arī es esmu saskārusies ar ļoti nepatīkamu kādas ārstes kļūdu - pirms 30 gadiem manam tobrīd jaundzimušajam dēlam, kuram šobrīd ir maģistra grāds un kurš ir programmētšjs un arī akcionārs ASV kompānijā Twilio, Rīgas dzemdību nama bērnu neiroloģe prognozēja smagu garīgu atpalicību, kas man radīja smagas cieāanas.
  • Dana 17.01.2020 00:24
    Labdien! Vai medicīnas praksē ir ļoti daudz slimību vai simptomi, par kuriem ārsti nezina un vienkārši nespēj uzstādīt diagnozi, lai to tālāk spētu ārstēt vai sadzīvot ar to? Kā rīkoties pacientam, kurš jau gadiem meklē tā teikt slimību, jo ķermenis nav vesels. Viens ārsts saka, lai cīnās pats, jo nespēj dot atbildi - cik tas ir taisnīgi? Otrs ārsts saka, ka ir slims, taču diagnozi nespēj noteikt, trešais ārsts ar saka, ka viss kārtībā... Taču cilvēks savos 50 gados nespēj veikt fizikas kustības, jo sāp visi muskuļi, naktis pavada kliedzot, jo viss sāp, BET ārsti tam nespēj dot diagnozi. Kā rīkoties? Kā dzīvot tālāk, jo darba gaitas ari nevar uzsākt, jo nav taču ar ko ārstēt, ja NAV KO ĀRSTĒT (neviens neko nevar pateikt). Man kā parastam ne MED cilvēkam tikai šķiet, vai JUMS kā ārstiem pašiem nav interese un ziņkāre, par lietām, ko jūs vēl paši nezināt, ko universitātēs nemāca? Pildīt savu misiju un palīdzēt arī tad, kad slimības un diagnozes nav ierakstītas "grāmatā". Un cik kompetenti ir palaist šos cilvēkus brīvībā, lai paši cīnītos ar kaut ko, nezin ko? Vēlos atrast tikai labu un zinošu, no sirds strādājošu ārstu savā jomā, kurš pateiks vairāk, kā iedzeriet pretsāpju tabletes. Paldies.