Vai šķību stāju var labot ārstnieciskā vingrošana?

27.07.2014, Andris

Labdien!

Sakiet, lūdzu, vai 25 gadu vecumā ir iespējams pilnībā izlabot stāju? Ir sekojoša atradne: "Saglabāta fizioloģiska kakla lordoze. Minimāls m.k. izliekums frontālā plaknē. Minimāli asimetriski sašaurinātas starpskriemeļu disku spraugas. Skriemeļu augstumi saglabāti. Saglabāta fizioloģiska jostas lordoze. Neliels m.k. izliekums frontālā plaknē ar nelielu m.k. rotāciju ap savu asi. Mēreni asimetriski sašaurinātas visu starpskriemeļu disku spraugas."

Fizioterapeits, izvērtējot veselības stāvokli, stāju, izveidoja vingrojumu kompleksu. Mierināja, ka neko traģisku viņš neredz un tas viss ir labojams, lai gan vizuāli stāja neizskatās diez ko iepriecinoši. Kāds cits fizioterapeits interneta forumā atbildēja, ka mugurkaulu iztaisnot vairs nevar.

Vēlētos dzirdēt Jūsu domas. Paldies!

Atbildes


28.07.2014, neiroloģe, osteorefleksoterapeite Elīna Malkiela, "Sanare KRC Jaunķemeri", SIA

Labdien!
Galvenais, kas būtu darāms, ir regulāra fizioterapija, kas ļauj uzturēt muskulatūru pareizajā tonusā. Pēc Jūsu minētā apraksta ir minimāls mugurkaula izliekums frontālajā plaknē, kas ar lielāko varbūtību veidojies vēl bērnībā. Iztaisnot mugurkaulu nevar, taču ar pareizu muskulatūras tonusu var koriģēt stāju.


28.07.2014, "Veselības centrs Medeors", SIA

Labdien!
Sākumā ir jāizvērtē muguras stāvoklis, vizuāli jāapskata mugura. Jānoskaidro, vai izmaiņas mugurkaulā, stājas asimetrija ir izveidojusies muskuļu disbalansa rezultātā. Tā dēļ bieži vien rodas diezgan lielas stājas asimetrija. Piemēram, iegurnis sagāzies uz vienu pusi, līdz ar to iespējama arī plecu asimetrija vai mugurkaula noteiktā daļā radies izliekums. Protams, to visu ir iespējams koriģēt ar fizioterapijas palīdzību, līdz ar to mazināsies stājas asimetrija un, protams, arī gaita mainīsies. Jāatzīst, ka mugurkaulu nav iespējams iztaisnot.


29.07.2014, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste Ilze Bērziņa, "Rehabilitācijas centrs Līgatne", SIA, Dienas stacionārs

Labdien!
Mugurkaula izliekumus pilnībā izmainīt nevarēsiet (patiesībā - tas nemaz nav vajadzīgs), bet, sistemātiski vingrojot, var būtiski uzlabot stāju un mazināt muskuļu disbalansu. Vingrojumu kompleksu apmēram pēc 3-4 nedēļām vajadzēs atkārtoti saskaņot ar fizioterapeitu. Lai Jums veicas!


29.07.2014, fizioterapeite Inese Konošonoka, "Rehabilitācijas centrs Līgatne", SIA, Dienas stacionārs

Labdien!
Ir iespējams labot vizuālo defektu, kura cēlonis ir muskulatūras disbalanss. Attiecībā par mugurkaula deformāciju (minimāls m.k. izliekums frontālā plaknē ar nelielu m.k. rotāciju ap savu asi.) - ir nepieciešams izvērtēt rotācijas leņķi, kas norādīs par skoliozes iespējamību vai pakāpi. Ar šo problēmu ieteicams griezties pie Šrota terapeita.


29.07.2014, Latvijas veselības portāla redakcija, "Medicine.lv", SIA

Labdien!

Šrota metode ir trisdimensionālā skoliozes ārstēšana, tās mērķis ir atvieglot asimetriskās stājas korekciju un iemācīt pacientam noturēt koriģēto stāju savās ikdienas aktivitātēs. Tiek izmantoti asimetriski vingrojumi gan stāvus, gan guļus, kuru laikā pacients, izmantojot savu elpošanu, stiepšanos, rotāciju un muskuļu sasprindzinājumu, koriģe izliekumus. Šo vingrojumu kompleksu jāturpina veikt arī mājās un jācenšas pielietot ikdienā. Regulāra un pareiza vingrojumu izpilde palīdz skoliozes korekcijā. Pacientiem, kuriem rengenoloģiski ir konstatēti izliekumi no 15-20 grādiem pēc Koba, īpaši iesaka izmantot šo metodi.

Skoliozi definē kā trīsdimensionālu mugurkaula deformāciju ar sānisku novirzi un skriemeļu rotāciju. Kaut gan skoliozes klīniskās pazīmes ir labi aprakstītas, nevienam vēl nav izdevies noskaidrot tās cēloni. Liela nozīme ir mugurkaula kaulu elementiem, muskuļiem, saitēm, endokrīnai sistemai, centrālai nervu sistēmai un ģenētiskiem faktoriem.


29.07.2014, fizioterapeits Vladimirs Poļehins, Sociālās integrācijas valsts aģentūra (SIVA)

Labdien!
Sniegtā informācija ir nepilnīga, jo nav norādīts kurā mugurkaula līmenī ir izliekums, vai ir sāpes un citas sūdzības. Stāja varbūt izmainīta, piemēram, iegurņa rotācijas vai arī vājas muskulatūras dēļ. Tāpēc ieteicams apmeklēt atkārtotu fizioterapeita konsultāciju, kurā tiks izvērtēts klienta funkcionālais stāvoklis. Stāju var labot, bet ja sākusies mugurkaula deformācija, to nav iespējams atgriezt sākotnējā stāvoklī un padarīt mugurkaulu ideāli taisnu.

Komentāri


ilona 

Liederīgi rast tādu speciālistu , kurš var vispirms, pārbaudīt un iztaisnot atsteskaulu , ja tas nav bijis traumatiski lauzts, un vai ir kārtībā atlass ( pie galvaskausa -speciālisti zina kas tas tāds) Par šo tēmu var palūkoties video -vesels mugurkauls... terapeite Latvijā plāno būt novembrī .. http://garavasara.com/pro_profiles/gaismas-laiva/videos/602

16.09.2014 | 18:01

Pievienot komentāru

Vārds:
* Obligāti aizpilddāmie lauki