Vai papiloma ir tā pati dzimumzīme?

16.05.2012, MARTA

Labdien,

Vai papiloma ir tā pati dzimumzīme?

Man uz kakla ir brūni izaugumi kā kārpiņas.

Vai tās ir papilomas?
Vai tās Jūs iesakāt noņemt ar elektrokoagulāciju?

Es vēlos tās noņemt, tāpēc mani interesē vai Elektrokoagulācija ir laba lieta šādiem izaugumiem, dzimumzimmēm?

Paldies!

Atbildes


20.05.2012, Largija Eriņa, "Ārstnieciskās kosmētikas kabinets Derma", SIA

Labdien,

Dzimumzīmes ir iedzimti nepareizi attīstīti ādas audi vai asinsvadi, kuras likvidē ar elektrokoagulācijas metodi vai ar lāzera palīdzību. Ja tās sulo, niez vai maina krāsu, iesaku apmeklēt onkologu.

Papillomas vīruss cilvēkam parasti rodas dzīves laikā un ir bieži sastopama saslimšana, kas rodas, cilvēkam kontaktējoties ar otru cilvēku. Vīruss var skart gan ādu, gan gļotādu, tāpēc papillomas sauc vēl par kondilomām un kārpām.

Ārstējot sevi, jāārstē arī partneris, pretējā gadījumā Jūs izārstējaties, bet partneris Jūs aplipina ar vīrusu atkārtoti.

Viena no ārstēšanas metodēm ir elektrokoagulācija. Lai procedūra būtu nesāpīga, apkārt papillomai veic nelielu atsāpināšanas injekciju, pēc tam izdara vīrusu papillomas likvidēšanu. Procedūras vietā rodas krevelīte, kas ir normāla parādība. Krevelei jānokrīt pašai. Mājās jāievēro higiēna, jāveic ādas vai gļotādas dezinfekcija.21.05.2012, Anita Ābelīte,dermatologs, "Lāzerplastikas klīnika", SIA

Labdien,

Palipoma nav tā pati dzimumzīme. Lai precīzi pateiktu, vai veidojums uz kakla Jums ir dzimumzīme, vai papiloma, noteikti ir jāveic veidojuma izmeklēšana.

Šobrīd visvienkāršākā un ātrākā ir veidojumu dematoskopiskā izmeklēšana, kuras laikā ārsts precīzi var pateikt, kāds veidojums ir - labdabīgs vai ļaundabīgs, vai to var likvidēt, piemēram, ķirurģiski to izgriežot, vai ar elektrokoagulācijas metodi vai ar lāzeri.

Elektokoagulācija ir metode, kuras laikā ar elektriskās strāvas vadītāju, piededzina veidojuma audus. Metode nav slikta, bet salīdzinot ar veidojumu noņemšanu ar lāzeru, pēc elektrokoagulācijas procedūras lielāka iespējamība, ka tur, kur veidojums noņemts, var veidoties rēta.

Lāzera priekšrocība ir tā, ka rētiņa pēc veidojuma audu iztvaicēšanas - ir praktiski neredzama.

Komentāri


Pievienot komentāru

Vārds:
* Obligāti aizpilddāmie lauki